Spojte se s námi


Fotbal

Překvapení skupinové fáze: Penaltový mág Szczesny, náhradník za bratra i pozitivum německé bídy

Skupinová fáze mistrovství světa v Kataru nabídla zvláště díky asijskému přispění řadu velkých překvapení. Konec Belgie, Německa a Dánska očekával málokdo. Kdo ale v pozitivním slova smyslu překvapil z hráčského hlediska?

Publikováno

dne

Skupinová fáze mistrovství světa v Kataru nabídla zvláště díky asijskému přispění řadu velkých překvapení. Konec Belgie, Německa a Dánska očekával málokdo. Kdo ale v pozitivním slova smyslu překvapil z hráčského hlediska?

Theo Hernández

Jeden z nejlepších levých beků posledních dvou let a symbol vzestupu AC Milán začal překvapivě na lavičce. Do hry se dostal v prvním utkání skupiny s Austrálií, a to poté, co se zranil jeho bratr Lucas Hernandez.

Asistencí nastartoval obrat z 0:1 na 4:1 a patřil k nejlepším na hřišti. Stejně tomu bylo i proti Dánům, kdy povedenou kombinací s Kylianem Mbappém poslal Francii do vedení. Ve třetím utkání dostal volno.

Wojciech Szczesny

Ruku na srdce, pod krizí Juventusu je podepsán i on. Už od příchodu Cristiana Ronalda do Itálie dělal hodně chyb, na turnaji se každopádně dostal do velké pohody. Čtyři body a postup do osmifinále vychytal takřka právě on.

Ze 21 střel na bránu inkasoval jen dvakrát od Argentiny, Saúdskou Arábii i Mexiko udržel na uzdě. Chytil dvě penalty a vzhledem k tomu, že Poláci nakonec postoupili díky lepšímu skóre, jsou jeho zákroky proti Argentině i Saúdské Arábii extrémně důležité.

David Raum

Je trochu paradox vyzdvihovat hráče Německa, ale Raum spolu s Jamalem Musialou skutečně bavili. Záložníka Bayernu zná celý fotbalový svět, levý bek Lipska byl ale pro neznalce Bundesligy velká neznámá.

Raum levou stranu brousil na výbornou. Přesné centry, dynamika, vše, co má moderní bek mít. Makal takzvaně nahoru dolů, v úvodním utkání vybojoval penaltu, tudíž jediný gól Němců proti Japoncům. V utkání s Kostarikou pro změnu asistoval.

Bruno Fernandes

Do Kataru rozhodně neletěl v nejlepší formě. V Manchesteru United neměl žádná pořádná čísla a ani herně se mu nedařilo. Navíc týden před turnajem zveřejněná zpověď Ronalda mu též na pohodě přidat nemohla.

Bruno byl každopádně hlavním tahounem v cestě za prvním místem ve skupině. Na úvod proti Ghaně dvakrát asistoval (3:2), ve šlágru s Uruguayí se dvakrát trefil. Aktuálně je na něm znát ona herní pohoda, přičemž se konečně stal tou pravou oporou Portugalska.

Youssouf Sabaly

Senegal byl po potvrzení zranění Sadia Maného hodně nečitelný, všechny tři zápasy ale odehrál velmi dobře. Obrana působila spolu s tou marockou z afrických výběrů nejjistěji, vedle Kalidou Koulibalyho i díky Sabalymu.

Pravý obránce zaujal podobně jako Raum pracovitostí, plusové body ale získal i prací s míčem. Svému týmu hodně pomáhal při přechodu do útoku. Devětadvacetiletý Sabaly nyní působí v Betis Seville a příští léto může být jeho poslední šancí na velký přestup.

Zdroje: MS 2022 v Kataru, WhoScored

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.