Spojte se s námi


Fortuna liga

Přehled hráčů Fortuna ligy, kterým v létě končí smlouva: střelec Plzně i zlínský matador

Jak tomu již každým rokem bývá, na trhu se objevují hráči, kterým brzy vyprchají kontrakty s klubem. Připravili jsme si pro vás první čtvrtinu seznamu těch, kteří by mohli po konci sezóny odejít zadarmo.

Publikováno

dne

Jak tomu již každým rokem bývá, na trhu se objevují hráči, kterým brzy vyprchají kontrakty s klubem. Připravili jsme si pro vás první čtvrtinu seznamu těch, kteří by mohli po konci sezóny odejít zadarmo.

FC Viktoria Plzeň

Patrně největší ztrátu riskuje ve svých řadách Viktoria Plzeň. V létě může zadarmo odejít její nejlepší střelec uplynulých let Jean-David Beauguel. K podepsání nového kontraktu zřejmě již nedojde, i když by si to většina příznivců Viktorie jistě přála.

„Ať se stane cokoliv, je to můj poslední rok ve Viktorii. Chci odtud odejít,” pronesl francouzský útočník v podcastu Space013.

To ale není vše. O prodloužení smlouvy bude v jarní části bojovat také Jan Kopic, Joel Kayamba a Aleš Hruška.

Jistý podpis na další roky má nejspíše zajištěný Radim Řezník, ten po návratu z hostování ukázal, že má týmu stále co dát. Na umístění Plzně v horní polovině tabulky má velký podíl nejen svými obranými zákroky ale i vstřelenými góly.

Otazník je u Ondřeje Pachlopníka, kterého Plzeň přivedla na hostování z druholigového Brna. Po několika zápasech v B-týmu si ale jednadvacetiletý mládežnický reprezentant přetrhal vazy v koleni. Jen stěží na něj bude uplatněna opce, která je součástí smlouvy.

Po sezóně klub opustí také Jan Sýkora, který se vrátí zpět do Poznaně. Z hostování se naopak vrátí Ondřej Mihálik, tomu kontrakt s Plzní ale také končí.

FK Pardubice

Na vypršení kontraktů svých hráčů by se měly dát pozor i Pardubice. Těm hrozí ztráta hned několika klíčových hráčů. Tou nejcitelnější by určitě byl odchod Martina Tomla.

„Vážím si toho, jaký je profík, to není záležitost peněz, ale toho, jak se chová, jak se stará o svoje tělo. Je to charakter, jeho děda hrál ligu, je ze sportovní rodiny. Má to v sobě,“ prohlásil pro pardubický sportovní magazín trenér Krejčí.

V minulé sezóně Fortuna ligy jako jediný hráč nechyběl na hřišti ani jednu minutu. Teď ale hrozí, že klub opustí.

Smlouva v klubu končí také Tomáši Čelůstkovi. Bratr reprezentačního stopera Ondřeje Čelůstky pravidelně nastupuje na stoperské dvojici právě s Martinem Tomlem.

O novou smlouvu budou v jarní části ligy bojovat Martin Šejvl, Jiří Letáček, Pavel Černý ale i kapitán Jan Jeřábek. Ten je ale ve svých třiceti sedmi letech stále členem základní jedenáctky, v týmu je navíc od roku 2006. Teslu, jak se klubu přezdívá, dovedl z divize až do první ligy.

Z hostování se do svých mateřských klubů vrátí Lukáš Červ, Michal Beran (oba SK Slavia Praha), Ladislav Dufek (FK Mladá Boleslav), Lukáš Matějka (FC Viktoria Plzeň) a Jiří Sláma (Sigma Olomouc).

Na posledního jmenovaného mají Pardubice ve smlouvě zakomponovanou opci na trvalý přestup.

Zdroj: FK Pardubice

SK Dynamo České Budějovice

Dynamu odchod hráčů tolik nehrozí. Příští rok pro ně ale bude zlomový. Do roku 2023 má smlouvu hned 11 členů prvního týmu. Nadcházející léto je vykřičník pouze nad Pavlem Novákem a Patrikem Brandnerem.

Začátek minulé sezóny byl pro Brandnera snovým. V úvodních jedenácti zápasech vstřelil pět gólů, z čehož dva nadělil Spartě. Jak rychle formu nabyl, tak jí stejně rychle pozbyl. Od zmíněných pěti zásahů se v lize trefil pouze dvakrát.

Do svých mateřských klubů se z Dynama vrátí Ondřej Mihálik (FC Viktoria Plzeň), Emannuel Tolno (Táborsko, opce na přestup), Mick van Buren a Patrik Hellebrand (oba SK Slavia Praha)

Patriku Hellebrandovi působení ve Slavii nejpravděpodobněji skončilo. Médii se proslýchá, že jeho transfer do Budějovic je již dohodnutý.

FC Fastav Zlín

Po zimní části skončil tým Fastavu Zlín na 11. místě. Do jara půjdou ale s nejistotou ohledně několika svých hráčů. Smlouva končí třeba zkušenému Antonínu Fantišovi, který ligu hraje od šestnácti let.

Na seznamu hráčů jsou také Lukáš Vraštil, Róbert Matejov, Lamin Jawo, Martin Nečas nebo Václav Procházka.

Poslednímu jmenovanému bude začátkem května již 38 let. Ve Zlíně stále hraje pravidelně v základní sestavě. Je tedy hlavně na něm, zda bude chtít pokračovat. Ze strany klubu zájem jistě bude.

Na rozdíl od Václava Procházky má Lamin Jawo kariéru před sebou. Škoda jen, že momentálně hapruje se zraněními. Na jeho sociálních sítích můžeme ale vidět, že na svém návratu denně tvrdě pracuje.

Zdroje: Transfermarkt, iSport, pksmag

Reklama

Fortuna liga

Řepka: Zájem evropských klubů o Hložka? Obrovská lež! Ať zůstane v lize ještě dva roky

Tomáš Řepka je známý tím, že na svém oblíbeném klubu nenechává nit suchou. Tentokrát se ve svém pořadu opřel do několika hráčů, promluvil i o Adamu Hložkovi. Dle něj by zatím měl zůstat v české lize a zájem evropských klubů je lež.

Publikováno

dne

Tomáš Řepka je známý tím, že na svém oblíbeném klubu nenechává nit suchou. Tentokrát se ve svém pořadu opřel do několika hráčů, promluvil i o Adamu Hložkovi. Dle něj by zatím měl zůstat v české lize a zájem evropských klubů je lež.

Tomáš Řepka je poměrně kontroverzní osobou českého fotbalového prostředí. Dříve tvrdý stoper a kapitán pražské Sparty nyní ve svém podcastu rozebírá svůj bývalý tým.

Tentokrát si přizval novináře Filipa Hladíka, se kterým si notoval v kritice několika hráčů, kteří dle nich nemají výkonnost na to být ve Spartě.

Následně se Řepka vyjádřil na adresu Adama Hložka, nejhodnotnějšího hráče české nejvyšší soutěže, který v létě pravděpodobně klub opustí a zamíří do Evropy.

„Adam Hložek podle mě není vyloženě hrotovej útočník, dokázal bych si ho představit jako staženého podhrota. Nechci podceňovat žádný mužstva, mám ke každýmu respekt, ale pořád musíš koukat na to, proti komu dává góly.

Já si myslím, že tyhle hráči se poznají podle jejich kvality ve vyhrocených zápasech, kdy hraješ o něco důležitýho. Adamovi hlavně ublížilo to, že má kolem sebe lidičky, kteří našeptávají novinářům, jak je vlastně vynikající, jak se o něj perou všechny evropský kluby, ale přitom realita není taková. Myslím si, že je to obrovská lež.

Tohle mu ubližuje, obrovský očekávání, chce mě Bayern Mnichov, Manchester United, Manchester CIty, ale přitom je to nesmysl, je to lež. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale zatím by Adam měl být v český lize aspoň 2-3 roky, zatím je to takový jalový a nedokážu si představit Hložka v Bayernu Mnichov,“ řekl ve svém podcastu Red Card.

Kde je pravda? To se ukáže až v létě, nicméně fanoušci Sparty nejsou z tohoto vyjádření příliš nadšeni a z velké většiny s bývalým fotbalistou nesouhlasí.

Zdroj: Red Card

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Sparta nemá za Wiesnera záskok, čekal bych i nové křídlo, myslí si novinář Jahoda

Sparta v tomto přestupovém období zatím není tak aktivní, jak jsou její fanoušci zvyklí. Tomu se věnovali i hosté v pořadu ČT Sport Fotbal fokus podcast. Novinář Pavel Jahoda se rozpovídal o postech, kde by Pavel Vrba mohl přivést posilu.

Publikováno

dne

Sparta v tomto přestupovém období zatím není tak aktivní, jak jsou její fanoušci zvyklí. Tomu se věnovali i hosté v pořadu ČT Sport Fotbal fokus podcast. Novinář Pavel Jahoda se rozpovídal o postech, kde by Pavel Vrba mohl přivést posilu.

Sparta zatím přivedla jen jednoho hráče do užšího kádru, Tomáše Čvančaru. Naopak odešel David Moberg Karlsson a Václav Drchal s Andreasem Vindheimem hostují v druhé německé Bundeslize.

Spartu tak po Srdjanu Plavšičovi opustil druhý křídelník za poslední půlrok a v kádru zůstává pouze Jakub Pešek, Lukáš Haraslín a Ladislav Krejčí starší. Přesto Pavel Vrba po novém křídle doposud nesáhl.

„Já jsem zcela upřímně jsem očekával, že Sparta bude aktivnější, nebo že se pokusí více posílit křídelní prostor. Zvláště potom co odešel David Moberg Karlsson,“ myslí si Jahoda.

Trochu překvapivě vedení Sparty nereaguje ani na odchod Vindheima. Tomáš Wiesner je jediným pravým bekem v týmu, jako back up pro jarní část se nabízí Michal Sáček, který je ale v obraně poloviční a Vrba ho potřebuje ve středu pole.

Navíc ani Wiesner není typický pravý bek, v minulosti nastupoval coby křídelník a směrem dozadu často nestíhá. Situace na pravé straně obrany tak připomíná tu slávistickou z podzimní části sezóny, kdy měli sešívaní na levé obraně jen Oscara Dorleyho (původně střední záložník).

„A to samé jsem čekal, že se bude aktivnější třeba při hledání zpětného řešení poté, co odešel Vindheim. Protože v současnosti za Tomášem Wiesnerem zeje podle mě relativně díra a pokud by měl vypadnout, tak si nemyslím, že je tam nějaká úplně jasná dvojka se pravého obránce. Jedině sázka někoho z mladých,“ pokračoval novinář ČT Sport.

Podzimem letenští propluli se čtyřmi křídelníky hladce, Haraslín s Peškem hráli výborně, obránce trápili především rychlostí, neztratili se ani v Evropské lize. Z lavičky zaskakoval Karlsson či Ladislav Krejčí mladší.

Se třemi hráči na dva posty by se ale jarní část ročníku dohrávala velmi těžko. Teoreticky na křídlech mohou nastoupit ještě Adam Karabec s Hložkem, ale ani jednomu z nich tato pozice nevyhovuje.

„Kdyby třeba duo Haraslín, Pešek, na které Vrba sází a které se na podzim velice osvědčilo. Jestli by v případě, že by některých z nich vypadl a třeba by se nedařilo ani Ladislavu Krejčímu staršímu, jestli by tam zaplul Adam Hložek, to už je otázka. Ale já jsem čekal, že právě na těchto dvou postech bude Sparta bude i aktivnější,“ dodal Jahoda.

Zdroj: Fotbal fokus podcast

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Krmenčík chytá slinu, dal gól ve všech přátelských zápasech a všechny je vyhrál

Slavia v neděli odehrála poslední přátelské utkání na soustředění v Portugalsku a následně odletěla zpět do Prahy. Drobná zranění dostala ze hry Alexandera Baha a Nicolae Stancia, nemělo by však jít o nic vážného.

Publikováno

dne

Slavia v neděli odehrála poslední přátelské utkání na soustředění v Portugalsku a následně odletěla zpět do Prahy. Drobná zranění dostala ze hry Alexandera Baha a Nicolae Stancia, nemělo by však jít o nic vážného.

Na rozdíl od prvních dvou zápasů červenobílých proti modrým tentokrát vedení rozdělilo kádr tak, aby v domácích dresech hrála předpokládaná základní sestava pro první jarní ligové kolo s Karvinou.

Červenobílý tým: Mandous – Masopust, Ousou, Kačaraba, Plavšić – Ševčík, Holeš – Bah (52. Traoré), Lingr, Schranz – Krmenčík.

Modrý tým: Štěpán Kolář – Obadal, Talovjerov, Prebsl, Oscar – Hromada, Madsen – Horský, Stanciu (56. Samek), Blecha (46. Alijagić) – Tecl.

Úvodní gól zápasu dal Oscar Dorley. Po rohovém kopu se k liberijskému univerzálovi dostal míč a on ho zpoza vápna poslal levou šajtlí nechytatelně k zadní tyči. Modří s velmi mladou obranou tak vedli 1:0.

Pak se rozjel favorit. Dvě minuty po gólu Oscara se podařilo vyrovnat Lukáši Masopustovi, kterého přesným pasem našel Petr Ševčík. Ve 24. minutě již červenobílí vedli. Střelu Lukáše Masopusta jen vyrazil trenér brankářů Štěpán Kolář a Michael Krmenčík měl již snadnou práci.

„U Ondry (Koláře) byla absence spíš z preventivních důvodů. Na doporučení fyzioterapeutů vzhledem k zátěži, kterou tu absolvoval, v zápase nechytal,“ vysvětlil Jindřich Trpišovský pro klubový YouTube, proč musel za modrý tým chytat trenér gólmanů.

Ve 36. minutě potvrdil skvělou formu z přípravy Srdjan Plavšič. Centrem našel ve vápně Alexandera Baha, jenž hlavou nedal Kolářovi šanci. Další branka již nepadla a zápas tak skončil výhrou červenobílých 3:1.

Vedle již zmíněného Plavšiče vyšlo soustředění v Portugalsku i Michaelu Krmenčíkovi. Reprezentační útočník dal gól ve všech třech přátelských zápasech, spolupráce s Ivanem Schranzem mu očividně svědčí.

Zdroj: SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Oblíbené