Spojte se s námi


Fortuna liga

Přehled hráčů Fortuna ligy, kterým končí smlouva: Tepličtí průšviháři nebo hrající veterán

Jak tomu již každým rokem bývá, na trhu se objevují hráči, kterým brzy vyprchají kontrakty s klubem. Připravili jsme si pro vás třetí čtvrtinu seznamu těch, kteří by mohli po konci sezóny odejít zadarmo.

Publikováno

dne

Jak tomu již každým rokem bývá, na trhu se objevují hráči, kterým brzy vyprchají kontrakty s klubem. Připravili jsme si pro vás třetí čtvrtinu seznamu těch, kteří by mohli po konci sezóny odejít zadarmo.

FC Baník Ostrava

Baník v podzimní části Fortuna ligy oslňoval českou fotbalovou společnost svými výkony. Doma „Chachaři“ obrali o body všechny členy velké trojky.

Přesto musí, jako každý klub, řešit končící smlouvy svých gladiátorů. Tou nejcitelnější ztrátou pro Baník by mohl být odchod kapitána Jiřího Fleišmana.

Ve svých 37 letech má své nejlepší již za sebou, to ale nic nemění na tom, že se stále jedná o kvalitního beka. Svoji úlohu má jistě i v ostravské kabině.

Na seznamu hráčů jsou také Jan Juroška, Jan Laštůvka nebo Ondřej Kukučka.

O svojí budoucnosti bude v jarní části rozhodovat Viktor Budínský. Stávající gólmanská jednička Baníku po zranění Jana Laštůvky chytla příležitost za pačesy, prodloužení smlouvy je tedy více než pravděpodobné.

Do mateřských klubů se po sezóně budou v případě neuplatnění opce vracet Šimon Falta (FC Viktoria Plzeň), Artem Kontsevoy (Rukh Brest) a Ubong Ekpai (SK Slavia Praha).

FK Teplice

Teplice mají ve svém kádru spoustu hráčů s končící smlouvou. Prodloužení se bude odvíjet od budoucnosti klubu. Respektive zda se Teplice udrží mezi českou elitou.

Kontrakt dobíhá prakticky největšímu tahounovi Teplic Jakubu Marešovi. Jeho absence je v týmu znát, proto je jeho udržení pro klub prioritou.

U Denise Laňky k prodloužení spíše nedojde. Bývalý hráč Příbrami nebo Vyšehradu je vyšetřován pro přijetí úplatku (Vyšehrad – Prostějov 3:1) a pro ovlivňování zápasu (Vyšehrad – Jihlava, 0:4).

„Do rozhodnutí etické komise proto Denis Laňka nebude součástí tréninkového procesu žádného týmu FK Teplice, a to ani B mužstva, se kterým zahájil zimní přípravu,“ vyjádřilo se vedení klubu na svém webu.

„V případě, že by se dané skutky prokázaly, bude hráči okamžitě ukončena jeho smlouva s FK Teplice.“

O novou smlouvu budou v jarní části ligy bojovat také Tomáš Vondrášek, Ondřej Mazuch, Lukáš Mareček, Luděk Němeček nebo kapitán Tomáš Grigar.

Smlouva končí také Tomáši Kučerovi, který je známý pro svoje rappové alter ego, kvůli kterému platil vysokou pokutu za uražení Miroslava Pelty a Ramona Berbra v klipu písně Off Season od populárního interpreta Ca$hanovy Bulhara.

TK27, jak si fotbalista přezdívá, měl nejprve zaplatit částku 60 000. Po odvolání byl trest snížen na 40 000 korun.

Z hostování se budou z Teplic vracet Jan Fortelný (AC Sparta Praha), Mohamed Tijani (SK Slavia Praha), Matías Succar (LASK Linz, opce na přestup) a Štěpán Krunert (FK Dukla Praha, opce na přestup.

Bohemians Praha 1905

Bohemka neprožívá úplně podařenou sezónu. Se 44 obdrženými góly s přehledem kraluje tabulce nejhorší ligové defenzivy.

Smlouva končí právě několika obráncům. Daniel Köstl s Janem Vondrou nastupují pravidelně, zatímco Jiří Bederka ze sestavy vypadl kvůli zranění.

Jarní část budou s končící smlouvou dohrávat také David Bartek, Michael Ugwu a nová akvizice Evgeniy Nazarov.

Nejsložitější jednání budou probíhat s Josefem Jindřiškem. Hrající legenda klokanů letos oslaví 41. narozeniny, ze sestavy ale ještě nevypadl. Kondičku má stále slušnou, posledních sedm zápasů odehrál plnou minutáž.

Po konci sezóny se do svých klubů odeberou Jakub Fulnek (FK Mladá Boleslav, opce na přestup), Dominik Hašek (MFK Chrudim, opce na přestup) a Jan Chramosta (Bohemians 1905).

FK Mladá Boleslav

Boleslav čeká řada veledůležitých jednání. Pokud nevyjdou, může nastat problém. Klub má ve svém kádru řadu klíčových hráčů s dobíhající smlouvou.

Milan Škoda, Marek Matějovský nebo Jiří Skalák. Jeden nepostradatelnější než ten druhý. Odchod těchto hráčů by pro klub byl ztrátou velmi citelnou.

I krásné příběhy musí někdy skončit. Je jen na Václavu Kadleci, jestli ten svůj ještě po opakovaných zraněních prodlouží.

Otazník visí i nad trojicí Jan Šeda, Dominik Mašek a Milan Jirásek. Zatímco první dva jmenovaní nastupují více méně pravidelně, tak Jirásek po přestupu z Baníku Ostrava své místo v sestavě prozatím nenašel.

Klub po konci sezóny též opustí vypůjčení hráči. Jmenovitě se jedná se o Ondřeje Karafiáta (SK Slavia Praha), Michala Hlavatého (FC Viktoria Plzeň), Vojtěcha Smrže (MFK Karviná) a Davida Píchala (1.SK Prostějov, opce na přestup).

Zdroje: Transfermarkt, Livesport, FK Teplice

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.