Spojte se s námi


Fortuna liga

Představení týmů Fortuna ligy: Teplice musely loni až do baráže, do nové sezóny nejsou lepší vyhlídky

Teplice se v posledních letech poměrně trápí, minulá sezóna byla vyvrcholením. Dlouho se topily v sestupovém pásmu, nakonec skutečně musely do baráže, kde však přemohly Vlašim. Ani pro novou sezónu však vyhlídky nevypadají úplně nadějně.

Publikováno

dne

Teplice se v posledních letech poměrně trápí, minulá sezóna byla vyvrcholením. Dlouho se topily v sestupovém pásmu, nakonec skutečně musely do baráže, kde však přemohly Vlašim. Ani pro novou sezónu však vyhlídky nevypadají úplně nadějně.

Realizační tým

Teplice trénuje od září 2021 Jiří Jarošík, který v mládeži klubu působil i jako hráč. 44letý kouč zatím nemá tolik zkušeností, předtím trénoval Ústí nad Labem, slovinské NK Celje a Prostějov.

Sportovní ředitel Štěpán Vachoušek spoléhá na jeho mladickou dravost a progresivitu, sám Jarošík se snaží spoléhat na mladé hráče.

Příprava dopadla doslova katastrofálně, když skláři podlehli Ústí nad Labem, Varnsdorfu, Mladé Boleslavi, Drážďanům a v generálce přišla ostudná porážka 1:4 s druholigovou Duklou. Jediný výhra přišla s třetiligovým německým SC Hallescher. Jarošíka tak čeká těžká práce.

Brankáři

Zde není moc co řešit, v bráně slabina Teplic není. Jasnou jedničkou je 39letý Tomáš Grigar. Zkušený brankář si stále drží své místo, záda mu budou krýt Filip Mucha a Luděk Němeček.

Obrana

Jarošík sází na formaci se třemi obráncemi a stejně svůj tým stavil i v přípravě. Své místo ve stoperské trojici má Tomáš Kučera, v základu by se mohl objevovat i mladý 19letý Štěpán Chaloupek, jenž také nastoupil v generálce.

Třetím do party v generálce byl testovaný Chorvat Marin Belančič, v lize se však spíše vsadí na 21letého Jana Knapíka, který v lize za 3 sezóny nasbíral už 53 startů nebo na zkušenějšího Tomáše Vondráška.

Na levém kraji obrany nastupuje Alois Hyčka, na druhé straně nastoupila posila z Prostějova Jakub Urbanec. Jarošík může vsadit i na 21letého Jakuba Horu.

Záloha

Uprostřed zálohy plní roli defenzivního štítu Robert Jukl, vedle něj nastupuje dlouhodobě Daniel Trubač. K dispozici je i zkušený Lukáš Mareček.

V záloze bude Teplicím hodně chybět host ze Sparty Jan Fortelný, který v minulé sezóně pomohl sklářům bilancí 6+7 a vrátil se na Letnou.

V generálce zkusil Jarošík na pozici podhrotového záložníka 19letého Adama Čičovského. Je však pravděpodobné, že v lize se zasune na „šestku“ Mareček a Trubač půjde o patro výš.

Útok

Útok, to je velká slabina Teplic. Na jaře se v dobrém světle ukázal Václav Sejk, jenž dal pět gólů, jeho hostování ze Sparty však skončilo a zamířil do Teplic. Podle jmen nemá celek s druhým nejmenším počtem nastřílených gólů v minulé sezóně moc na výběr.

Jarošík v generálce vsadil na Ladislava Kodada a 20letého Slováka Romana Čerepkaie, použít může ještě Filipa Žáka a Davida Ledeckého. I tak je to ale velmi slabý výběr.

Ideální sestava:

Grigar
Kučera – Knapík – Vondrášek
Urbanec – Mareček – Jukl – Trubač – Hyčka
Kodad – Žák

Tip na umístění: 13. místo

Zdroj: FK Teplice

Reklama

Fortuna liga

Jaké jsou ohlasy veřejnosti na Janktův příchod do Sparty? Fanoušci Slavie budou mít v derby náročnou práci

Jakub Jankto je novou posilou Sparty, do klubu přišel ze španělského Getafe na roční hostování s opcí, jejíž výše nebyla blíže specifikována. Tento příchod je ovšem velmi rozporuplný, a to zejména mezi fanoušky pražských S

Publikováno

dne

Jakub Jankto je novou posilou Sparty, do klubu přišel ze španělského Getafe na roční hostování s opcí, jejíž výše nebyla blíže specifikována. Tento příchod je ovšem velmi rozporuplný, a to zejména mezi fanoušky pražských S.

Příchod Jakuba Jankta je poměrně rozporuplný. Nehledí se ani tak na jeho výkonnost, ale na klubismus, který se bohužel v našich končinách poslední dobou poměrně vytrácí.

Třeba takový Jan Kuchta byl dříve velkým oblíbencem sešívaných, nyní mu nemohou přijít na jméno a očekává se pískání na jeho osobu. Rozhodně nebude jediný.

Právě na to poukázal fanoušek Sparty s přezdívkou Kryštøf, který zmínil několik jmen a mezi nimi byl i právě Jankto.

Mimo zmíněná jména slávisté nemají v oblibě ani Tomáše Čvančaru či Tomáše Wiesnera, ovšem třeba takový Jaroslav Zelený většině příliš nevadí.

Jankto je rozporuplný nejen z důvodu jeho minulosti ve Slavii, přeci jen si v ní v seniorském týmu ani nezahrál, ovšem mnohokrát se vyjadřoval jakým je slávistou, dokonce přinesl do jejího muzea svůj dres s popisem, kde uznává svou lásku ke klubu.

Fanoušci Sparty se po jeho příchodu dělí na dva tábory. Negativní pohled na něj je poměrně logický, ovšem mnoha toto vůbec nevadí. Delší doba bez úspěchu zkrátka klubismus mírně upozadí, jsou totiž potřeba výsledky a o kvalitách Jankta pochyb není.

„Je pro mě nepříjemné sledovat, že Jankta nekrytě přijímají mnozí fanoušci Sparty. Není to správné. Jankto se až příliš vymezoval, sám si to určil. Stejně jako nebyl přijímán ve slávistické obci Straka (nebo Abraham), měl by být stejný přístup i k JJ. Mrzí mě, že se doba mění,“ napsal na Twitter uživatel s přezdívkou Tolsimir.

Kdyby někdo na jaře fanouškům českého fotbalu řekl, že za Spartu budou kopat Kuchta s Janktem, asi by jej poslali rovnou do blázince. U Jankta obzvláště, přeci jen hraje celou kariéru v zahraničí. O velká překvapení v letním přestupovém období zkrátka nebyla nouze.

Zdroj: AC Sparta Praha, Twitter

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Sparta? Určitě to není žádné zabrzdění. Variant bylo opravu víc. Já už jsem ale cítil, že se potřebuju vrátit domů, řekl Jankto

Jakub Jankto je minimálně na rok hráčem pražské Sparty. Šestadvacetiletý křídelník přišel do Prahy na roční hostování s opcí ze španělského Getafe, které by dle posledních informací mělo hráče z části i nadále platit. Co řekl český reprezentant po příchodu?

Publikováno

dne

Jakub Jankto je minimálně na rok hráčem pražské Sparty. Šestadvacetiletý křídelník přišel do Prahy na roční hostování s opcí ze španělského Getafe, které by dle posledních informací mělo hráče z části i nadále platit. Co řekl český reprezentant po příchodu?

Když se před pár týdny začalo spekulovat o přestupu Jakub Jankta do Sparty, vypadalo to jako klasická kachna. Ovšem z více stran se objevovaly názory, že tomu tak být nemusí.

Dnes již všichni víme, že Jankto je novou posilou Sparty, přišel na roční hostování s opcí. Proč se reprezentační křídelník rozhodl zrovna pro Spartu?

„Ten klub se mi poslední dobou strašně líbí. Spartu sleduju už poslední dva roky. Nejen její zápasy, ale jak se klub chová navenek a kteří lidé ve Spartě figurují. Tomáš Rosický i Brian Priske na mě udělali skvělý dojem.

Stejně tak Honza Mejdr, Ondra Čelůstka, David Pavelka a můžu pokračovat. Hned jsem věděl, že Sparta je ten správný klub a že budeme moci dát lidem to, co tady nebylo poslední roky. To znamená radost ze hry a hlavně body. Jsem tady kvůli vítězství,“ řekl v rozhovoru pro klubový web.

Jankto následně pochválil zázemí, kterým se Sparta pyšní. Pro mnohé je ovšem překvapením, proč se vrací zpátky do České republiky, když je mu pouhých 26 let.

„Určitě to není žádné zabrzdění. Variant bylo opravu víc. Já už jsem ale cítil, že se potřebuju vrátit domů. Opravdu není lehké být takhle dlouho v zahraničí. Kdyby mi někdo řekl, že budu osm let v zahraničí, z toho sedm let v Itálii a rok ve Španělsku. Teď už jsem cítil, že se potřebuju vrátit sem.

Myslím si, že Sparta je pro mě ideální klub. Doufám, že to nebude jenom na rok a že mě potom třeba Sparta koupí, budoucnost bude daleko zářivější a já tu budu moci strávit třeba několik šťastných let. Je to jen na mně, jaké výkony budu podávat na hřišti,“ dodal.

Kdy bude mít Jankto premiéru? Vše záleží na něm a trenérském týmu. Pokud se vše bude dařit jak má, může již v neděli naskočit doma proti Sigmě Olomouc. V opačném případě za týden v Mladé Boleslavi.

Zdroj: AC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Jakub Jankto oficiálně sparťanem! Do klubu přichází na roční hostování s opcí

Pražská Sparta představila novou posilu! Jejím hráčem se stává Jakub Jankto, šestadvacetiletý křídelník přichází ze španělského Getafe na roční hostování s opcí, jejíž výše nebyla blíže specifikována.

Publikováno

dne

Pražská Sparta představila novou posilu! Jejím hráčem se stává Jakub Jankto, šestadvacetiletý křídelník přichází ze španělského Getafe na roční hostování s opcí, jejíž výše nebyla blíže specifikována.

Spekulace se potvrdily. Do Sparty přichází reprezentační křídelník Jakub Jankto, který je odchovancem konkurenční Slavie. Z té přestoupil do Udinese, kde těžil ze spolupráce s Antonínem Barákem.

Následně se přesunul do Sampdorie a jeho posledním zahraničním angažmá bylo španělské Getafe, kde se mu příliš, i vinou zranění, nevedlo. Nyní z něj přichází na roční hostování s opcí do pražské Sparty.

„Přivádíme hráče se zkušenostmi z těžkých zápasů, které odehrál jak v reprezentaci, tak i v zahraničních soutěžích. Je ve velmi dobrém fotbalovém věku, trenér s ním může počítat na všechny pozice v ofenzivě,“ řekl pro klubový web Tomáš Rosický.

Janktův přestup se řeší již několik týdnů, Sparta má totiž problém na křídlech a se zraněním Lukáše Haraslína bylo jisté, že je nutností tento post doplnit.

„Jakub přichází proto, abychom ještě zkvalitnili kádr a umožnili trenérovi větší variabilitu při skládání sestavy,“ dodal Rosický.

Premiéru si bude moci reprezentační záložník odbýt již v neděli, kdy Sparta na Letné hostí olomouckou Sigmu. Pokud ještě nebude připraven, o kolo později pojede s týmem do Mladé Boleslavi.

Zdroj: AC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Oblíbené