Spojte se s námi


Fortuna liga

Představení týmů Fortuna ligy: Slavia dobře posílila, mezinárodní mix míří zpět na vrchol

Fortuna liga již klepe na dveře, poprvé nový míč značky Select pošle do hry hned šest týmů v sobotu 30.7 od 16 hodin. Pojďme si tak postupně představit týmy české nejvyšší soutěže.

Publikováno

dne

Fortuna liga již klepe na dveře, poprvé nový míč značky Select pošle do hry hned šest týmů v sobotu 30.7. od 16 hodin. Pojďme si tak postupně představit týmy české nejvyšší soutěže.

Realizační tým

Zde se nic nemění a realizační tým Slavie zůstává její největší silou. Jindřich Trpišovský má obrovský dar hráče posouvat a z prakticky neznámého fotbalisty udělat oporu týmu nebo prodejní zboží. Navíc má kouzelnou ruku ve výběru sestavy a taktiky, kdy několikrát soupeře zaskočí.

Fanoušci sešívaných se mu již naučili bezmezně věřit jak ve výběru posil, tak při tazích v sestavě, které jsou někdy dost překvapivé.

Brankáři

Zde mají trenéři velké dilema. K dispozici mají Aleše Mandouse a Ondřeje Koláře, dva vyrovnané gólmany v ideálním věku. Na jaře se oba brankáři mezi tyčemi střídali a Slavii se to šeredně nevyplatilo. Oba dělali hrubky, po každé chybě přišlo střídání. Ani jeden tak nezískal potřebné svědomí, což v konečném součtu sešívané také stálo titul.

Trpišovský by tak měl jmenovat jasnou jedničku, což vypadá na Mandouse, který sezónu začal. Jenže nechat sedět na lavičce Koláře a přibrzdit tak jeho kariéru, která měla našlápnuto do zahraničí? Těžké dilema. Ve hře je tak i rozdělení rolí formou liga – pohár.

Obrana

Na stoperech je jasná volba dvojice Eduardo – Ousou, záda jim bude krýt Taras Kačaraba, případně může zaskočit i Tomáš Holeš. Slavia však jedná o příchodu ještě jednoho stopera.

Pravý kraj obrany je asi největší neznámá. Slavia sem přivedla Davida Douděru, jenž odehrál velmi slušný zápas proti St. Joseph’s. Skvěle podporuje útok, jeho defenzivní schopnosti jsou však často zpochybňovány a proti těžším soupeřům by mohl mít problémy.

V přípravě zde Trpišovský zkoušel i Ivana Schranze, což by byl velmi překvapivý tah. Až se uzdraví, tak zde bude jistě často nastupovat i Lukáš Masopust. A nedá se zapomínat ani na kapitána Jana Bořila. Po svém návratu po komplikovaném zranění by se mohl přesunout právě na pravou stranu, kde dříve také nastupoval.

Na levém beku je totiž Slavia dobře vybavená. O své místo bojují dva hladoví mladíci, Oscar Dorley a David Jurásek. Oba jsou v dobré formě a jistě budou mít oba dostatek herního času.

Záloha

Ve středu zálohy je velký přetlak. Realizační tým zde má k dispozici Holeše, Tiéhiho, Traorého, Ševčíka, Provoda, Hromadu, Valentu a Lingra. Na podhrotu může zahrát také Schranz a teoreticky i Plavšič, se kterým už se však moc nepočítá.

Jako jediný má jisté místo Tomáš Holeš, opora a lídr sešívaných. Na pozici defenzivního záložníka se vypracoval až do reprezentace a je pro Slavii takřka klíčovým hráčem.

Pokud bude zdravý, měl by nastupovat pravidelně i Lukáš Provod, kterého po těžkém zranění kolena už netrápí žádné potíže. To stejné bude s Petrem Ševčíkem, jenž však kvůli své velké náchylnosti na zranění toho příliš neodehraje.

Slibně se předvedl proti St.Joseph’s i Christ Tiéhi, který si řekl o další vytížení. Gólem se klasicky uvedl Ondřej Lingr, velkou roli si svými výkony vybojoval i Ibrahim Traoré.

Ve středu zálohy bude probíhat rotace asi nejčastěji sestava se bude odvíjet od soupeře a nebo třeba i od povrchu, jako na umělce v Gibraltaru, kde kvůli tomu nenastoupili Provod se Ševčíkem.

Útok

Začněme na křídelních pozicích. Na pravé straně si hlasitě o místo říká Moses Usor, který zaujal jak v přípravě, tak v prvním zápase sezóny. Na druhé straně má zase jisté místo Ewerton, asi nejzvučnější posila sešívaných.

Když se přesuneme na hrot útoku, tam se to bude hodně točit. V pohárech a v zápasech do otevřené obrany bude dostávat přednost Yira Sor, do obranného bloku zase bude platit spíše Václav Jurečka. K dispozici je i mladý Daniel Fila a svou roli jistě bude mít i jeden z lídrů kabiny Stanislav Tecl.

Ideální sestava:

Mandous
Masopust – Eduardo – Ousou – Oscar
Holeš – Ševčík
Usor – Provod – Ewerton
Sor

Tip na umístění: 1. místo

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Fortuna liga

Jaké jsou ohlasy veřejnosti na Janktův příchod do Sparty? Fanoušci Slavie budou mít v derby náročnou práci

Jakub Jankto je novou posilou Sparty, do klubu přišel ze španělského Getafe na roční hostování s opcí, jejíž výše nebyla blíže specifikována. Tento příchod je ovšem velmi rozporuplný, a to zejména mezi fanoušky pražských S

Publikováno

dne

Jakub Jankto je novou posilou Sparty, do klubu přišel ze španělského Getafe na roční hostování s opcí, jejíž výše nebyla blíže specifikována. Tento příchod je ovšem velmi rozporuplný, a to zejména mezi fanoušky pražských S.

Příchod Jakuba Jankta je poměrně rozporuplný. Nehledí se ani tak na jeho výkonnost, ale na klubismus, který se bohužel v našich končinách poslední dobou poměrně vytrácí.

Třeba takový Jan Kuchta byl dříve velkým oblíbencem sešívaných, nyní mu nemohou přijít na jméno a očekává se pískání na jeho osobu. Rozhodně nebude jediný.

Právě na to poukázal fanoušek Sparty s přezdívkou Kryštøf, který zmínil několik jmen a mezi nimi byl i právě Jankto.

Mimo zmíněná jména slávisté nemají v oblibě ani Tomáše Čvančaru či Tomáše Wiesnera, ovšem třeba takový Jaroslav Zelený většině příliš nevadí.

Jankto je rozporuplný nejen z důvodu jeho minulosti ve Slavii, přeci jen si v ní v seniorském týmu ani nezahrál, ovšem mnohokrát se vyjadřoval jakým je slávistou, dokonce přinesl do jejího muzea svůj dres s popisem, kde uznává svou lásku ke klubu.

Fanoušci Sparty se po jeho příchodu dělí na dva tábory. Negativní pohled na něj je poměrně logický, ovšem mnoha toto vůbec nevadí. Delší doba bez úspěchu zkrátka klubismus mírně upozadí, jsou totiž potřeba výsledky a o kvalitách Jankta pochyb není.

„Je pro mě nepříjemné sledovat, že Jankta nekrytě přijímají mnozí fanoušci Sparty. Není to správné. Jankto se až příliš vymezoval, sám si to určil. Stejně jako nebyl přijímán ve slávistické obci Straka (nebo Abraham), měl by být stejný přístup i k JJ. Mrzí mě, že se doba mění,“ napsal na Twitter uživatel s přezdívkou Tolsimir.

Kdyby někdo na jaře fanouškům českého fotbalu řekl, že za Spartu budou kopat Kuchta s Janktem, asi by jej poslali rovnou do blázince. U Jankta obzvláště, přeci jen hraje celou kariéru v zahraničí. O velká překvapení v letním přestupovém období zkrátka nebyla nouze.

Zdroj: AC Sparta Praha, Twitter

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Sparta? Určitě to není žádné zabrzdění. Variant bylo opravu víc. Já už jsem ale cítil, že se potřebuju vrátit domů, řekl Jankto

Jakub Jankto je minimálně na rok hráčem pražské Sparty. Šestadvacetiletý křídelník přišel do Prahy na roční hostování s opcí ze španělského Getafe, které by dle posledních informací mělo hráče z části i nadále platit. Co řekl český reprezentant po příchodu?

Publikováno

dne

Jakub Jankto je minimálně na rok hráčem pražské Sparty. Šestadvacetiletý křídelník přišel do Prahy na roční hostování s opcí ze španělského Getafe, které by dle posledních informací mělo hráče z části i nadále platit. Co řekl český reprezentant po příchodu?

Když se před pár týdny začalo spekulovat o přestupu Jakub Jankta do Sparty, vypadalo to jako klasická kachna. Ovšem z více stran se objevovaly názory, že tomu tak být nemusí.

Dnes již všichni víme, že Jankto je novou posilou Sparty, přišel na roční hostování s opcí. Proč se reprezentační křídelník rozhodl zrovna pro Spartu?

„Ten klub se mi poslední dobou strašně líbí. Spartu sleduju už poslední dva roky. Nejen její zápasy, ale jak se klub chová navenek a kteří lidé ve Spartě figurují. Tomáš Rosický i Brian Priske na mě udělali skvělý dojem.

Stejně tak Honza Mejdr, Ondra Čelůstka, David Pavelka a můžu pokračovat. Hned jsem věděl, že Sparta je ten správný klub a že budeme moci dát lidem to, co tady nebylo poslední roky. To znamená radost ze hry a hlavně body. Jsem tady kvůli vítězství,“ řekl v rozhovoru pro klubový web.

Jankto následně pochválil zázemí, kterým se Sparta pyšní. Pro mnohé je ovšem překvapením, proč se vrací zpátky do České republiky, když je mu pouhých 26 let.

„Určitě to není žádné zabrzdění. Variant bylo opravu víc. Já už jsem ale cítil, že se potřebuju vrátit domů. Opravdu není lehké být takhle dlouho v zahraničí. Kdyby mi někdo řekl, že budu osm let v zahraničí, z toho sedm let v Itálii a rok ve Španělsku. Teď už jsem cítil, že se potřebuju vrátit sem.

Myslím si, že Sparta je pro mě ideální klub. Doufám, že to nebude jenom na rok a že mě potom třeba Sparta koupí, budoucnost bude daleko zářivější a já tu budu moci strávit třeba několik šťastných let. Je to jen na mně, jaké výkony budu podávat na hřišti,“ dodal.

Kdy bude mít Jankto premiéru? Vše záleží na něm a trenérském týmu. Pokud se vše bude dařit jak má, může již v neděli naskočit doma proti Sigmě Olomouc. V opačném případě za týden v Mladé Boleslavi.

Zdroj: AC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Jakub Jankto oficiálně sparťanem! Do klubu přichází na roční hostování s opcí

Pražská Sparta představila novou posilu! Jejím hráčem se stává Jakub Jankto, šestadvacetiletý křídelník přichází ze španělského Getafe na roční hostování s opcí, jejíž výše nebyla blíže specifikována.

Publikováno

dne

Pražská Sparta představila novou posilu! Jejím hráčem se stává Jakub Jankto, šestadvacetiletý křídelník přichází ze španělského Getafe na roční hostování s opcí, jejíž výše nebyla blíže specifikována.

Spekulace se potvrdily. Do Sparty přichází reprezentační křídelník Jakub Jankto, který je odchovancem konkurenční Slavie. Z té přestoupil do Udinese, kde těžil ze spolupráce s Antonínem Barákem.

Následně se přesunul do Sampdorie a jeho posledním zahraničním angažmá bylo španělské Getafe, kde se mu příliš, i vinou zranění, nevedlo. Nyní z něj přichází na roční hostování s opcí do pražské Sparty.

„Přivádíme hráče se zkušenostmi z těžkých zápasů, které odehrál jak v reprezentaci, tak i v zahraničních soutěžích. Je ve velmi dobrém fotbalovém věku, trenér s ním může počítat na všechny pozice v ofenzivě,“ řekl pro klubový web Tomáš Rosický.

Janktův přestup se řeší již několik týdnů, Sparta má totiž problém na křídlech a se zraněním Lukáše Haraslína bylo jisté, že je nutností tento post doplnit.

„Jakub přichází proto, abychom ještě zkvalitnili kádr a umožnili trenérovi větší variabilitu při skládání sestavy,“ dodal Rosický.

Premiéru si bude moci reprezentační záložník odbýt již v neděli, kdy Sparta na Letné hostí olomouckou Sigmu. Pokud ještě nebude připraven, o kolo později pojede s týmem do Mladé Boleslavi.

Zdroj: AC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Oblíbené