Spojte se s námi


Fortuna liga

Představení týmů Fortuna ligy: Bohemians v přípravě neprohráli, cílem vyhnout se baráži

Fortuna liga se blíží a dalším tým, který si před nadcházející sezónou představíme, je Bohemians 1905. Klokani se loni museli zachraňovat až v baráži, podobné nervy teď nechce nikdo dopustit. V přípravě vypadala Bohemka velice slušně, když vyhrála pět zápasů v řadě a v pouze v posledním remizovala.

Publikováno

dne

Fortuna liga se blíží a další tým, který si před nadcházející sezónou představíme, je Bohemians 1905. Klokani se loni museli zachraňovat až v baráži, podobné nervy teď nechce nikdo dopustit. V přípravě vypadala Bohemka velice slušně, když vyhrála pět zápasů v řadě a v pouze v posledním utkání remizovala.

Realizační tým

Koučem Bohemians i nadále zůstává Jaroslav Veselý, jenž v dubnu nahradil Luďka Klusáčka. 44letý kouč začne svou první sezónu v lize, dříve trénoval třeba Chrudim, působil ale i ve Spojených arabských emirátech jako asistent Ivana Haška.

Brankář

O pozici jedničky se poperou Hugo Jan Bačkovský, jenž je v Bohemians na hostování ze Sparty, a Roman Valeš. O 10 let starší Valeš odchytal generálku, Bačkovský však do posledních dvou zápasů nezasáhl a Újpestí nebyl ani na lavičce. Trojku bude dělat Lukáš Soukup.

Obrana

Klokani budou dále sázet na formaci 5-4-1, neboli 3-4-2-1. V obranné trojici budou nejčastěji nastupovat Köstl, Křapka a Hůlka, na svou šanci bude čekat i 19letý Adam Kadlec a Srb Stefan Vilotič.

Kraje má Bohemka poměrně silně obsazené. Na pravém beku je stálice Martin Dostál, na něhož tlačí Martin Nový. A o své místo jistě zabojuje i nově příchozí Martin Hála z Olomouce. Na levém kraji bude nastupovat Jan Kovařík, naskočit zde může i David Bartek, který naskočí do 15 sezóny v zelenobílém dresu.

Záloha

V generálce tvořili střed hřiště velezkušený kapitán Josef Jindřišek a Ondřej Petrák. Dobrými výkony v přípravě si ale o místo řekla i nová posila Adam Jánoš, který je podle trenéra na hraně základu. Ve dvojici před nimi nastoupila v generálce dvojice Květ – Hronek, která si své místo pravděpodobně uhájí i do sezóny.

Útok

Do útoku má Veselý čtyři varianty. David Puškáč a Tomáš Necid jsou zkušení útočníci, oba jsou však často na marodce. Pak už je k dispozici jen mladý Matěj Koubek a host z Mladé Boleslavi Ladislav Mužík. Proto by Klokani rádi přivedli ještě jednoho útočníka, ideálně Jana Chramostu z Jablonce, který už v Ďolíčku v minulé sezóně úspěšně hostoval.

V generálce ale začal na hrotu Puškáč a ukázal se dvěma góly za pět minut. Bude to tak zřejmě právě on, kdo proti Jablonci vyběhne v základní sestavě.

Ideální sestava:

Bačkovský
Köstl – Křapka – Hůlka
Dostál – Jindřišek – Petrák – Kovařík
Květ – Hronek
Puškáč

Tip na umístění: 11. místo

Zdroj: Bohemians 1905

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.