Spojte se s námi


Fotbal

Předseda FAČR Fousek: Řekli jsme, že trenér by měl být znám do ledna, možná to bude dřív. U asistentů existuje možnost, že budou pracovat i jinde

Česká fotbalová veřejnost stále čeká na oznámení nového trenéra fotbalové reprezentace. Jméno zřejmě ještě nějakou dobu nebude oznámeno, předseda FAČR Petr Fousek ale na dnešní tiskové konferenci přiblížil veřejnosti, jak výběr probíhá.

Publikováno

dne

Česká fotbalová veřejnost stále čeká na oznámení nového trenéra fotbalové reprezentace. Jméno zřejmě ještě nějakou dobu nebude oznámeno, předseda FAČR Petr Fousek ale na dnešní tiskové konferenci přiblížil veřejnosti, jak výběr probíhá.

Jaroslav Šilhavý se rozhodl po utkání s Moldavskem rezignovat na pozici hlavního kouče České fotbalové reprezentace. Stalo se tak zřejmě den před tím, než by byl sám odvolán.

Předem tak bylo jasno o tom, že se musí hledat trenér, který mužstvo povede na následujícím mistrovství Evropy, které se bude konat v Německu. Kandidátů je hned několiv, stále ale není jisto o tom, kdo nakonec pozici získá.

Veřejnost situaci pochopitelně sleduje a někteří fanoušci si myslí, že hledání trvá příliš dlouho, i když bylo předem řečeno, že se jméno dozvíme zřejmě až na začátku příštího roku.

„Nic neprotahujeme, není to žádná váhavost, nerozhodnost, rozpačitost. Máme interní plán. Řekli jsme, že trenér by měl být znám do ledna. Možná to bude dřív, ale je potřeba zdůraznit, že jde o důležité a zodpovědné rozhodnutí, je to nejsledovanější kouč v zemi.

Přichází před Eurem a víme, že chceme koncepční řešení. Bude nás čekat Liga národů a kvalifikace na další MS. Ve vlastním zájmu se snažíme jednání co nejvíce zrychlit,“ řekl na tiskové konferenci předseda FAČR Petr Fousek.

Otázky padaly i na to, zda si trenér bude moci přivést své vlastní asistenty. Spekuluje se totiž o tom, že by v případě příchodu Ivana Haška mohl být asistentem Martin Svědík, avšak zdá se, že tato varianta je aktuálně zcela lichá.

„Trenér určitě bude mít svou představu o asistentech, barák se staví odshora. Nechceme nutit trenérovi lidi, které nechce, ale chceme do toho promítnout i své představy. Stavíme tým s výhledem na delší dobu.

U asistentů existuje možnost, že budou pracovat i jinde. Co se týče manažera reprezentace, s trenérem se vzájemně ovlivňují, je potřeba aby tam byla kompatibilita. Pracujeme na všem jako na celku,“ dodal.

Nový kouč se může těšit na zajímavé přípravné zápasy a letní EURO, na kterém český tým narazí na Portugalsko, Turecko a tým, který vzejde z baráže z celků Gruzie, Lucembursko, Řecko a Kazachstán.

Zdroj: Sport.cz, FAČR

Reklama

Oblíbené