Spojte se s námi


Fotbal

Před prvním gólem faul na Saku, pak neodpískaná penalta na Kanea, zlobí se Neville

Fotbalová reprezentace Anglie zlatou medaili z vrcholné akce opět nepřiveze. Ve čtvrtfinále podlehla Francii 1:2, poté co Harry Kane proměnil pouze jednu ze dvou penalt. Přes dva pokutové kopy v její prospěch je anglická veřejnost naštvaná na hlavního rozhodčího utkání.

Publikováno

dne

Fotbalová reprezentace Anglie zlatou medaili z vrcholné akce opět nepřiveze. Ve čtvrtfinále podlehla Francii 1:2, poté co Harry Kane proměnil pouze jednu ze dvou penalt. Přes dva pokutové kopy v její prospěch je anglická veřejnost naštvaná na hlavního rozhodčího utkání.

Brazilský sudí Wilton Sampaio od úvodních minut pouštěl hraniční zákroky. Nechával hru plynout, na což si hráči dlouho zvykali. V první půli si držel standard, ze kterého se ale vymykal faul před úvodní brankou.

Bukaya Saku u vápna Francie podkosil Dayot Upamecano, Sampioao ale nechal hru pokračovat a Francouzi z rychlého brejku otevřeli skóre zápasu. VAR se k zákroku na talenta Arsenalu nevrátil.

„Jednoduchá situace. Podkopl mu nohy, měl to být přímý kop. Penalta! Nevím, proč to nebyl faul. Upamecano se třikrát čtyřikrát snažil získat balón v situacích, kdy to nebylo možné. Na Sakovi a Kaneovi,“ řekl pro Sky jeho expert Garry Neville.

Zatímco Francouzi si na metr brazilského sudího po čase zvykli, Angličané se stále více vztekali. Zvláště mladá dvojice Jude Bellingham, Saka směrem k Sampaiovi neustále gestikulovala.

Bellingham se v druhé půli teatrálním pádem snažil vymodlit penaltu, pokud ale některý zákrok byl hraniční, pak ten Upamecanův na Harryho Kanea. Podražení ze strany obránce Bayernu se na sociálních sítích hodně řešilo.

„Seděli jsme v rohu, přímo u toho zákroku. Je to nová noční můra, rozhodčí k smíchu. Neříkám, že všechna rozhodnutí způsobila prohru Anglie. Lidi budou říkat, že se vymlouvám, ale toto byl vskutku nekvalitní sudí,“ pokračovala legenda Manchesteru United.

Po výměně stran začal brazilský arbitr hru pouštět ještě více, což už bylo místy přehnané. Druhý pokutový kop nařídil až po zhlédnutí opakovaného záběru, na jeho obhajobu to ale byla hraniční situace.

Ať už každopádně Sampaio odpískal sebehorší zápas, pokud kopete v zápase dvě penalty a prohrajete 1:2, můžete se zlobit maximálně sami na sebe. Albion první půli v podstatě prochodil a ve druhé pětačtyřiceti minutovce to již nedohnal.

„Nedávám konec Anglie rozhodčímu za vinu, jen jsem si myslel, že je absolutně hrozný. Neříkám to často, zvykl jsem si, když jsem hrál. Ale teď jsem musel,“ dodal Neville.

Zdroj: Sky Sports

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.