Spojte se s námi


Fortuna liga

Pražská Slavia chce po půl roce opět lovit v Uherském Hradišti. Zamíří do Edenu slovenský obránce Tomič?

Pražská Slavia přivedla v létě do svých řad útočníka Václava Jurečku, který se nedohodl na prodloužení smlouvy a zamířil jako volný hráč do Edenu. V podobné situaci je nyní slovenský obránce Michal Tomič, kterému konči na konci sezóny smlouva.

Publikováno

dne

Pražská Slavia přivedla v létě do svých řad útočníka Václava Jurečku, který se nedohodl na prodloužení smlouvy a zamířil jako volný hráč do Edenu. V podobné situaci je nyní slovenský obránce Michal Tomič, kterému konči na konci sezóny smlouva. A toho by ráda využila Slavia, která už jedná o příchodu talentovaného obránce. Zamíří Tomič do Prahy v zimě, nebo v létě jako volný hráč?

Třiadvacetiletý Tomič působí ve Slovácku od léta 2020, kam zamířil jako volný hráč po ukončení smlouvy ve slovenské Žilině. Za tu dobu stihl nastoupit k 69 zápasům, ve kterých vstřelil tři branky.

V Uherském Hradišti s jeho výkony panuje spokojenost a na pravé straně obrany či zálohy podává stabilní výkony. Svou kvalitu ukázal i v zápasech Konferenční ligy, kde dělal protivníkům problémy svou rychlostí.

Slovácko tak logicky usiluje o setrvání slovenského reprezentanta, kterému vyprší kontrakt na konci sezóny. Trenér Martin Svědík by rád udržel svého svěřence, ale bude to velmi těžké.

O jeho služby se podle serveru inFotbal hlásí pražská Slavia, která už Slovácku dříve vyfoukla útočníka Jurečku. Vedení Slavie začalo jednat se slovenský obráncem a zkoumá, za jakých podmínek by mohl do Edenu dorazit.

Vedení Slovácka zase nechce opakovat situaci s Jurečkou a rádo by získalo za svého svěřence finanční kompenzaci. Podle webu Transfermarkt je tržní hodnota Tomiče už nyní zhruba 500 tisíc eur.

Pokud by se Slavia nedohodla se Slováckem na zimním přestupu Tomiče, tak by se mohla opakovat situace jako s Jurečkou. A to, že by talentovaný obránce odešel do Edenu až v létě, a to zcela zadarmo.

Vedení Slovácka se snaží dohodnout s Tomičem na nové smlouvě, ale s největší pravděpodobností nebude schopné konkurovat pražské Slavii.

Ve hře je i ta možnost, že by Tomič nemusel v jarní části nastupovat k soutěžním zápasům. Ovšem v případě Jurečky, který také odmítl novou smlouvu k tomuto kroku nedošlo. Jestli tedy Tomič skutečně do Slavie přestoupí či nikoliv, na oficiální informace si ještě budeme muset počkat.

Zdroje: inFotbal, Transfermarkt, Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.