Spojte se s námi


Chance Liga

Pražská Dukla staví kádr pro příští sezónu. Pět hráčů končí, klub jedná o hráčích na hostování

Vedení pražské Dukly nezahálí. Sotva skončila aktuální sezóna, klub už oznamuje první změny v kádru. Nové angažmá si bude hledat hned několik fotbalistů. S kým už Dukla nepočítá?

Publikováno

dne

Vedení pražské Dukly nezahálí. Sotva skončila aktuální sezóna, klub už oznamuje první změny v kádru. Nové angažmá si bude hledat hned několik fotbalistů. S kým už Dukla nepočítá?

Jiří Piroch

Zkušenému obránci vypršela smlouva a na nové se zde nedohodl. Sedmadvacetiletého odchovance plzeňské Viktorie tak čeká v jeho bohaté kariéře nová výzva. I když v dresu Dukly nastoupil do 101 utkání, v jarní části ze sestavy postupně vypadl a ke svým šesti vstřeleným brankám tak další nepřidá.

Štěpán Krunert

Ani mládežnický reprezentant další starty v Dukle nepřidá. V roce 2019 jej získalo vedení z pražských Bohemians a nakonec zde naskočil do šestapadesáti utkání. V nich jakožto záložník pětkrát skóroval a ve čtyřech případech asistoval. Má za sebou také hostování ve Vlašimi a Teplicích. Naposledy hostoval v Hostouni.

Ondřej Ruml

Další obránce, který dostane příležitost v novém klubu. Šestadvacetiletý Ruml zamířil do pražského klubu z Vlašimi v roce 2021. Zcela jistě však očekával vyšší herní vytížení, neboť zde nastoupil pouze v pětadvaceti utkáních. Zaznamenal jednu branku v MOL Cupu. Od srpna minulého roku hostoval v Chlumci nad Cidlinou.

David Breda

Breda první start v Dukle zapsal už v sezóně 2018/2019, když zde hostoval z Jablonce. Severočeský celek jej následně poslal hostovat do Varnsdorfu. Na Julisku přestoupil v roce 2022 tentokrát už jako hráč Chrudimi. Výraznější stopu zde však nezanechal a podobně jako výše uvedení naposledy hostoval v Kolíně.

Jan Čtvrtečka

Ani brankář patřící pražské Spartě zde další starty mezi třemi tyčemi nepřidá. Jeho herní vytížení zde na hostování nebylo tak výrazné, což třiadvacetiletému hráči přineslo pouze jedenáct startů včetně těch za rezervní tým.

Svěřenci Petra Rady měli v této sezóně rozhodně vyšší ambice. Nakonec jim zisk sedmačtyřiceti bodů stačil na nepopulární čtvrté místo a tak jim baráž o postup do naší nejvyšší soutěže unikla.

Vedení klubu však podle informací na svých webových stránkách aktuálně řeší formu dalšího působení u hráčů, kteří v Dukle hostují. Jmenovitě jde o Michala Zapletala z Prostějova, Filipa Havelku z pražské Sparty a Lukáše Matějku z Plzně.

Právě poslední zmiňovaný má velký podíl na konečném umístění Dukly v tabulce. Ve třiceti odehraných utkáních totiž v jejím dresu nasázel čtrnáct branek a na další čtyři přihrál. V tabulce nejlepších střelců celé soutěže mu tak patří čtvrtá příčka.

Již dříve klub oznámil prodloužení smlouvy s talentovaným odchovancem Filipem Matouškem. O tom, zda se u dalších hráčů jejich končící smlouvy podaří klubu prodloužit, nebo se rozšíří listina odchodů, se rozhodne brzy.

Zdroj: FK Dukla Praha , Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.