Spojte se s námi

Bundesliga

Poznejte nejmladšího střelce Leverkusenu v historii Kaie Havertze

Publikováno

dne

Kai Havertz je stále ještě 17letý mladík hrající za Leverkusen již od svých 11 let. Je hodně porovnáván s Mesutem Ozilem a Michaelem Ballackem, ovšem start tohoto mladíka je mnohem impozantnější. Ještě na začátku této sezóny hrál za mládežnické týmy Bayeru, ovšem svými výkony uchvátil trenéra Rogera Schmidta, který si ho stáhl do bundesligy, načež se tento talentovaný mladík začal stále více prosazovat do základní sestavy, až se z něho stal nepostradatelný hráč. Kai Havertz se také stal nejmladším střelcem Leverkusenu, když se v dubnu trefil do sítě Wolfsburgu a zachránil tak svému týmu bod za remízu 3-3.

Yess!! 💪🏽💪🏽 Important win today ⚽️🤘🏽💪🏽 #bayer04 #werkself #29

Příspěvek sdílený Kai Havertz (@kaihavertz29),

To vše mu bylo umožněno kvůli trestu Hakana Calhanoglua, který je od konce ledna mimo hru, Kai Havertz se proto této šance chytil a už nepustil. Svojí celoroční práci tak korunoval v dnešním zápase, kdy Herthě Berlín vstřelil sám dva góly a se stal hráčem zápasu.

Nutno dodat, že není jediným talentem v Leverkusenu, ten má totiž v poslední době skvělou líheň. Mladíci jako Benjamin Henrichs, Julian Brandt či Jonathan Tah jsou všechno stále ještě hráči do jednadvaceti let a všichni tři mají nakročeno stát se top hráči.

Happy B-Day to my kofi! All the best and keep on working bro 💪🏾👊🏾😘

Příspěvek sdílený Jonathan Tah ⚽️❤️✌🏽️ (@jonathantah_),

Vůbec nejlépe hodnoceným hráčem Leverkusenu v této sezóně je krajní bek Benjamin Henrichs, který se stal od září nepostradatelným členem základní sestavy a díky své rychlosti spojené s velmi dobrou technikou skvěle podporoval tým po celém hřišti. Jde o velmi všestranného hráče, který může hrát na obou stranách a je skvělý jak v defenzívě, tak v podpoře útoku.

  • Jonathan Tah (21 let) – 22,00 Mill. €
  • Julian Brand (21 let) – 20,00 Mill. €
  • Benjamin Henrichs (20 let) – 10,00 Mill. €
  • Kai Havertz (17 let) – 5,00 Mill. €


Zde je vidět, že Leverkusen má rozjeté velmi slibné investice ve svých mladících a je velmi pravděpodobné, že se v blízkých letech dočkáme ne jednoho přestupu. Největší zájem je o stopera Jonathana Taha, kterého chtěl v zimě Jurgen Klopp.

Reklama

Oblíbené