Pověst Premier League v ohrožení. Nakonec ale vyhrají peníze, ostatně jako vždy!

Na Newcastlu United má zálusk saúdskoarabský investiční fond řízený korunním princem Mohamedem bin Salmánem, na nějž kvůli porušování lidských práv a vyvolávání konfliktů upozorňuje nejen hnutí Amnesty Interantional, ale i další, kteří varují, že jméno “nejlepší fotbalové ligy” světa, Premier League, by mohlo být nenávratně pošpiněno. Většina z protestantů však zapomíná na to, že s penězi je v dnešní době možné téměř cokoliv.

Embed from Getty Images

Ať už to bylo přerozdělování pořadatelství posledního mistrovství světa či toho, které nás čeká za dva roky v Kataru, tak vždy rozhodla tučná odměna pro ty, kteří měli během hlasování klíčové slovo. A podobný průběh se dá očekávat i v případě toho, zda dostane bin Salmán zelenou pro nákup Newcastlu.

V samotné koupi asi nemůže nikdo nic udělat. Přeci jenom žijeme v demokratickém světě, alespoň tedy zde v Evropě, kde se dá koupit prakticky vše. Ale samozřejmě by mohla zasáhnout samotná Premier League či UEFA, která by zakázala Newcastlu soutěžit jak v anglické lize, tak i v evropských pohárech.

Jenomže rozhodovat o tom budou téměř ti stejní lidé, kteří přidělili pořadatelství mistrovství světa Kataru. A právě ten se nyní bouří, konkrétně tedy katarská televizní síť beIN Sports, jenž vlastní vysílací práva na Premier League, a kterým se nedaří zastavit pirátské vysílání společnosti beoutQ v Saúdské Arábii.

Na Blízkém východě se vytvořilo za několik posledních desítek let ohromné bohatství, které pozvolna začíná expandovat do Evropy a dalších kontinentů našeho světa pomocí sportovních klubů. Anglii by tento obchod rozhodně finančně velmi pomohl, ať už se to bude týkat finanční stránky či velké pozornosti tradičnímu anglickému celku, kterým Newcastle bezpochyby je.

Ovšem na druhé straně vah je morální stránka věci, na kterou tolik všichni upozorňují. Bude proto určitě zajímavé sledovat, zda opět vyhrají peníze. Vzhledem ke zkušenostem z minulosti je výsledek zřejmý. Ovšem Anglie už se nejednou postavila proti penězům a to, když vyhostila Romana Abramoviče, jenž vlastní londýnskou Chelsea, ze země.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Vzdyt je to snad pro fanouska a divaka PL dobre ne? Zaradi se vedle B6 dalsi tym, na ktery bude radost koukat. A za sezonu pribude 12 slagru kola.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Obměněná Slavia je oproti předchozím ročníkům fotbalovější, ale chybí ji osobnosti. Zápas se Škodou, Delim či Součkem by dopadl jinak

Všechny sešívané příznivce i hráče hororová noc v Dánsku bude trápit ještě dlouho. Vypadnutí podobným způsobem je velice kruté, teď je ale čas na bilancování, proč to nevyšlo.

Velká posila pro Mladou Boleslav! Martin Graiciar se připojí ke středočechům, čeká se pouze na formality

Mladá Boleslav nezačala sezónu vůbec dobře, bilance 1-1-3 je pro ambiciózní klub skutečně tristní a tak se daly věci do pohybu. 4 vstřelené branky z pěti utkání? To není pro útočnou fázi dobrá vizitka. Do automobilového města tedy přichází velká útočná posila.

Jde o zápas roku, porveme se o postup, tvrdí Hoftych před duelem s APOELem

Liberec má po čtyřech letech opět šanci hrát v základní skupině Evropské ligy, v cestě mu stojí poslední překážka, kyperský APOEL. Co na jeho adresu řekl kouč Pavel Hoftych?