Pověst Premier League v ohrožení. Nakonec ale vyhrají peníze, ostatně jako vždy!

Na Newcastlu United má zálusk saúdskoarabský investiční fond řízený korunním princem Mohamedem bin Salmánem, na nějž kvůli porušování lidských práv a vyvolávání konfliktů upozorňuje nejen hnutí Amnesty Interantional, ale i další, kteří varují, že jméno “nejlepší fotbalové ligy” světa, Premier League, by mohlo být nenávratně pošpiněno. Většina z protestantů však zapomíná na to, že s penězi je v dnešní době možné téměř cokoliv.

Embed from Getty Images

Ať už to bylo přerozdělování pořadatelství posledního mistrovství světa či toho, které nás čeká za dva roky v Kataru, tak vždy rozhodla tučná odměna pro ty, kteří měli během hlasování klíčové slovo. A podobný průběh se dá očekávat i v případě toho, zda dostane bin Salmán zelenou pro nákup Newcastlu.

V samotné koupi asi nemůže nikdo nic udělat. Přeci jenom žijeme v demokratickém světě, alespoň tedy zde v Evropě, kde se dá koupit prakticky vše. Ale samozřejmě by mohla zasáhnout samotná Premier League či UEFA, která by zakázala Newcastlu soutěžit jak v anglické lize, tak i v evropských pohárech.

Jenomže rozhodovat o tom budou téměř ti stejní lidé, kteří přidělili pořadatelství mistrovství světa Kataru. A právě ten se nyní bouří, konkrétně tedy katarská televizní síť beIN Sports, jenž vlastní vysílací práva na Premier League, a kterým se nedaří zastavit pirátské vysílání společnosti beoutQ v Saúdské Arábii.

Na Blízkém východě se vytvořilo za několik posledních desítek let ohromné bohatství, které pozvolna začíná expandovat do Evropy a dalších kontinentů našeho světa pomocí sportovních klubů. Anglii by tento obchod rozhodně finančně velmi pomohl, ať už se to bude týkat finanční stránky či velké pozornosti tradičnímu anglickému celku, kterým Newcastle bezpochyby je.

Ovšem na druhé straně vah je morální stránka věci, na kterou tolik všichni upozorňují. Bude proto určitě zajímavé sledovat, zda opět vyhrají peníze. Vzhledem ke zkušenostem z minulosti je výsledek zřejmý. Ovšem Anglie už se nejednou postavila proti penězům a to, když vyhostila Romana Abramoviče, jenž vlastní londýnskou Chelsea, ze země.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Vzdyt je to snad pro fanouska a divaka PL dobre ne? Zaradi se vedle B6 dalsi tym, na ktery bude radost koukat. A za sezonu pribude 12 slagru kola.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Voráček musel skousnout debakl, v dresu Sharks zazářil Hertl. Jak si vedli v NHL další legionáři?

NHL za sebou má další hrací den a opět se během něj představilo několik hráčů z České republiky. Jak se jim dařilo a kdo z nich zazářil nejvíce?

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Leverkusen vs. Dortmund: Preview a tipy na sázení

V úterý čeká tým Patrika Schicka velké utkání s Borusií Dortmund, která se v poslední době výrazně zvedla. To Leverkusen ztrácí body zápas za zápasem a další ztráta by je mohla poslat mimo první čtyřku.