Reklama

Potřebujeme mít druhého útočníka vedle Schicka se schopnostmi střelce, říká někdejší asistent Brucknera

Sám moc dobře ví, jaké to je vést úspěšný nároďák. Miroslav Jirkal dělal v reprezentaci asistenta legendárnímu Karlu Brucknerovi a nyní si užívá úspěšnou jízdu České republiky na mistrovství Evropy.

Zdroj: Tadeáš Bednarz, CC BY-SA 4.0

Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého mají po dvou kolech skupinové fáze čtyři body a pokud neschytají od Anglie debakl, postoupí dál. A to to po přípravě vypadalo bledě.

„Vidím progres zápas od zápasu. Vazby se upevňují, jsme jistější v obraně a napadání. Umíme dobře hrát i na polovině soupeře. Hodně se těším, že to bude pokračovat,“ řekl Jirkal v rozhovoru pro iSport.

Poslední zápas ve skupině odehrají Češi proti Anglii. Ta má mladý, rychlý tým s velkým potenciálem do budoucna, na turnaji však zatím zůstává za očekáváním.

„U Anglie je důležité věnovat pozornost její rychlosti. Nesmíme ztrácet míče kolem středové čáry, to by bylo smrtelné,“ dodal.

Na šampionátu dostává prostor i osmnáctiletý talent Sparty Adam Hložek. Jak proti Chorvatsku, tak se Skoty šel do hry v průběhu druhé půle a zvláště při výhře 2:0 podal dobrý výkon.

„Jeho potenciál, zejména ten pomoct Patriku Schickovi na hrotu, je obrovský. To potřebujeme, mít druhého útočníka vedle Schicka se schopnostmi střelce. Jsem v pohodě s tím, že chodí na hřiště z lavičky.”

Zároveň si ale váží práce Lukáše Masopusta s Jakubem Janktem, kteří nastupují v základu. Ti možná nejsou směrem dopředu tak nebezpeční, na druhou stranu jsou takticky vyzrálí a hodně pomáhají při bránění.

„Jankto a Masopust mají své opodstatnění. Udělají na kraji moc práce. Nenechají útočit krajní fotbalisty soupeře. Ale v průběhu zápasu je třeba tam hráče jako Hložka dát,“ uzavřel Jirkal.

Zdroj: iSport studio

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Už mě to nekriticke velebeni Hlozka zacina srat. Jako kdyby jsme lepší hráče neměli. Kolik asi ruik za tyhle kecy má

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené