Postup z prvního místa je tabu, Belgie nedala České republice šanci

Česká republika nezvládla zápas s Belgií a po prohře 0:3 je již bez šance na postup z prvního místa. Vedle tří gólů je negativem i to, že musel kvůli zranění střídat brankář Tomáš Vaclík.

První šanci zápasu měl Adam Hložek, jeho zakončení však srazil Jason Denayer. Skóre se měnilo v osmé minutě. Za obranu si naběhl Romelu Lukaku a přízemní střelou nedal Tomáši Vaclíkovi šanci.

Rudí ďáblové nadále zlobili, ani jeden z pokusů Yannicka Ferreiry Carrasca se mezi tři tyče nevešla. Ve 30. minutě to zkoušel znovu Lukaku, střídající Jindřich Staněk ho ale vychytal.

Ve 41. minutě už gólman Viktorie Plzeň lovil balón ze sítě, po pěkné týmové akci se prosadil Eden Hazard. V nastavení mohl alespoň snížit Tomáš Souček, Thibaut Courtois si ale s jeho přízemním pokusem poradil.

Po výměně stran měl gólovou šanci Matěj Vydra, zakončení mu však nesedlo. V 63. minutě pálil z otočky Hložek, Courtois se však blýskl excelentním zákrokem. A chvíli nato opět slavil, trefil se totiž Alexis Saelemaekers.

Poté už se zápas jen dohrával a Belgie tak porazila Šilhavého výběr 3:0.

Zdroj: Kvalifikace na MS

• To bylo po zápase😁 Ostudné primitivní nic neřikajíci blekotání Hložka a pak Šilhavého který se splete a při popisování golové šance ve které byl Matěj Vydra že v té šanci byl Tomáš Kalas + perlu že je fajn že si hráči z širšiho výběru osahali jak se hraje proti tak kvalitnímu týmu 😁

• Naprostý souhlas! Jako vysoce ceněný fotbalový znalec se k utkání nebudu vyjadřovat. Chvílemi to byly dva různé sporty ………

1. My už se nemůžeme spolehnout ani na kvalitního gólmana. To nás vždy v historii zdobylo . Staněk není brankář pro reprezentaci. Při troše snahy mohl druhý gól (každý brankář jde do roznožky) a i třetí (zalezlý a pozdě vyběhl) zachránit, nebo eliminovat. To že chytil 2 střely, to je prostě povinnost. Jediní Hložek, a to jsem jinak jeho kritikem, a Pešek měli snahu něco vymyslet,jít do protihráče a jejich rychlost domácím v určitých momentech dělala problém. Jinak ostatní 90 minut byli na kolotoči a to že se některým zamotala hlava potvrdil Souček při pozápasovém hodnocení. Úplně mimo realitu. Kritizovat Šilhavého je tak trochu také zbytečné. Nemá z čeho brát. Jak se říká: kde nic není ani smrt nebere.

• Meleš nesmysly. Staněk to zvládl úplně v pohodě, o brankáři vůbec nemá být řeč. Stejně jako by to zvládlo dalších 10 českých brankářů!!
      My máme problém úplně jinde a to zejména v totální absenci kreativních hráčů. Na útočné pozice máme pouze Schicka, jinak je to velká bída. Hložek je sice naděje, ale to není kreativní hráč, to je zakončovatel (ale ok, jeho beru). Jinak nemáme ani na hrot, ani na křídla a ani do středu zálohy kvalitního kreativního fotbalistu. to jsou všechno hráči na ligu, ne na mezinárodní úroveň. Barák je dobrý, jen když se dobře vyspí, navíc je dost pomalej. Souček sice má světové parametry, ale tvořit také vůbec neumí. Holeš a Král jsou podobní, ale daleko za Součkem.

Když jsem viděl belgičany, jak si v suchém triku patičkou posunou míč a tradá…. to u nás nehrozí. Pokud soupeře vyloženě neuběháme, tak proti top 15 nemáme šanci.

Včera bych to i té obraně odpustil, Lukaku, Hazard, to je fakt extratřída, proti které pravidelně hrají leda Souček a Coufal, ostatní se na to dívají v TV. Naopak obrana Belgie sice nějakiu kvalitu má, ale ke světové TOP má daleko. I to Estonsko jim dalo 2 fíky. Zato ti naši malomocní až na střelu Hložka neukázali nic. Vydra byl ještě v lepší pozici (obrana Belgie chybvala stejně, jao ta naše), než Lukaku a to jak oba zakončili přesně ukázalo, kde je rozdíl mezi těmito dvěma týmy.

2. Specialista na ostudné příspěvky a primitivní blekotání jsi ty mývale. Navíc i při porovnání s 18 letými fotbalisty a to už stojí za zamyšlení. Řeknu ti to v číslech aby jsi to pochopil. I kdyby si byl o 90% lepší člověk než jsi tak bys byl stejně bezcenný ňouma.

• Jste jen typická ovce které evidentně blekotání Hložka uplně o ničem nevadí ! Jaký to rozdíl od Staňka který odpovídal jasně ihned bez kuňkání drmolení a přimo k položené otázce bez idiotských frázích !!

3. Nasadit Kašu a Staňka, vystřídat nejlepší hráče Peška a Hložka – půlmetrovej předkus měl vsazeno na Belgičany!!!

4. Neuvěřitelná trapárna. Mravní úpadek našeho sportu, fotbalu a hokeje zvlášť. Hlavně že za to dostanou prachy a o nic většího nejde.

5. Opět se potvrdilo co tady píšu už několik let,naši hráči v čele se Součkem sice naběhají za zápas spoustu km,z čehož jsou naši sportovní komentátoři u vytržení,ale fotbal hrát na mezinárodní scéně neumí.Zoufale chybí kreativní hráči,kteří by dokázali něco překvapivého vymyslet a zrealizovat.V tomhle týmu není ani jeden hráč evropské úrovně,snad jen Schik když se mu zrovna daří může být hráčem na úrovni ostatních špičkových útočníků,ale nikoho takového dalšího tam nevidím.