Spojte se s námi


Fortuna liga

Posila pro Plzeň? Koubek si podle kosovského novináře vyhlédl posilu v FC Ballkani

Podzimní část sezony sice ještě neskončila, ale Viktoria Plzeň již začíná být na přestupovém trhu aktivní. Podle zdrojů z Kosova si sám trenér Miroslav Koubek vyžádal příchod hráče, který proti Plzni ještě ve čtvrtek nastoupil.

Publikováno

dne

Podzimní část sezony sice ještě neskončila, ale Viktoria Plzeň již začíná být na přestupovém trhu aktivní. Podle zdrojů z Kosova si sám trenér Miroslav Koubek vyžádal příchod hráče, který proti Plzni ještě ve čtvrtek nastoupil.

Lumbardh Dellova je 24letý kosovský defenzivní univerzál, kterého může český fanoušek znát z bojů v Evropské konferenční lize. Letos zasáhl Dellova do obou střetnutí s plzeňským mančaftem. V minulém ročníku zase dvakrát nastoupil proti Slavii Praha.

„Lumbardh Dellova by se měl připojit k Viktorii Plzeň v lednu. Hlavní trenér Plzně Miroslav Koubek si vyžádal přestup obránce Ballkani po jeho nedávných výkonech v Evropské konferenční lize,“ stojí v postu, který sdílel na sociální síti X účet Kosovar Football. Odkazuje se na kosovského novináře Lorika Gashi.

Defenzivní univerzál se zkušenostmi z chorvatské ligy

Lumbardh Dellova může kromě stoperského postu nastupovat také na pravém kraji obrany, problémy mu nedělá ani post středního záložníka. V této sezoně má na svém kontě ve všech soutěžích dva góly a jednu asistenci.

Během své kariery se dostal také do Hajduku Split, za který si připsal pouze tři starty v nejvyšší chorvatské lize. Mnohem více nastupoval za rezervní tým slavného chorvatského celku, na svém kontě má proto 16 startů ve 2. chorvatské lize.

Dellova má zkušenosti také na mezinárodní úrovní. Kromě Konferenční ligy nastoupil v kvalifikaci o Ligu mistrů. Navíc je to reprezentant Kosova, jehož dres na sebe v soutěžním zápase oblékl už sedmkrát.

Kvalitní posila za přijatelnou cenu?

Podle webu Transfermarkt je odhadovaná cena urostlého zadáka odhadována na 600 000 euro – tedy něco přes 14,5 milionu korun – což z něj dělá nejdražšího hráče kosovské ligy.

Významnou roli v jeho přestupu by však mohl hrát fakt, že Dellovův kontrakt by měl vypršet po konci této sezony a Ballkani určitě nebude chtít přijít o svého nejlepšího hráče zadarmo.

Zdroj: Transfermarkt, X

Reklama

Oblíbené