Spojte se s námi


Fotbal

Portugalská skála s číslem 66. António Silva z Benfiky zaujal nejen Real Madrid. Čím zaujal velkokluby?

Publikováno

dne

António Silva se prakticky ihned po přesunutí do A-týmu Benfiky usadil v základní sestavě. 19letý portugalský stoper je jedním z nejnadějnějších hráčů vůbec a není divu, že ho bedlivě sleduje nejen Real Madrid.

Rodák z Viseu měří 187 cm, ovšem na hřišti vypadá oproti soupeřům mnohem robustněji. Na svůj věk si navíc počíná velmi vyzrále a to nejen v odebírání míčů, ale i při přihrávkách.

Navíc se tu bavíme i o muži velkých zápasů. V uplynulém ročníku Ligy mistrů vstřelil gól do sítě Juventusu a Interu. Celkově si pak během 46 zápasů připsal 5 gólů. A hádejte, jak toho docílil – hlavou.

Právě v hlavičkování je velmi dominantní, což samozřejmě pomáhá defenzivě, ale zároveň i při útočných standardních situacích. Navíc je i rychlý a jak už bylo zmíněno, míč mu rozhodně nedělá problémy, když v posledním roce zaznamenal úspěšnost přihrávek 91.4 %, za zápas jich v průměru stihl 65.

Díky tomu samozřejmě dostal i pozvánku do reprezentačního výběru Portugalska, když se podíval i na mistrovství světa v Kataru, kde odehrál celé utkání s Jižní Koreou.

Není pochyb, že talentovaného stopera sledují všechny velké evropské celky. Ve Španělsku ale často v médiích zmiňují především zájem Realu Madrid, který má Silvu v hledáčku již dlouho. Královský celek má rád rozené vítěze a dá se předpokládat, že on bude mít rád Bílý balet.

Vzhledem k velkým investicím v letošním roce se ale nepředpokládá, že by přestoupil toto léto, v příštím roce už ale dost možná bude muset Real Madrid jednat, pakliže nebude chtít, aby jednoho dne nastoupil Silva proti němu.

Portugalský obránce má za sebou přitom úžasné období, když v sezoně 2021/22 vyhrál juniorskou Ligu mistrů a o rok později portugalskou ligu, přičemž ve čtvrtfinále Ligy mistrů nestačila Benfica na pozdějšího finalistu Inter.

V Benfice má ale Silva smlouvu až do roku 2027. A kde jinde rozvíjet svůj talent než právě tam. Prakticky jisté minuty na hřišti, účast v Lize mistrů a nový spoluhráč v podobě Ángela Di Maríi? Dokonalé.

Zdroj: Transfermarkt, Benfica, Whoscored

Reklama

Oblíbené