Spojte se s námi


Fotbal

Pořádně nabité čtvrtfinále Ligy mistrů! Je Arsenal černým koněm celé soutěže?

Možná překvapivě nejnapínavější osmifinále Ligy mistrů 2023/24 nabídl souboj Arsenalu s Portem. Oba zápasy skončily shodně výhrou domácích 1:0, rozhodly až dvě chycené penalty španělského gólmana Davida Rayi v rozstřelu.

Publikováno

dne

Možná překvapivě nejnapínavější osmifinále Ligy mistrů 2023/24 nabídl souboj Arsenalu s Portem. Oba zápasy skončily shodně výhrou domácích 1:0, rozhodly až dvě chycené penalty španělského gólmana Davida Rayi v rozstřelu.

Porto bylo favoritovi po celý dvojzápas vyrovnaným protivníkem. Arsenal dokázal svého soupeře výrazně zatlačit pouze dvakrát, v první čtvrthodině odvety a také v závěrečné části základní hrací doby na Emirates Stadium.

Ledově klidní při penaltách

V penaltovém rozstřelu bylo možná vzhledem ke zkušenostem favoritem Porto, velkou práci ale odvedl Martin Odegaard.

Nejenže vytvořil gól ze hry, následně i vyhrál los a určil, že Gunners budou kopat jako první a úvodní pokutový kop proměnil.

Trenér Mikel Arteta po zápase chválil charakter svých hráčů, kteří všechny své kopy suverénně využili. Zvláště Bukayo Saka byl s otazníkem, jelikož se mu zápas příliš nepovedl a ve finále Eura 2021 penaltu neproměnil. O tři roky starší hráč se ale tentokrát nemýlil.

Arsenal po 14 letech mezi absolutní elitou

Zatímco loni se mezi nejlepších osm dostala třeba Benfica Lisabon, letos postoupily do čtvrtfinále všechny kluby nastupující v elitních pěti ligách.

Gunners jsou v podstatě největším zelenáčem ze všech postupujících, mezi nejlepších osm v Lize mistrů se dostali po 14 letech.

„Ve čtvrtfinále jen nejlepší z nejlepších,“ naráží v lajkovaném komentáři pod instagramový příspěvek Champions League uživatel Marcel na postupy Manchesteru City, Barcelony, Realu Madrid, Bayernu Mnichov a PSG.

K těm se ve středu přidala Borussia Dortmund a po penaltovém rozstřelu i Atlético Madrid. V komentářích zároveň létají názory, že Gunners jsou černý kůň soutěže. Koneckonců jako teprve čtvrtý tým v historii Premier League vyhráli prvních osm kol kalendářního roku.

Zdroj: Champions League UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.