Spojte se s námi


Fortuna liga

Popravčí četa FAČRu zase úřadovala. Sekretář Hořejší dostal jako kurýr Rogoze čtyřletý zákaz

Předal úplatek v hodnotě přinejmenším 100 tisíc korun. Před jedním utkáním prokazatelně ovlivnil hlavního rozhodčího, v jiném případě dokonce zatlačil na tři sudí zároveň. To všechno dělal za dob Romana Berbra někdejší sekretář Řídící komise pro Čechy Jan Hořejší ve prospěch Vyšehradu.

Publikováno

dne

Předal úplatek v hodnotě přinejmenším 100 tisíc korun. Před jedním utkáním prokazatelně ovlivnil hlavního rozhodčího, v jiném případě dokonce zatlačil na tři sudí zároveň. To všechno dělal za dob Romana Berbra někdejší sekretář Řídící komise pro Čechy Jan Hořejší ve prospěch Vyšehradu. Teď si za své nekalé počínání vyslechl trest od Etické komise FAČR. Na 4 roky se nesmí kolem fotbalu vůbec ochomýtat, k tomu má vyplatit peněžitou pokutu.

Etická komise Fotbalové asociace České republiky (FAČR) v posledních měsících pravidelně zasedá, aby spravedlivě posoudila a případně potrestala co největší počet účastníků černé éry Romana Berbra, zatčeného předloni v říjnu za korupci, úplatkářství, ale i ovlivňování rozhodčích.

Ve čtvrtek přišla na řada i na vlivného sekretáře Řídící komise pro Čechy Jana Hořejšího, velkého přívržence někdejšího bosse fotbalového „podsvětí” a zároveň velmi blízkého člověka Romana Rogoze, další z hlavních postav celého příběhu a šéfa protěžovaného Slavoje Vyšehrad.

Světlo viny na něj dopadá kvůli minimálně třem událostem. K první z nich došlo 12. května 2019, kdy se měl v restauraci fastfoodového řetězce McDonald’s na Zličíně sejít s rozhodčími Martinem Hányšem, Lukášem Nehasilem a Janem Aubrechtem a spolu s Romanem Rogozem je úkolovat ohledně utkání TJ Štěchovice – FC Slavoj Vyšehrad (0:2), jež se hrálo tentýž den.

Druhý, a nejspíš vůbec nejzávažnější Hořejšího přečin se stal jen o měsíc později, kdy podle všeho zafungoval jako spojka vyšehradského bosse a předal od něj úplatek ve výši minimálně 100 tisíc korun do rukou Roberta Hájka.

Pokud jste toto jméno již v článcích o všemožných aktivitách a případech (nejen) Berbrova vlivu za jeho éry zaznamenali, ale nemůžete si vzpomenout – Robert Hájek byl jedním z nejvěrnějších poskoků a největších šiřitelů Berbrova vlivu na Moravě. Vedle funkce rozhodčího pracoval jako policista.

V tomto případě se měl za zmíněnou odměnu předanou Janem Hořejším postarat o zápas České fotbalové ligy mezi Živanicemi na Pardubicku a Vyšehradem. A svůj úkol zřejmě vykonal dobře, neboť pražský celek zvítězil 2:1.

Ale zpátky k sekretáři Hořejšímu. Jeho třetí zaznamenané provinění se mělo odehrát až více než rok po dvou předchozích, a sice ve spojitosti s utkáním FC Sellier & Bellot Vlašim – FC Slavoj Vyšehrad (1:1) hraným 26. června 2020. Tehdy se měl sejít s rozhodčím Jiřím Musilem a donutit jej při osobní schůzce k tomu, aby rozhodoval podle vyšehradských not.

Za to všechno mu Etická komise FAČR přisoudila souhrnný trest – peněžitou pokutu ve výši 25 tisíc korun a především čtyřletý zákaz účasti na všech aktivitách spojených s asociací.

„Nejzásadnější byl přečin podílnictví na úplatkářství, když pan Hořejší působil jako kurýr, který předal úplatek od pana Rogoze rozhodčímu panu Hájkovi,” vysvětlil rozsudek pro iSport předseda komise Jan Eisenreich.

Hořejší svou vinu odmítá, verdikt podle něj padl bez jakéhokoliv důkazní materiálu. Plánuje proto odvolání k odvolací komisi. Ať už u ní uspěje, či nikoliv, stejně mu stále platí pracovní úvazek ve vedení FAČRu na pozici sekretáře. O tu dosud nepřišel a rozsudek Etické komise na tom nic nemění. Asociace má však alespoň o to víc nabito pro vypovězení jeho smlouvy.

Zdroj: FAČR, ČTK, iSport, Seznam Zprávy

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.