Spojte se s námi


Fotbal

Poplach v Manchesteru! Anglická média informují o tom, že Erik ten Hag ztratil půlku kabiny. Blíží se jeho konec? Z historie víme, že má ještě pár týdnů

Erik ten Hag dostal první opravdu velkou příležitost v top klubu. Po první úspěšné sezoně ovšem přišla studená sprcha a světlo na konci tunelu je zatím v nedohlednu. Ba naopak, anglická média informují o tom, že nizozemský kouč ztratil půlku kabiny. Jak moc blízko vyhazovu je?

Publikováno

dne

Erik ten Hag dostal první opravdu velkou příležitost v top klubu. Po první úspěšné sezoně ovšem přišla studená sprcha a světlo na konci tunelu je zatím v nedohlednu. Ba naopak, anglická média informují o tom, že nizozemský kouč ztratil půlku kabiny. Jak moc blízko vyhazovu je?

Aktuální sezona

Tento ročník odstartoval Manchester United stejně špatně jako ten minulý. V Lize mistrů vyhrál v poměrně hratelné skupině v 5 zápasech pouze jednou. A to přitom zachránil 3 body v samotném závěru André Onana chycenou penaltou.

V EFL Cupu došli Red Devils pouze do druhého kola, kde narazili na silnější Newcastle. Stejný tým stál i za jejich už 6. ligovou porážkou v této sezoně. Manchester United se tak v Premier League nachází až na 7. místě. To je ale rozhodně skvělé umístění na to, jaké výkony předvádějí na hřišti.

Ztráta kabiny

Již na začátku jeho angažmá se upozorňovalo na to, že ten Hag sice dokázal s Ajaxem předvádět famózní fotbal. Jenomže to se sešlo více faktorů dohromady. Rozhodně ale nelze říci, že by to mělo nějak snižovat jeho kvality.

V Manchesteru United je to ovšem úplně jiné kafe, když musí ten Hag ukočírovat jednu hvězdu vedle druhé. Na tomto už se spálila řada hvězd a problémy s Cristianem Ronaldem v minulém roce už napovídaly, že to nebude mít 53letý kouč jednoduché.

Bohužel pro všechny fanoušky klubu se to potvrdilo a pokračovalo to Jadonem Sanchem. Nyní se v Anglii píše o tom, že ztratil dokonce už celou polovinu kabiny. Reportér Sky Sports Kaveh Solhekol prozradil více:

„Několik hráčů není spokojeno se stylem hry. Také se jim nelíbí příliš náročné tréninky, když během nich naběhají až příliš moc metrů. Přitom ani neví, k čemu je to dobré. Někteří hráči se s trenérem snažili mluvit, ale ten Hag je ten typ trenéra, který si dělá věci po svém.“

Sky Sports trefně dodal k tomuto komentáři data ze zápasů. Manchester United naběhá v této sezoně v průměru 110,8 km, což je řadí až na 12. místo. Naběhané kilometry se tedy v zápasech rozhodně neodráží, ba naopak. To ale reflektuje dění přímo na hřišti, když se často píše o tom, že hráči vypadají odevzdaně.

Erik ten Hag: Poslední týdny na Old Trafford?

Výše uvedený tweet je velmi trefný pro porovnání zpráv ohledně ztráty kabiny. Vždy, když se toto nějakému trenérovi stalo, tak dostal do několika týdnů od vedení Manchesteru United padáka.

Vzhledem k již zmíněným výkonům na hřišti se nedá očekávat přílišná změna. Red Devils navíc čeká velmi náročná série zápasů s těžkými soupeři. A je otázkou, jak dlouho se na to vydrží všichni dívat.

Historie nám ukazuje, jak se věci udály. Pokud by ten Hag dokázal zůstat u kormidla Manchesteru United do konce sezony, byl by prvním, kterému by se to od odchodu Sira Alexe Fergusona povedlo.

Zdroj: Twitter, Sky Sports

Reklama

Oblíbené