Spojte se s námi


Fotbal

Politika vmísená do fotbalu! Šílené záběry z Turecka ukazují, jak během fotbalového zápasu létaly z publika petardy a dokonce i nože

Turečtí fotbaloví fanoušci platí za jedny z nejnebezpečnějších příznivců v rámci evropské scény. To dokázali i během nedělního zápasu třetí nejvyšší turecké ligy, kdy létaly z ochozů dokonce i nože.

Publikováno

dne

Turečtí fotbaloví fanoušci platí za jedny z nejnebezpečnějších příznivců v rámci evropské scény. To dokázali i během nedělního zápasu třetí nejvyšší turecké ligy, kdy létaly z ochozů dokonce i nože.

Politika vmísená do fotbalu opět způsobila poprask. Kurdský fotbalový klub Amedspor, který si před lety změnil svůj název, aby odrážel kurdský název města Diyarbakir, Amed, to nemá v tureckém fotbalu jednoduché.

V posledních letech se stávají jeho hráči pravidelným terčem útoků tureckých fanoušků. Politické napětí mezi Tureckem a kurdskou oblastí na hranici se Sýrií prosakuje bohužel i do sportu.

Zatím to většinou zůstalo u zpěvu protikurdským písní během zápasů a urážek fotbalistů klubu Amedspor. Nicméně v nedělním utkání třetí nejvyšší turecké fotbalové ligy na půdě Bursasporu to domácí fanoušci opravdu přehnali.

Již při rozcvičování vtrhla část fanoušků domácího klubu na hřiště a napadala rozcvičující se hráče Amedsporu. Nicméně zápas se i přes tato varování odehrál a je s podivem, že dokonce vydržel celých 90 minut.

Na sociálních sítích se začala šířit videa ze zápasu, v kterém na hrací plochu létaly láhve s vodou, petardy a dokonce se našel i nůž. Záběry ukazují, jak jsou hráči Amedsporu pod palbou nejrůznějších předmětů a mnohé z nich dokonce výše uvedené předměty zasáhly.

To ale nebylo rozhodně vše. Klub Amedspor dokonce zveřejnil na svých sociálních sítích, že byli jeho hráči napadáni i po konci střetnutí pořadatelskou službou i zaměstnanci klubu Bursaspor a ukázali fotografie zraněných hráčů.

Celý tým tak musel být ze stadionu eskortován policejními složky. Patnáctý Bursaspor sice zvítězil nad třetím týmem tabulky v poměru 2:1, ale o fotbal v neděli rozhodně nešlo.

Zdroj: The Sun, Twitter účty – 101% ULTRAS a Haks

Reklama

Oblíbené