Spojte se s námi


Fotbal

Pokud Liverpool nepřivede záložníka, nemá šanci na TOP 4, myslí si ikona Reds

Liverpool dal v pondělí zapomenout na dvě vydřené povánoční výhry, na půdě Brentfordu padl 1:3. Fanoušci se dožadují posil, především u záložní linie. Stejného názoru je i klubová ikona Jamie Carragher.

Publikováno

dne

Liverpool dal v pondělí zapomenout na dvě vydřené povánoční výhry, na půdě Brentfordu padl 1:3. Fanoušci se dožadují posil, především u záložní linie. Stejného názoru je i klubová ikona Jamie Carragher.

Liverpool od odchodu Sadia Maného nebudí takový respekt. Loni do posledního kola bojoval s Manchesterem City o titul, nyní po 17 kolech ztrácí z šestého místa na vedoucí Arsenal již 15 bodů.

V sezóně už prohrál proti Leedsu a dokonce i Nottinghamu, který byl v té době bez výhry a jasně poslední. Oba zápasy byly plné soubojů a jinak tomu nebylo ani v pondělní na půdě Brentfordu, kde Reds padli 1:3.

„Liverpool měl celou sezónu problém proti týmům, které jsou fyzicky stavěné. Nezapomeňme, že jde o tým, který se pyšní tím, že je jeho identitou intenzita. V tuto chvíli to tomu neodpovídá. Vypadají jako stárnoucí tým spějící ke konci,“ řekl Sky Sports Jamie Carragher.

Jurgen Klopp se na tiskové konferenci vymlouval na výkon hlavního sudího, na druhou stranu Liverpool podal snad nejhorší výkon historie fotbalu v bránění centrů. Dostal z nich dva góly, plus další dva neplatily pro ofsajd.

Zároveň nefungoval střed zálohy. Harvey Elliott, Thiago Alcantara ani Fabinho (od kterého se to samozřejmě nečeká) nic kloudného nevymysleli, pomalé tempo hry nezměnili k lepšímu ani střídající Naby Keita a Curtis Jones.

„Nevím, co se stalo se zálohou Liverpoolu. Za čtyři a půl roku koupil jednoho záložníka Thiaga Alcantaru. Teď se jim to vrací,“ pokračoval bývalý hráč Liverpoolu.

Liverpoolu vskutku chybí záložníci, především pak opravdová desítka. Harvey Elliott je bezesporu talentovaný, ale je to třetí, možná druhá volba. Navíc to není hráč, od kterého lze v každém utkání očekávat podíl na gólu.

V listopadu leckoho překvapilo opomenutí Thiaga z nominace španělské reprezentace Luise Enriqueho pro světový šampionát v Kataru. Nyní se ale ukazuje, že k tomu zkušený trenér měl své důvody. Thiago by měl být i vzhledem ke zkušenostem lídr, jenže jím není.

„Podepsali Codyho Gakpa. Pokud si Liverpool myslí, že se může dostat do první čtyřky bez podepsání záložníka v tomto okně, nemá šanci,“ dodal Carragher.

Zdroj: Sky Sports

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.