Spojte se s námi


Fotbal

Pohárová tragédie Atlética v číslech: Stejný útok jako Plzeň, vedlo jenom šest z 570 hracích minut

Poslední desetiletí dělaly Ligu mistrů tolik výjimečnou především čtyři faktory. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, suverénní Real Madrid a bojovné Atletico Madrid pod Diegem Simeonem. Po Cristianovi Ronaldovi nejprestižnější klubová soutěž světa přišla i o Atletico, které v úterý definitivně skončilo v pohárech

Publikováno

dne

Poslední desetiletí dělaly Ligu mistrů tolik výjimečnou především čtyři faktory. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, suverénní Real Madrid a bojovné Atletico Madrid pod Diegem Simeonem. Po Cristianovi Ronaldovi nejprestižnější klubová soutěž světa přišla i o Atletico, které v úterý definitivně skončilo v pohárech.

Porto, Atletico, Leverkusen Bruggy. Favorit na první místo jasný, španělský celek však vyhrál jen jedno z šesti utkání a s pěti body skončil poslední ve skupině. Po závěrečné prohře 1:2 v Portu přišla se zajímavými statistikami česká Facebook fanpage atletů.

Tradičně slabou ofenzivu nezachránila obrana

Atleti ve skupině nastříleli pět gólů, což je stejně jako Viktoria Plzeň ve skupině smrti. Třikrát vyšli úplně naprázdno a za celou skupinovou fázi vedli jen šest minut. Bylo to při výhře 2:1 nad Portem.

Malý čas ve vedení by nebyl takový problém, loni Atlético vedlo 34 minut a přesto postoupilo. Letos se však nemohlo opřít o tak pevnou obranu. Devět inkasovaných branek ve skupině je nejvíc pod Diegem Simeonem.

Čtvrté místo pro španělské kluby ostudou

Atletico je zvyklé i na jaře účinkovat v pohárech. Jaro pouze na domácí scéně ho čeká poprvé od roku 2010. Čtvrté místo ve skupině Ligy mistrů je pro španělské kluby velká rarita, stalo se jim to teprve poosmé.

Pět bodů není bodově nejhorší vystoupení atletů v LM. V ročníku 2009/10 dokonce nevyhrál ani jednou, pouze třikrát remizoval. Tři body tehdy stačily na třetí místo za Chelsea a Portem, zároveň bylo Atletico o skóre lepší než APOEL Nikósie.

Simeoneho rekord, který netěší

Ve stínu konce v pohárech zůstal i Simeoneho počin. Odkoučoval 596. zápas za Atletico, čímž dorovnal rekord Miguela Muñoze, jenž stejněkrát vedl hráče Realu Madrid. V tabulce koučů ve španělských klubech s nejvíce starty se argentinský trenér osamostatní v neděli proti Espanyolu.

Zdroj: Atletico Madrid – CZ/SK

Reklama

Oblíbené