Spojte se s námi


Fotbal

Pohádkový příběh na spadnutí. Proč se Messi musí za každou cenu vrátit zpět do Barcelony?

Nemluví se o ničem jiném. O potencionálním návratu Lionela Messiho do Barcelony se vážně spekuluje nejen v katalánské metropoli. Mnozí jsou přesvědčeni, že se v létě letošního roku vrátí domů. Pojďme si udělat pořádek a odpovědět na klíčovou otázku. Proč se Lionel Messi musí vrátit zpět do Barcelony?

Publikováno

dne

Nemluví se o ničem jiném. O potencionálním návratu Lionela Messiho do Barcelony se vážně spekuluje nejen v katalánské metropoli. Mnozí jsou přesvědčeni, že se v létě letošního roku vrátí domů. Pojďme si udělat pořádek a odpovědět na klíčovou otázku. Proč se Lionel Messi musí vrátit zpět do Barcelony?

Příběh Messiho a Barcelony

Messi je Barça a Barça je Messi. Argentinská legenda je odkazem fotbalu v Barceloně. Ani on, ani klub, ani culés si nezaslouží poslední vzpomínku na tento krásný vztah, narychlo domluvenou rozlučkovou konferencí v ne úplně důstojných prostorách klubu a se Sergiñem Destem v dresu v Chicago Bulls.

Barcelona Messiho potřebuje

Vzhledem k tomu, že trenér Blaugrana otevřeně vyjadřuje svou touhu přivést zpět Lea, není důvod, proč mu nevěřit. Zcela objektivně – všichni viděli, jak hra katalánského celku vypadá, když je Pedri kvůli zranění delší dobu mimo. Útočná pozice z pravého středu zálohy by se pro Messiho mohla zdát být ideální.

Je pořád jeden z nejlepších

Fenomenální levonohý útočník vyžadující volnost na hřišti. To je rychlý popis toho, pod čím si Messiho můžeme představit. Není už nejrychlejší a často se nezapojuje do napadání. Stále však patří mezi nejlepší hráče, kteří se nyní na hřištích pohybují.

Je marketingovým gigantem

Nechme mluvit čísla co do počtu sledujících na Instagramu. Messi jich má momentálně 449 milionů.

Největší počet lajků v historii Instagramu má rovněž Messi a jeho fotka po mistrovství světa s 75 miliony lajky. Mezi jinými je argentinský útočník také na třetím, pátém, sedmém, devátém, třináctém a sedmnáctém místě v tomto pořadí.

Totéž platí o jiných sociálních sítích. V současné ekonomické situaci katalánského klubu se taková příležitost neodmítá. 

Protože fotbalové fanoušky přitahují magické věci

Obtížný dribling, úžasné finální přihrávky, přesné střely a hlavně góly. Většina jeho zápasů zdobí velkolepé akce a spektakulární výkony. Messi dává zápasům určité kouzlo, kvůli kterým přicházíme na stadiony a televizním obrazovkám.

Může klubu usnadnit další přestupy

Za optimistického předpokladu, že Messi bude hráčem Barcelony ještě minimálně dvě sezóny bude obrovským lákadlem pro všechny případné posily. S ním v kádru se šance na získání velkých jmen, bez ohledu k financím, rostou raketově vzhůru.

Barcelona je jeho domov

Legendární Argentinec dorazil do katalánské metropole ve 13 letech. Strávil zde největší část svého života. Právě v Barceloně se mu všechny tři narodily děti a Antonela, Messiho manželka, často projevovala kladný vztah k tomuto městu. Přidejte k tomu místní atmosféru, fantastickou krajinu a klimatické podmínky.

Ještě musí překonat pár rekordů

Navzdory jeho neuvěřitelnému odkazu v Barceloně bude mít Argentinec v klubu stále několik zajímavých výzev. Messi má samozřejmě stále šanci překonat Ronaldův gólový rekord Ligy mistrů a také mu chybí jeden titul na Ryana Giggse, který v Manchesteru United vyhrál 36 trofejí. 

Lionel navíc ještě není nejlepším střelcem Barçy v Copa del Rey – Samitier v této soutěži nastřílel 69 branek a Argentinec 56. Mistr světa se také může brzy stát nejvíce dekorovaným hráčem historie. O jeho motivaci se tedy bát nemusíme.

Protože jen fanoušci Barcelony ho dokážou náležitě ocenit

Fanoušci jeho současného zaměstnavatele ho mohou vypískat, zatímco hlasatel před zápasem předčítá jména na stadionu. Toto chování kontrastuje s chováním, na které byl zvyklý v Barceloně.

Culés byli schopni skandovat jeho jméno i během zápasů Kings League na Camp Nou, kterých se samozřejmě Argentinec nezúčastnil. Fotbalistův přítel Kun Agüero nedávno prohlásil, že tento moment by mohl být dokonce klíčem k rozhodnutí ohledně jeho budoucnosti.

Zdroj: La Liga, The Athletic

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.