Podivná penalta poslala Anglii do finále Eura. Dánsku ale za veškeré výkony všechna čest

Anglie je druhým finalistou mistrovství Evropy. O výhře 2:1 rozhodl gól Harryho Kanea, jenž nejprve neproměnil penaltu, ale z následné dorážky už se nemýlil.

Angličané byli z úvodu aktivnější a poprvé zahrozili ve 12. minutě, kdy Raheem Sterling trefil střed brány. Na druhé straně to zkoušel Pierre-Emile Højbjerg, i on ale mířil jen do rukavic gólmana.

Ve 25. minutě vypálil Mikkel Damsgaard a jen o kousek přestřelil. Pět minut nato už se dánský mladíček radoval, z přímého kopu totiž propálil Jordana Pickforda. Ve 38. minutě to vyrovnání na noze Raheem Sterling, v tutové šanci ale jen napálil gólmana.

Minutu poté už to bylo 1:1. Simon Kjær si srazil centr Bukaya Saky do vlastní sítě, Kasper Schmeichel nemohl reagovat. To byla poslední šance první půle, do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Druhou půli otevřela hlavička Harryho Maguira, Schmeichel se však blýskl skvělým zákrokem. V 64. minutě střílel Mason Mount, dánský gólman tentokrát neměl problém. Hra v druhém poločase neměla šťávu a vypadalo to, že oba týmy čekají na prodloužení.

A jelikož Angličané své pološance nevyužili, hrálo se opravdu třicet minut navíc.

Prodloužení otevřela střela Harryho Kanea, ani ta ale neskončila za zády Schmeichela. Ve 102. minutě byl ve vápně faulován Raheem Sterling a pískala se penalta. Tu sice nedal Kane, z dorážky se už však nemýlil.

V druhé půli prodloužení měl vyrovnání na kopačce Martin Braithwaite, jeho pokus ale zablokoval John Stones. To byla poslední šance zápasu, Anglie tak postupuje do finále Eura.

Zdroj: UEFA EURO 2020

1. Sorry jako, ale dvě porážky a jen jedno vítězství? Neměli ani postoupit ze skupiny stejně jako Ukrajinci. A litovat je kvůli neschopným lékařům, kteří poslali v prvním utkání na hřiště hráče “před smrtí”? Kde to jsme? Doufám, že Angláni ve finále dají ještě ty nesympatický Taliány a bude vymalováno.

• Nesympatičtí, a to velmi, po včerejšku hlavně Angláni. Vymodlená pentle, 2 míče na hřišti, Kane a jeho šťastná dorážka.

• Vymodlená penalta? Viděl jsem desítky penalt v mezistátních zápasech písknutých za větší nic.
        Šťastná dorážka? To je snad každý míč, který se odrazí k dobíhajícímu hráči.
        2 míče na hřišti? To sice ano, ale nijak to nezasáhlo ani neovlivnilo hru.
        Angličani byli jasně lepší a zaslouženě postupují.
        A stejně tak byli lepší Španělé, jen měli víc smůly než půl zápasu zdržující makaróni.
        Kdyby včera nepostoupila Anglie, bylo by to kompletní nezasloužené finále.

2. Klekači se prosimulovali do finále. Je pravdou, že na tom byli ke konci fyzicky lépe, ale pořád si říkám že to divadlo mají zapotřebí. Vždycky v duchu slyším větu jednoho hráče z naší ligy: “Dotek tam byl, tak jsem upadl a rozhodčí to písknul.” Takovým bych přál odehrát jednu soutěž na škváře!

3. Vymyšlená penalta ? Pokud sledujete alespoň 3 roky fotbal v České lize tak se odpiskalo tolik daleko menšich zakroku jako penaltové – Plzeň Slavie a Sparta by mohli vyprávět ! A s tim 2.míčem na hřišti to vám vysvětlili ve studiu ne ? Mě teda daleko vice vadí ty trapné rádoby vtipné kecy Bosáka a žvásty Brabce ! Každopádně finále bude jako řemen ! To že celé Euro je v tom jak to vymesleli zhovadilost to 100% souhlas a musi se hrát přiště se 24 týmy a v maximalně 2 sousedicích státech !!

4. Na Angličanech zůstane věčný stín toho, že jejich finálová účast souvisí s jejich poklekávání. Ochotní blbci co tahají do fotbalu politiku. Po dlouhé době bude větší část lidí fandit Italům. A vůbec se tomu nedivím. To co se na britských ostrovech děje poslední rok je prostě k zblití a ukázka totálně nemocné společnosti.

• Hele, mě to poklekávání taky vadí, o tom žádná. Ale stejně tak moc mi vadí to pokřižování některých hráčů před vběhnutím na hřiště. Je to stejný hnus – tahání politiky i náboženství do sportu, obojí je stejné zlo.

• Nikdy jsem neslyšel, že by se pohoršoval nad tím, že se někdo (ne)křižuje před zápasem. Je to čistě osobní věc každého hráče. To, že se v médiích popatahují hráči či týmy, kteří odmítl tento idiotismus praktikovat o něčem svědčí stejně jako urážení fanoušků, kteří s tím nesouhlasí viz. Southgate. Nejhorší je, že UEFA tyhle praktiky podporuje a přitom dokola mluví o nějaké apolitičnosti. Je to stejné běsnění jako v normální životě, propagace jediného správného názoru.

• Ale v tom případě je i poklekávání osobní věcí každého hráče. Ano, nyní se s tím strhla “lavina”, ale princip je stejný. A mě tedy pokřižování velmi pohoršuje, bytostně to nesnáším. Jestli se chce hráč pokřižovat, ať to udělá někde, kde to není vidět a netahá to na zápas. Náboženství je svinstvo, stejně jako politika.