Reklama

Podívejte se na žebříček 10 nejbohatších majitelů fotbalových klubů na světě

Newcastle United se stal nejbohatším fotbalovým týmem poté, co jej získalo bohaté saudské konsorcium. Jejich majetek je o 300 bilionů liber větší než majetek šejka z Manchesteru City.

 1. Newcastle United – Saudi Arabia Public Investment Fund – 320 miliard liber
  Newcastle se stal klubem s nejbohatším majitelem. Po čtrnácti letech, kdy klub vlastnil Mike Ashley, se novými majiteli stali Saudi Arabia Public Investment Fund, který se skládá mimo jiné i ze saudské královské rodiny. Předchozí majitel na klubu šetřil, ale noví majitelé mají v plánu utrácet velké peníze, aby dostali Newcastle United na nejvyšší pozice.
 2. Manchester City – Šejk Mansour – 23 miliard liber
  Mansour získal klub v roce 2008 a okamžitě jej díky svým penězům dostal mezi nejlepší týmy na světě. Mansour je místopředsedou vlády ve Spojených arabských emirátech. Kromě Manchesteru City vlastní také New York City FC, Melbourne City FC a Yokohama Marinos.
 3. Red Bull Salzburg – Dietrich Mateschitz – 16 miliard liber
  Na třetím místě se možná překvapivě ocitá RB Salzburg. Majitelem je rakouský podnikatel, jehož hodnota majetku dosahuje takřka 16 bilionů liber. V roce 2005 se dohodl se společností Red Bull na koupi fotbalového týmu ze Salzburgu. V roce 2009 založil RB Lipsko, které se stalo rychle fotbalovou velmocí v Německu.
 4. Juventus – Andrea Agnelli – 11 miliard liber
  Otec Andrey byl předchozím majitelem a zapříčinil se o zvednutí se kvality klubu, jeho syn pokračuje v jeho stopách. Andrea se stal většinovým majitelem klubu v roce 2010. Pod ním dokázal Juventus vyhrát titul v Serii A devět ročníků po sobě.
 5. Chelsea – Roman Abramovich – 9,6 miliard liber
  Ruský oligarcha získal klub v roce 2003 a proměnil jej v jeden z nejlepších týmů na světě během velmi krátké doby. Londýnský klub miluje a velmi přispívá, aby se mu dařilo. Ke svému bohatství došel díky obchodu se dřevem a podnikání v petrochemickém průmyslu.
 6. LA Galaxy – Phillip Anschutz – 8 miliard liber
  Phillip Anschutz je jedním ze zakladatelů MLS a vlastnil několik fotbalových klubů v USA. Kvůli finančním problémům však musel své kluby rozprodat. Ponechal si pouze LA Galaxy, snad nejslavnější tým z USA, za který si zahrál i David Beckham nebo Zlatan Ibrahimovič.
 7. Arsenal – Stan Kroenke – 6,8 miliard liber
  Stan Kroenke je Američan, který zbohatl na prodeji a obchodem s nemovitostmi. Část akcií Arsenalu získal už v roce 2008, většinový podíl vlastní od roku 2011. Krom londýnského týmu vlastní ještě LA Rams, Colorado Rapids a Denver Nuggets.
 8. PSG – Nasser Al-Khelaifi – 6,5 miliard liber
  Al-Khelaifi je předsedou Qatar Sports Investments a navíc podniká v petrochemickém průmyslu. Dříve se zajímal o tenis, který hrál na nejvyšší úrovni, poté se stal prezidentem Katarské tenisové federace. V roce 2011 koupil pařížské Saint-Germain a postaral se o to, aby tento klub neměl ve Francii konkurenci.
 9. Inter Milan – Zhang Jindong – 6,2 miliard liber
  Milánský klub vlastní čínský miliardář, který je zakladatelem maloobchodů Suning, nyní jde o jednu z největších sítí v Asii. Většinový podíl v Interu získal v roce 2016. Po pár letech se mu podařilo sesadit z italského trůnu Juventus. Do klubu investoval velké peníze, přivedl například Romelu Lukaka. Klub se ale ocitl ve finanční krizi z důvodu koronaviru.
 10. Wolves – Guo Chuangchang – 5 miliard liber
  Desítku nejbohatších uzavírá další čínský miliardář, který se pohybuje ve zdravotnictví a realitních společnostech. Wolves koupil v roce 2016 za 45 milionů liber, rychle dokázal tým přebudovat, aby byl konkurenceschopný v Premier League i v Evropě.

Zdroj: The Sun

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené