Podepsat dres Barcelony? Ne, tohle neudělám. Podívejte se, jak pilot F1 Carlos Sainz odmítl fanouška

Pilot Formule 1 Carlos Sainz, jenž aktuálně hájí barvy stáje Ferrari, se odmítl podepsat fanouškovi na dres fotbalové Barcelony. Proč? Španělský závodník je totiž čestným členem Realu Madrid.

Ne, tohle nepodepíšu. Taková slova slyšel ze strany pilota Ferrari jeden z fanoušků Barcelony, když se Sainz odmítl podepsat na jeho dres.

Důvod je však zcela jednoduchý a také logický. Sainz je totiž čestným členem Realu Madrid. Královskému klubu tak chtěl pouze zachovat svou přízeň, což ostatně tímto gestem jasně prokázal.

Není se ale čemu divit, podobně na tom je například tenista Rafael Nadal, který je jedním z dalších několika sportovců, kteří zachovávají určitý respekt ke klubu, jehož jsou členy. Podpis dresu Barcelony by tak s jeho zájmy silně kontrastoval.

Sainze aktuálně čeká Velká cena Maďarska na okruhu Hungaroring, který se uskuteční tuto neděli, tedy 31. července. A půjde přitom o třináctý závod sezóny Formule 1, přičemž jeho tým má co dohánět.

Pořadí Poháru konstruktérů totiž vévodí Red Bull Racing, jenž má na druhé Ferrari 83bodový náskok. Šampionát jezdců zase vede Max Verstappen (Red Bull) před Sainzovým týmovým kolegou Charlesem Leclercem, jenž na pilota Red Bullu ztrácí 63 bodů.

Po Maďarsku však čeká královnu motorsportu povinná letní přestávka, po níž následuje Velká cena Belgie. Ta však přijde na řadu až 28. srpna.

Zdroje: F1, Twitter

Šance pro Plavšiče? Poprvé je v nominaci, dle Trpišovského navíc se skvělou formou

V jarní části uplynulého ročníku šly jeho výkony mírně nahoru, v nové sezóně Srdjan Plavšič doposud šanci v ostrém zápase nedostal. Proti Rakowu se poprvé dostal alespoň do nominace na utkání.

Plavšič původně do Polska cestovat neměl. Série zranění ale trenérský štáb donutila po záložníkovi či obránci sáhnout. Ewerton je mimo po zákroku Martina Cedidly, u Václava Jurečky se neví, o co konkrétně jde.

Na úvodní utkání čtvrtého předkola navíc neodcestovali ani Lukáš Provod s Yirou Sorem, Plavšič by se tudíž měl dostat do hry. Pravděpodobně uprostřed hřiště, kam mají sešívaní pouze Petra Ševčíka.

„Srdjan je ve skvělé formě. Ukazuje to jak v přípravných zápasech, tak na tréninku. Prošel si určitými problémy, do přípravy nastoupil zraněný, jednalo se o jeho odchodu. Na soupisce pro dvojzápas s Panathinaikosem chyběl kvůli vyjednávání transferu směrem do Turecka, který nedopadl,“ řekl pro klubový web Jindřich Trpišovský.

Trpišovský si srbského rychlíka vyžádal loni v létě, poté co se stal volným hráčem po angažmá ve Spartě. Úvodní sezóna v dresu rivala mu nevyšla, první soutěžní gól vstřelil až v nadstavbovém kole Fortuna ligy.

Toto léto Slavia opět mohutně posílila, do ofenzivy přišel střelec Jurečka, křídelník Ewerton, univerzál David Douděra, z B-týmu byl navíc vytáhnut Moses Usor. Všechny čtyři posily pomýšlejí a základní sestavu.

I proto Trpišovský na předsezónní tiskové konferenci nepřekvapil fanoušky, když zmínil, že se klub snaží Plavšiče prodat. To se zatím nepodařilo a Plavšič má nyní možná poslední šanci trenérský štáb přesvědčit.

Zdroj: SK Slavia Praha

Exsparťan Kanga svým gólem udržel naděje CZ Bělehrad na Ligu mistrů. Podívejte se na jeho pumelici

Crvena Zvezda Bělehrad bojuje o Ligu mistrů, nicméně první duel na půdě Maccabi Haify srbskému celku úplně nevyšel. Díky trefě exsparťana Guélora Kangy však stále může pomýšlet na postup do základních skupin.

Srbský velkoklub v minulé sezoně získal další titul a v současnosti bojuje o postup do Ligy mistrů. V posledním kvalifikačním kole se rve s Maccabi Haifou a první duel mu nevyšel dle představ.

Už v 18. minutě šel celek z Izraele do vedení. Nicméně Crvena Zvezda dokázala nejen vyrovnat, ale také otočit. Ve 40. minutě tedy vedla 2:1 a podíl na tom měla bývalá hvězda pražské Sparty.

Gól totiž vstřelil Guélor Kanga, který se prosadil, jak už to od něj čeští fanoušci znají, pumelicí z hranice šestnáctky. Tato branka může být z hlediska celého dvojzápasu zásadní.

Maccabi totiž zápas nakonec vyhrálo 3:2, díky čemuž je blíže postupu. Druhý zápas se ovšem bude hrát v Bělehradě, tudíž budou mít na své straně velkou výhodu v podobě domácích fanoušků.

Kanga navíc v této sezoně v pohárech září. Celkově už dal čtyři góly napříč všemi soutěžemi. V kvalifikačních kolech Ligy mistrů se prosadil dvakrát ve třech duelech. V odvetě by tedy mohl hrát klíčovou roli.

Zdroj: Twitter, UEFA

Souboj Plzně s Karabachem skončil bez branek, v ostatních středečních zápasech 4. předkola Ligy mistrů však góly padaly

Úvodní duely play off Ligy mistrů jsou za námi. V úterním programu se zrodila remíza 2:2 v utkání mezi Rangers a PSV, výhra Kodaně nad Trabzonsporem v poměru 2:1 a vítězství 1:0 v podání Bodø/Glimt, které se střetlo s Dinamem Záhřeb. Ve středu se odehrály zbylé tři souboje. Jakou pozici si vypracovaly další celky pro odvety, jež se uskuteční příští týden?

FK Karabach – FC Viktoria Plzeň 0:0

Fanoušky českého fotbalu nejvíce zajímal zápas Plzně na půdě Karabachu, gólového momentu se však nedočkali. Na bezbrankové remíze měl díky svým zákrokům velký podíl gólman Viktorie Jindřich Staněk. Svěřenci Michala Bílka tak mají před vyprodaným zápasem ve Štruncových sadech stále dobrou šanci na postup do nejprestižnější klubové soutěže.

FC Dynamo Kyjev – Benfica Lisabon 0:2

Naopak publikum v Lodži, kde momentálně hraje své domácí zápasy Dynamo Kyjev, branku vidělo brzy. Po souhře na hranici vápna poslal hostující Benficu v 9. minutě do vedení Gilberto, jehož prudkou střelu nedokázal brankář Buščan vytěsnit mimo tři tyče.

Po velké chybě v rozehrávce Dynama se ve 37. minutě hosté dostali k přečíslení, které úspěšným pokusem zakončil Gonçalo Ramos. I přes některé šance na obou stranách další průběh gól nenabídl, ukrajinské mužstvo tedy bude muset v odvetě stahovat dvoubrankové manko.

Maccabi Haifa FC – FK Crvena zvezda Bělehrad 3:2

Poměrně rychlé otevření skóre přišlo také v Izraeli. Hráč domácího celku Haziza poslal přihrávku do malého vápna, bělehradský gólman Borjan nedokázal balon sebrat, a tak se k němu dostal Frantzdy Pierrot. Ten nakonec v 18. minutě po otočce vsítil branku.

27. minuta ale přinesla vyrovnání. Střelu, kterou zpoza pokutového území vyslal Aleksandar Pešić tečoval jeden z hráčů Maccabi Haifa mimo dosah brankáře Cohena a zároveň mezi tři tyče.

Na 1:2 otočil stav utkání ve 39. minutě Guélor Kanga, jenž po náběhu na hranici šestnáctky obdržel přihrávku a úspěšnou ránou z první skóroval.

Šest minut po změně stran tým z Haify srovnal na 2:2, když se po Hazizově centru k hlavičce dostal Pierrot a trefil se podruhé v utkání. Po další uplynulé desetiminutovce domácí vedli. Rovněž pod třetí gólový moment se podepsal Dolev Haziza, jenž asistoval u přesné střely z velkého vápna k tyči v podání Tjaronna Cheryho.

Úvodní souboj Maccabi Haifa s Crvenou Zvezdou v rámci 4. předkola Ligy mistrů výsledkem 3:2 také skončil, odvetné střetnutí v boji o postup do základní skupiny slavné soutěže tak slibuje ještě zajímavou podívanou.