Spojte se s námi


Chance Liga

Pocta pro talentovaného Daniela Samka? Za posledních 12 let Lecce nekoupilo nikoho dražšího

Daniel Samek opouští pražskou Slavii a míří do Itálie. Sešlo tak z plánovaného hostování v Mladé Boleslavi. Namísto toho si bude moci zahrát v nejvyšší italské soutěži. 18letý fotbalista je navíc nejdražší posilou Lecce za dlouhé roky.

Publikováno

dne

Daniel Samek opouští pražskou Slavii a míří do Itálie. Sešlo tak z plánovaného hostování v Mladé Boleslavi. Namísto toho si bude moci zahrát v nejvyšší italské soutěži. 18letý fotbalista je navíc nejdražší posilou Lecce za dlouhé roky.

Lecce patří mezi tradiční italské kluby, mezi smetánkou v nejvyšší soutěži však mnoho sezon neodehrálo. Nyní do ní ale opět postoupilo a chystá se na svůj 17. ročník v Serii A.

V nedávné minulosti si za klub zahrál například Antonín Barák, v letech 2006 až 2007 zde působil Ondřej Herzán. Nyní v klubu z krásného města v Apulii bude zkoušet štěstí Daniel Samek.

Samek v posledních dvou sezonách sbíral zkušenosti i v A-týmu Slavie a udělal si velmi dobré jméno. Fanoušky uchvátil zejména výbornou kopací technikou a celkově herní vyspělostí. Ve velké konkurenci však měl těžké se prosadit.

Proto měl jít hostovat do Mladé Boleslavi, kde už i trénoval. Jenže z toho nakonec sešlo. Slavia dostala nabídku z Itálie a tu neodmítla. Za 18letého fotbalistu získá 2 miliony euro.

Rodák z Hradce Králové je podle serveru Transfermarkt sedmou, respektive osmou nejdražší posilou v historii italského klubu. Stejně stál před třemi lety Romario Benzar, který Lecce v létě opustil jako volný hráč.

Jinak se ovšem jedná o nejdražší nákup od roku 2010, kdy Lecce koupilo za 2,5 milionu eur Ignacia Piattiho. Za vůbec rekordní částku 7 milionů eur přišel do klubu v roce 2001 Javier Chevanton.

Za zmínku pak stojí, že Samek je ve věkové kategorii do 20 let vůbec nejdražším hráčem, kterého kdy Lecce koupilo.

Dá se tedy čekat, že si od něj vedení klubu dost slibuje. To by mohlo znamenat více herního prostoru. To by pochopitelně bylo skvělé nejen pro Samka, ale pro celý český fotbal. Samek navíc podepsal smlouvu na 5 let.

Zdroj: Lecce, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.