Pocta českému fotbalu: Michal Prokeš převzal mládež v nejlepším africkém klubu

Český fotbal zaznamenal na světové scéně velký úspěch: Michal Prokeš, bývalý člen výkonného výboru FAČR a později technický ředitel asociace, převzal odpovědnost za výchovu mládeže v nejlepším egyptském klubu – vlastně africkém – Al Ahlí Káhira. Přitom doma se stal nežádoucí osobou, neboť odmítl – jako mnozí další – poklonkovat vládci morálně pokleslého prostředí Romanu Berbrovi.

Zdroj: Al-Ahlí

Michal Prokeš se stal pro FAČR, již ovládá místopředseda za Čechy Roman Berbr, jenž je pokládán za ideologicky prověřeného a zdatného příslušníka StB, vysloveně nežádoucí osobou.

Nabízel totiž vlastnosti, které nejsou vítány: odbornost, přirozenou inteligenci a lidský přístup. Stál za projektem akademií, kde projevil pracovitost a vztah k fotbalové mládeži, což není v Berbrově kompostu žádná hodnota, cení se jiné.

Po zkušeném profesionálovi sáhl nejúspěšnější egyptský a vlastně africký klub Al Ahlí Káhira. Výčet získaných trofejí je obdivuhodný: 41 egyptských titulů, 36 vítězství v domácího poháru, osmkrát nejlepší na africkém kontinentu, jednou triumfoval dokonce v Konfederačním poháru. Dobyl celkem 20 mezinárodních trofejí, více vystavuje v síni slávy pouze Real Madrid (26).

Český odborník Michal Prokeš bude mít v tomto výstavním společenství na starost výchovu mládeže. Obrovská pocta pro český fotbal, který o něj – lépe řečeno současné vedení – pro nízkou ochotu podlézat nadřízeným, neměl zájem.

Bývalý ředitel Dukly Praha, jenž získal velkou praxi při práci s mládeží ve Slavii Praha, bude mít pro svou práci ty nejlepší podmínky. Nejen finanční, ale hlavně odborné. Předsedou nejslavnějšího egyptského klubu je totiž Mahmúd Al Chátib, nejlepší fotbalista kontinentu a držitel afrického Zlatého míče v roce 1983, egyptská legenda.

Jaký rozdíl proti FAČR, kde profesní znalosti jsou odsunuty do pozadí a nijak si předseda Malík ani podřízený Berbr neváží význačných osobností, které tvořily historii českého fotbalu.

Funkcionáři Al Ahlí mají k pokladům, které přinášely v toku času klubu slávu a pocty docela jinou úctu. A nyní ocenili i českého odborníka, jenž doma spadl mezi nežádoucí.

Zdroj: Al Ahlí

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia jde v kombinované sestavě na Slovácko! Dokáže vybojovat tři body? Preview a tipy na sázení

Pražská Slavia jde po remízovém utkání s dánským Midtjyllandem do ligového zápasu, ve kterém v domácím prostředí hostí Slovácko. Dle slov Jindřicha Trpišovského můžeme očekávat kombinovanou sestavu, která bude mít ještě větší motivaci ukázat se trenérskému štábu.

Slavii opouští velký talent! Chce hrát ligu, přestupuje tak do Boleslavi

Daniel Langhamer patří v sešívané mládeži mezi jednoho z nejtalentovanějších mladíků. Je mu pouhých 17 let, přitom už však nastupuje v dospělém fotbale za B-tým.

Manuel Neuer opět ukázal svou velikost! Nastal čas jej začít považovat za nejlepšího brankáře všech dob

Manuel Neuer má 34 let, nicméně to mu nebrání v předvádění fantastických výkonů, kterými pomáhá svému Bayernu v získávání cenných trofejí. A že už jej kdekdo odepsal? Nevadí. Neuer totiž ještě neřekl svá poslední slova a nyní nadešel čas, aby byl konečně doceněn tak, jak si zaslouží a jak se patří!