Pocta českému fotbalu: Michal Prokeš převzal mládež v nejlepším africkém klubu

Český fotbal zaznamenal na světové scéně velký úspěch: Michal Prokeš, bývalý člen výkonného výboru FAČR a později technický ředitel asociace, převzal odpovědnost za výchovu mládeže v nejlepším egyptském klubu – vlastně africkém – Al Ahlí Káhira. Přitom doma se stal nežádoucí osobou, neboť odmítl – jako mnozí další – poklonkovat vládci morálně pokleslého prostředí Romanu Berbrovi.

Zdroj: Al-Ahlí

Michal Prokeš se stal pro FAČR, již ovládá místopředseda za Čechy Roman Berbr, jenž je pokládán za ideologicky prověřeného a zdatného příslušníka StB, vysloveně nežádoucí osobou.

Nabízel totiž vlastnosti, které nejsou vítány: odbornost, přirozenou inteligenci a lidský přístup. Stál za projektem akademií, kde projevil pracovitost a vztah k fotbalové mládeži, což není v Berbrově kompostu žádná hodnota, cení se jiné.

Po zkušeném profesionálovi sáhl nejúspěšnější egyptský a vlastně africký klub Al Ahlí Káhira. Výčet získaných trofejí je obdivuhodný: 41 egyptských titulů, 36 vítězství v domácího poháru, osmkrát nejlepší na africkém kontinentu, jednou triumfoval dokonce v Konfederačním poháru. Dobyl celkem 20 mezinárodních trofejí, více vystavuje v síni slávy pouze Real Madrid (26).

Český odborník Michal Prokeš bude mít v tomto výstavním společenství na starost výchovu mládeže. Obrovská pocta pro český fotbal, který o něj – lépe řečeno současné vedení – pro nízkou ochotu podlézat nadřízeným, neměl zájem.

Bývalý ředitel Dukly Praha, jenž získal velkou praxi při práci s mládeží ve Slavii Praha, bude mít pro svou práci ty nejlepší podmínky. Nejen finanční, ale hlavně odborné. Předsedou nejslavnějšího egyptského klubu je totiž Mahmúd Al Chátib, nejlepší fotbalista kontinentu a držitel afrického Zlatého míče v roce 1983, egyptská legenda.

Jaký rozdíl proti FAČR, kde profesní znalosti jsou odsunuty do pozadí a nijak si předseda Malík ani podřízený Berbr neváží význačných osobností, které tvořily historii českého fotbalu.

Funkcionáři Al Ahlí mají k pokladům, které přinášely v toku času klubu slávu a pocty docela jinou úctu. A nyní ocenili i českého odborníka, jenž doma spadl mezi nežádoucí.

Zdroj: Al Ahlí

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia si poradila v poháru s Duklou, kdo z náhradníků si řekl o místo v základu?

V prvním jarním kole si Slavia poradila se Sigmou poměrem 3:1, ve středečním Mol Cupu přidala jeden gól navíc a porazila Duklu 4:1. Trenér Trpišovský dal v pohárovém utkání tradičně šanci náhradníkům.

Jako veterán se necítím, do Slavie se určitě vrátím, říká Milan Škoda

Trefou proti Yeni Malatyaspor oslavil Milan Škoda, bývalý kapitán a kanonýr Slavie Praha, 35. narozeniny, ve sportovní terminologii věk veterána. Příliš radosti vzhledem k výsledku 1:4 trefa nepřinesla.

Martin Malík? Už měl dávno odstoupit, tvrdí David Anděl z projektu Čistý fotbal

Pomalu to začíná vypadat, že se náš fotbal ubírá tou správnou cestou. Kromě projektu Čistý fotbal, který už funguje řadu let, přibyl nový projekt - Fevoluce. Společnými silami se do našeho fotbalu snaží vložit férovost, poctivost a odstranit všechny nekalé metody řízení FAČR.