Spojte se s námi


Fotbal

Po úspěšném jaru není důvod ke změně. Druholigovou Chrudim dál povede trenér Kronďák

Na konci podzimní části sezony 2021/2022 situace chrudimského celku ve druhé fotbalové lize nebyla příjemná. Po podzimním zisku pouhých třinácti bodů vedení klubu v zimě odvolalo trenéra Jaroslava Veselého, místo něhož se týmu ujal Radek Kronďák.

Publikováno

dne

Na konci podzimní části sezony 2021/2022 situace chrudimského celku ve druhé fotbalové lize nebyla příjemná. Po podzimním zisku pouhých třinácti bodů vedení klubu v zimě odvolalo trenéra Jaroslava Veselého, místo něhož se týmu ujal Radek Kronďák. Ten na jaře udělal z Chrudimi téměř neporazitelné mužstvo.

Jedinou prohru od 16. kola totiž Východočeši utrpěli v polovině března na hřišti Třince, který byl rovněž výrazně namočen v boji o přežití. Nakonec se mu podařilo nechat za sebou o pět bodů Ústí nad Labem a zachránit se. Chrudimští měli po skončení sezony na desáté příčce dokonce desetibodový náskok na sestupové předposlední místo.

„Vše to vypadá jako pohádka, ale po zápase s Třincem, s přímým účastníkem v boji o záchranu, kdy jsme dostali gól v 95. minutě a po zápase cítili velkou křivdu, tak mi úplně dobře nebylo. Kdybych tenkrát tušil, že to bude naše jediná prohra na jaře…,“ přiznává v rozhovoru pro web MFK Chrudim Kronďák.

Bývalý hráč prvoligových Teplic a dlouholetý trenér Vltavínu v poslední době působil jako skaut Viktorie Plzeň. Na pozici trenéra se vrátil právě převzetím „áčka“ Chrudimi. A návrat to byl nakonec velmi úspěšný. Ve druhé polovině nedávno skončeného ročníku Fortuna národní ligy se svými svěřenci posbíral 25 bodů, třetí největší jarní zisk ze všech týmů.

Cesta ke šťastnému konci však nebyla bez problémů. „V lednu covid a karanténa, v březnu odložený zápas v Třinci, poté neuskutečněné utkání s Táborskem a následně děsivá představa o 9 utkáních ve 27 dnech,“ vzpomíná jednapadesátiletý kouč.

Základ úspěchu tvořila pevná defenziva a jisté výkony brankáře Jana Flodera. „Po vyloučení Martina Šejvla a zranění Ondřeje Kesnera nám vykrystalizovala nová obranná čtyřka a už to tak zůstalo.

Měli jsme i trochu štěstí, ale to snad přeje připraveným… A v bráně Jirka Floder, to byla samostatná jednotka. Opravdu mu jaro skvěle vyšlo a velmi nám svými výkony pomohl,“ chválí svůj tým Kronďák, jenž vyzdvihuje také výkony útočníka Firbachera či záložníka Řezníčka.

Díky zlepšeným výkonům i výsledkům bude úspěšné spojení trvat i nadále. „Smlouva v Chrudimi pokračuje a já momentálně nemám důvod něco měnit. Něco jsme začali a já mám chuť v tom pokračovat, bude důležité, jak udržíme kádr, abychom co nejlépe navázali na jarní část,“ potvrzuje setrvání na chrudimské lavičce Radek Kronďák.

Dle jeho slov letní příprava na nadcházející ročník začne v úterý 14. června. Kompletní složení účastníků příští sezony druhé nejvyšší fotbalové soutěže v Česku ještě vzhledem k nedohrané baráži a dosud neskončeným ČFL a MSFL neznáme. Jisté je, že po šesti letech se zpět do Fortuna národní ligy vrací jiný klub se zkratkou MFK v názvu, a to ten z Karviné.

Zdroj: MFK Chrudim, Fortuna národní liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.