Po pauze jsou za námi první odehraná utkání Bundesligy. Haaland ve formě a kolaps Lipska!

Zřejmě každému fotbalovému fanouškovi během karantény a opatřeních chyběl fotbal. A nyní po několika měsících odstartovalo 26. kolo Bundesligy, která se spustila jako první z TOP 5 lig. Hned z úvodu jsme se mohli těšit na pikantní duel Borussie se Schalke a také jsme se dočkali několika překvapivých výsledků.

Borussia Dortmund – Schalke FC | 4:0

Jako vůbec první utkání odstartoval šlágr kola mezi nejbližším konkurentem Bayernu Mnichov, na jejichž stadionu přivítaly prázdné tribuny Schalke. Vosy byly jednoznačně označovány za favority a již od prvních minut se chopily otěží zápasu.

Po nekonečném držení míče se ve 29. minutě po centru Hazarda jako první z voleje prosadila vycházející norská hvězda Erling Haaland, kterého v nastavení 1. poločasu následoval portugalský reprezentant Gurreiro, jenž svou brankou zvyšoval na 2:0.

Ihned po poločase se do brejkové situace dostala útočná trojice Haaland, Brandt a Hazard. Právě poslední jmenovaný si nakonec na své konto připsal 3. gól utkání. Ani to, ale hráčům v pruhovaných dresech nestačilo, v 63. minutě se k balónu opět dostal portugalský rychlík Guerreiro a jeho druhou brankou v utkání zpečetil osud Schalke, které si nakonec domů odvezl výprask 4:0.

RB Lipsko – Freiburg | 1:1

Podle toho, jak se zatím sezóna vyvíjela, bylo v tomto utkání možná překvapivě Lipsko mnohem menším favoritem, než byste předpokládali, jelikož 3. tým tabulky doma hostil 7. Freiburg, vozící se na vlně vítězství. A to se projevilo, když se před prázdnými tribunami v 34. minutě se štěstím, z rohu zahraném Grifem, prosadil německý stoper Manuel Gulde.

Z této branky se Lipsko dlouho otřepávalo, ale po dlouho trvajícím tlaku se v 77. minutě hlavou prosadil Yussuf Poulsen. Český reprezentant se ale přesto v 80. minutě dostal na hřiště.

V nastavení se ještě podařilo vstřelit gól Freiburgu, jenže jejich oslavy nakonec utl videorozhodčí, který odhalil ofsajd, v němž se jeden z hráčů nacházel. Zápas tedy skončil remízou 1:1, která se dá pro Lipsko označit jako ztráta bodů.

Ostatní zápasy

Aughsburg – Wolfsburg | 1:2 | 43′ R. Steffen – 0:1, 54′ T. Jedvaj – 1:1, 90′ R. Ginczek – 1:2

Düsseldorf – Paderborn | 0:0

Hoffenheim – Hertha Berlín | 0:3 | 58′ K. Akpoguma (VG) 0:1, 60′ Ibišević 0:2, 74′ M. Cunha 0:3