Spojte se s námi


Fotbal

Po angažmá v Ajaxu druhá šance ve velkoklubu? Černý může zamířit do Bundesligy!

Zlaté dítě českého fotbalu Václav Černý prožil snový ročník v FC Twente, skvělé výkony, které mu zajistily místo v ideální jedenáctce sezony, jej mohou katapultovat do ještě lepší ligy, než je nizozemská Eredivisie.

Publikováno

dne

Zlaté dítě českého fotbalu Václav Černý prožil snový ročník v FC Twente, skvělé výkony, které mu zajistily místo v ideální jedenáctce sezony, jej mohou katapultovat do ještě lepší ligy, než je nizozemská Eredivisie.

Podle informací InFotbal projevil o Černého zájem celek z německé Bundesligy. Má se jednat o Wolfsburg, za který v minulosti nastupovali například čeští reprezentanti Jan Šimůnek, Václav Pilař či Petr Jiráček nebo současná hvězda Interu Milán Edin Džeko.

25letý odchovanec příbramského fotbalu přestupoval do Twente před dvěma lety, letos se mu opravdu dařilo. Ve 32 ligových zápasech vstřelil třináct branek, k nimž přidal jedenáct asistencí.

Černý by se přestupem do Wolfsburgu mohl vrátit mezi elitu, dříve totiž působil ve slavném Ajaxu Amsterdam.

A i když to zpočátku vypadalo, že by se tam mohl prosadit, díru do světa v tomto gigantickém klubu nakonec neudělal.

Devítinásobný český reprezentant se dokázal vypořádat se zdravotními obtížemi, které jej v posledních letech sužovaly, a je na správné cestě naplno restartovat svou kariéru, na jejímž začátku byl považován za supertalent.

Černý v minulosti hrál také za další holandský tým Utrecht, v Nizozemsku tedy strávil celou svou dosavadní dospělou kariéru.

Přestup do Německa by pro něj jednoznačně mohl být krokem vpřed, Bundesliga je přece jen kvalitnější soutěží než Eredivisie a Wolfsburg je také prestižnější adresou než Twente.

Václav Černý byl v minulosti spojován i s návratem do Čech, kde se o něj zajímala obě pražská „S“, se svými zdravotními patáliemi se však dokázal vypořádat a teď je znovu takříkajíc na koni.

Zdroj: InFotbal, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.