Spojte se s námi


Fortuna liga

Plzni na Slavii scházelo všechno. Nulová přechodová fáze vyústila ve špatný zápas, říká Siegl

Dlouho očekávaný šlágr mezi Slavií a Plzní bavil. Nebylo to však díky konfrontaci kvalit prvního s druhým týmem tabulky, ale díky urputné honbě Slavie za otočením vývoje. Viktoria defenzivním přístupem zklamala, byť se s kdovíjakým jejím útočením nepočítalo.

Publikováno

dne

Dlouho očekávaný šlágr mezi Slavií a Plzní bavil. Nebylo to však díky konfrontaci kvalit prvního s druhým týmem tabulky, ale díky urputné honbě Slavie za otočením vývoje. Viktoria defenzivním přístupem zklamala, byť se s kdovíjakým jejím útočením nepočítalo.

Plzeň do Prahy nepřijela v ideální formě. Z šesti jarních kol získala pouhých deset bodů, jelikož remizovala s Olomoucí a prohrála s Hradcem Králové a Slováckem. Vůbec jí to navíc nešlo ani po herní stránce.

Proti Slavii se očekávalo tradiční vyčkávání na ojedinělou šanci a poctivé bránění. A plán jí vycházel v první půli nezvykle dobře, když se prosadil Tomáš Chorý a zařídil vedení 1:0 v půlce utkání.

„Plzeň paradoxně tím, že se dostala do vedení, tak pak jí scházelo všechno. Velice špatný zápas s nulovou přechodovou fází,“ řekl ve studiu O2 TV Horst Siegl.

V první půli plzeňská zeď na Slavii platila. Červenobílí se zjevně trápili, nechytli začátek a vypadali, že se jim nemůže nic stát. Inkasovaný gól je konečně dostal do varu, v první půli se však nepoštěstilo.

Po výměně stran nastoupila obměněná sestava Slavie v mnohem vyšším tempu. Důležité pro ni bylo, že rychle vyrovnala. Michal Bílek následně stáhl Tomáše Chorého, přesto stále létaly nakopávané balóny na hrot, kde je sbíral Igoh Ogbu.

„Po odstoupení Chorého hledaly dlouhé nákopy Vydru a Klimenta. Nenacházely ani jednoho a Slavia hrála ve druhé půli velmi dobře,“ pokračovala legenda Sparty.

Slavia odehrála po výměně stran svůj nejlepší poločas jara, Viktorii mlela od první minuty do poslední. Rozhodující gól zařídil žolík Ondřej Lingr po dobré práci dalšího náhradníka Matěje Juráska.

Jen díky výbornému Jindřichu Staňkovi Plzeň do konce utkání reálně bojovala o remízu. A nebylo k ní daleko, když pár minut před koncem chybu Tomáše Holeše musel zachraňovat obranným zákrokem Matěj Jurásek.

„Do druhé půle přišli noví hráči, kteří zapříčinili dominanci Slavie. Sešívaní pak byli v euforii, Plzni to dalo takový kámen a z její strany to byl špatný zápas,“ dodal Siegl.

Zdroj: O2 TV

Reklama

Fortuna liga

Jiří Jeslínek: Sparta? Pro mě začarovaný kruh. Rumuni jsou fanatici

Bývalý útočník Jiří Jeslínek momentálně působí jako asistent trenéra v třetiligové Hostouni a jako hráč obléká dres Tuchoměřic. V rozhovoru pro Ruik zavzpomínal na angažmá v zahraničí, nebo prozradil, proč ukončil profesionální kariéru v jednatřiceti letech.

Publikováno

dne

Bývalý útočník Jiří Jeslínek momentálně působí jako asistent trenéra v třetiligové Hostouni a jako hráč obléká dres Tuchoměřic. V rozhovoru pro Ruik zavzpomínal na angažmá v zahraničí, nebo prozradil, proč ukončil profesionální kariéru v jednatřiceti letech.

S fotbalem jste začal v nějakých pěti letech v pražské Dukle a šel jste tak ve šlépějích svého otce, který byl také profesionálním fotbalistou. Jak Vás ovlivnil otec, co se týká fotbalu?

Táta mě určitě hodně ovlivnil, protože jsem na něj už odmalička chodil koukat na Slavii. Celé mládí jsem trávil po fotbalech, když táta hrál profesionálně nebo potom za starou gardu. Takže se dá říct, že jsem to měl nějak nalajnovaný.

Ve fotbale mi to i šlo, a patřil jsem k těm lepším hráčům ve svých kategoriích. Vlastně už od školky jsem tvrdil učitelům, že se budu živit fotbalem a to se mi i nakonec povedlo. Byl to krásný pocit živit se tím, co vás baví a jdete si za tím odmala.

V Dukle jste působil do nějakých deseti let a pak jste přešel do pražské Sparty, kde jste se dokázal prosadit až do prvního týmu. Jak jste se ocitl ve Spartě?

Co se týká mého přestupu do Sparty z Dukly, tak to bylo hlavně z toho důvodu, že se to na Dukle rozpadlo. Klub se vlastně přestěhoval do Příbrami. Takže mi strejda domluvil zkoušku na Spartě v mladších žácích, kde jsem po týdnu uspěl.

Táta v tom neměl žádný prsty, protože mi vždycky říkal, že co si člověk neudělá sám, tak nic nemá. Nikdy za mě nikde neorodoval, takže jsem si vlastně všechno udělal sám. Ke všemu, on neměl moc času to sledovat, protože byl pořád někde po fotbalech.

Samozřejmě, že když měl čas, tak se přišel podívat na nějaký můj zápas, ale bylo jich opravdu málo. 

Ve Spartě jste se sice dokázal prosadit do prvního týmu, ale na hřišti jste moc šancí nedostal. Když se zpětně ohlédnete, tak proč si myslíte, že jste se nedokázal ve Spartě výrazněji prosadit?

Když o tom zpětně přemýšlím, tak si říkám, že je to škoda. V té době nebylo ve Spartě období, kdy by dostávali šanci odchovanci. Museli jsme čekat na šanci a chodit po hostováních. Já jsem třeba na Kladně vstřelil pět branek a za Střížkov sedm, ale tam jsem hrál na hrotu útoku.

Když jsem se vracel do Sparty, tak se tam hrálo na jednoho útočníka a já mohl hrát spíše v systému na dva útočníky. Takže jsem tam nebyl vždycky na své pozici. Nedával jsem tam branky, i když jsem tam spíš více zápasů proseděl na lavici. Odchovanci prostě nedostávali tolik šancí jako třeba ročník 92, kde se to změnilo.

V té době přišel člověk do týmu, který hrál Ligu mistrů a kádr byl nabitý. Hrávali spíše zkušenější hráči, kterým bylo okolo třiceti let. Takhle jste dostal šanci v jednom nebo dvou zápasech, ale pak jste třeba dalších sedm proseděl.

Pro odchovance to bylo strašně těžký, i když jsme měli super dorostenecký mančaft, kde jsme získali dva tituly. Ale jiní kluci nedostali třeba žádnou šanci, ale ten trend byl prostě jiný.

Naštěstí se to změnilo pro ročník 92, kde se dokázali prosadit hráči jako Kadeřábek, Krejčí nebo Skalák. Sparta měla vždycky dobré odchovance, ale za mě prostě nedostávali šanci jako tomu je teď. 

Jako hráč Sparty jste absolvoval několik hostování po České republice. Jaká to pro Vás byla zkušenost? Na které hostování vzpomínáte nejraději a proč?

Na každé hostování vzpomínám rád, protože jsem poznal spoustu spoluhráčů nebo lidí z vedení klubu. Co se týká Budějovic, tak to bylo moje první hostování, kdy jsem odešel z Prahy a bydlel jsem tam úplně sám. Herně i výsledkově se nám tam dařilo, protože jsme byli po polovině sezóny na pátém místě.

Hrával jsem tam pravidelně do zápasu se Slováckem, kde jsem se zranil a vypadl asi na dva zápasy. Týmu se dařilo a já už se těžce dostával do sestavy. Byla to pro mě dobrá zkušenost a seznámil jsem se tam s Jirkou Kladrubským, který se stal mým nejlepším kamarádem. Společně jsem se potkali vlastně i ve Spartě, takže na Budějovice vzpomínám moc rád.

V Mostě jsem se zranil v prvním zápase Tipsport ligy a vypadl jsem ze hry na tři měsíce. Kvůli tomu jsem přišel i o mistrovství světa U20. Takže jsem to potom nastartoval až na tom Kladně, kde jsem dostal šanci od trenéra Šilhavého. Tam jsem vstřelil pět branek za půl sezóny. Chtěl jsem zůstat a dokončit tam sezónu, ale Sparta mě chtěla za každou cenu zpátky.

Ale ve Spartě jsem tu šanci prostě nedostal. Nastoupil jsem tak v českém poháru a v lize jsem naskakoval na dvacet nebo třicet minut. Myslím si, že když si vás klub stáhne z úspěšného hostování, tak byste měl dostat šanci. Těch šancí jsem dostal málo, ale taková je prostě Sparta. Buď ty šance využijete, nebo nevyužijete, tak to tam prostě chodí. 

Byl jsem v jednadvacítce, kde se mi dařilo a byl jsem v laufu, ale prostě jsem nedostal šanci, kterou jsem si představoval. A tak přišlo další hostování, když jsem šel na Střížkov, kde bych řekl, že mi to taky sedlo, i když jsme spadli. V nějakých sedmnácti zápasech jsem vstřelil sedm branek. Takže mě to zase nastartovalo, ale člověk se vrátil do Sparty a zase nehrál.

Byl to pro mě začarovaný kruh a měl jsem toho opravdu dost. 

Ze Sparty jste natrvalo odešel v roce 2011 a zamířil jste na Ukrajinu, kde jste se upsal Kryvbasu Kryvyj Rih. Jak vzpomínáte na své první zahraniční angažmá? S klubem jste uzavřel smlouvu na 3,5 roku, ale bohužel klub zbankrotoval. Cco se stalo?

Dostal jsem nabídku z Ukrajiny, abych tam dorazil na zkoušku. V České republice jsem prošel pěti hostováními a už jsem na další nechtěl. Ve Spartě jsem se prostě nemohl prosadit, tak jsem si řekl, že to zkusím v zahraničí.

Když jsem dorazil na soustředění do Turecka, tak tam bylo asi čtyřicet hráčů. Z toho počtu nás vybrali pouze dva. Ukrajinská ligy byla opravdu kvalitní soutěž. V Šachtaru, Dynamu Kyjev, Dněpru nebo Metalistu Charkov působili samí Brazilci, Argentinci a ukrajinští reprezentanti.

Tyto kluby na Ukrajině měly peníze a mohli si dovolit hráč, jaké chtěli. Zápasy s těmito kluby byly opravdu kvalitní a chodilo i spoustu fanoušků. Díky Euru tam byly nádherné a moderní stadiony.

Na Ukrajinu vzpomínám moc rád. Bohužel pak začala válka o Krym, takže klub zbankrotoval a já se vrátil do České republiky.

Další zahraniční štace byl Kazachstán, kde jste nastupoval za Tobol Kostanaj. Jaký dojem na Vás udělal Kazachstán po fotbalové a životní stránce?

Dostal jsem nabídku z Kazachstánu s tím, že musím zase absolvovat testy, které mi opět vyšly. Bylo super, že jsme tam byli tři Češi a jeden Slovák. Na Ukrajině jsem byl sám, takže tohle bylo opravdu super. Uměl jsem už i jazyk, takže i to bylo pro mě snazší.

V Kazachstánu je velmi kvalitní soutěž, protože tam jsou taky bohaté kluby, které si mohou dovolit kvalitní zahraniční hráče. U tohoto angažmá je jenom škoda, že jsme tam neměli větší úspěch. Bylo tam jenom dvanáct mančaftů a my jsme skončili na sedmém místě, takže jsme se nedostali do šestky, která hrála o titul.

Ale vzpomínky mám jenom pozitivní. Celkově jsem rád za tahle zahraniční angažmá, protože jsem se naučil jazyk a poznal něco nového.

Pak jste ještě působil ve slovinském Celje a rumunském Rapidu Bukurešť. V Rumunsku to bývá občas divočina, jakou zkušenost jste získal při angažmá v Bukurešti?

Když jsem skončil v Kazachstánu, tak jsem neměl žádnou nabídku z České republiky ani jsem se ještě nechtěl vracet. Přišla nabídka ze Slovinska a já to tam chtěl jít zkusit. Bral jsem to jako angažmá na krátkou dobu. V soutěži působili mladí a talentovaní hráč, ale česká liga byla určitě lepší. Z klubů tam vyčníval Maribor, který měl finanční sílu a dominoval soutěži. Po životní stránce to tam byl super život pro rodinu.

Pak jsem odešel do rumunského Rapidu Bukurešť, který spadl v té době do druhé ligy. Klub měl obrovské a neuvěřitelné fanouškovské zázemí. Řekl bych, že měli možná i více fanoušků než Sparta nebo Slavia. Ti lidi byli úplný fanatici. Na zápas druhé ligy s námi jelo třeba tisíc fanoušků, takže naprosto šílený a neskutečný. Takže jsme vlastně skoro všude hráli doma.

Klub měl bohužel finanční problémy. Rapid byl zadlužený delší dobu, ale nějak to prostě fungovalo. Po životní stránce jsme byli spokojení a Bukurešť je super město. S rodinou se nám tam moc líbilo, ale fotbal byl mé živobytí. Když mě neplatili, tak jsem musel odejít.

Vzpomínky mám super, protože se nám podařilo postoupit do ligy, a já měl smlouvu na další rok. Účastí v první lize by se situace klubu zlepšila, ale bohužel Rapid nedostal licenci. Klub vyhlásil bankrot a spadl do čtvrté ligy. Je to Rumunsko, je to divočina, takže jste to pojmenoval správně.

Poslední roky působíte v České republice, kde hrajete v nižších soutěžích. Proč jste tak brzy odešel z profesionálního fotbalu? A jaké dojmy máte z nižších soutěžích?

Po konci v Rapidu jsem se vrátil do České republiky, kde jsem byl nejprve na Dukle. Tam jsem počítal s tím, že zůstanu a byli jsme i domluvení, ale dva dny před startem ligy za mnou přišel pan Bittengel s tím, že se mnou majitel nepočítá. Bylo mi sděleno, že klub pro mě nemá místo a do týmu přišel Olayinka.

Zase jsem se tam potkal s panem Šilhavým, který o mě stál a moc ho ta situace mrzela. Nevěděl, co k tomu říct, protože dostal jen zprávu od majitele klubu, že Jeslínka nepodepíše. Po měsíci přípravy jsem počítal s tím, že tam budu hrát. Cítil jsem se dobře a i na hřišti se mi dařilo, ale bohužel to nevyšlo.

Takže jsem si vybral Bohemku, ale tam mi to nevyšlo a byl to vlastně i můj konec. První čtyři zápasy mi nevyšly a já už nedostal šanci. Trenér Koubek mi nevěřil a zlomil nade mnou hůl. Tak to ve fotbale někdy bývá. Ale zase jsem tam nehrál na svém postu. Trenér potřeboval krajní hráče, tak mě tam dal a já nehrál svou pozici na hrotu útoku.

Kdybych třeba dostal šanci tam, tak by to možná dopadlo jinak. Ale to je prostě život i tohle fotbal přináší. Tak jsem v 31 letech ukončil profesionální kariéru. Už jsem nechtěl nikam cestovat, ani nebyla nabídka z ligy.

Druhou ligu jsem nechtěl hrát, protože si myslím, že to nemá cenu pro staršího hráče. Tam prostě přežíváte a jezdit na zápasy, kde přijde 200 lidí, tak to je pro mladý.

Tak jsem se rozhodl jít do Klíčan, kde jsem měl kamarády z dorostu Sparty a trénoval tam můj táta. Měli jsme tam super partu i mančaft na tu soutěž, každý rok jsme hráli o postup. Bohužel klub zbankrotoval a já se vrátil na Kladno. Přemýšlel jsem, kam jít, abych byl blízko domova, tak jsem se rozhodl pro Kladno.

Bohužel po půl roce angažmá mi prdla kyčel. Po konzultaci s doktorem mi bylo řečeno, že bych měl zvolnit a že nejsem schopný trénovat čtyřikrát týdně. Hrozila by mi operace, která by mě vyřadila na rok z nějakého fungování. Takže byla pro mě poslední varianta, kde jsem to sliboval několik let a to byly Tuchoměřice. Takže slib jsem dodržel a už to tady asi dohraju.

Čemu se věnujete po konci profesionální hráčské kariéry?

Přemýšlel jsem o tom, co budu dělat až skončím s profesionálním fotbalem, a tak jsem si nejdříve udělal trenérské licence. Udělal jsem si i kondičního trenéra na FTVS. Po tom, co jsem měl problémy s kyčlemi a nemohl se věnovat naplno fotbalu, mě oslovil Dominik Rodinger, abych s ním šel trénovat do Hostouně. Já jsem tu nabídku přijal a bylo to asi nejlepší rozhodnutí, které jsem mohl udělat. 

Bylo to pro mě něco nového, nová motivace a super mančaft. Obrovský respekt klukům, jaký čas tomu věnují a my jim ho bohužel nedokážeme zaplatit. Chodí v půl osmé večer na trénink, v devět končíme a v půl desáté se dostanou domů.

Pětkrát týdně jsme tam spolu a absolvují těžké tréninky. Je to skoro jako profesionální soutěž, ale bohužel ta soutěž není ohodnocená tak, jak má být. Mrzí mě to za ty kluky, protože po práci se tomu takhle naplno věnují. Já si to nedokážu představit, že bych takhle fungoval. 

Ty kluci to prostě musí mít rádi, protože to nehrají kvůli penězům. Tuhle sezónu se Hostouni určitě vyplácí jejich přístup, protože jsme asi na historickém umístění v soutěži. Jedná se o malou vesnici, kde Dominik poskládal výborný mančaft. Jsem opravdu zvědaví, jak to dopadne, protože máme před sebou ještě několik zápasů a nechceme pustit tu pátou příčku v tabulce.

Kdyby se stal zázrak, tak chceme co nejvýš. Ten tým má obrovský potenciál, všichni kluci makají na sto procent a nebojím se říct, že někteří hráči mají na druhou, nebo i první ligu. Budeme se snažit jim pomoci, aby se ti kluci někam posunuli, protože si to zaslouží. 

Na závěr bych se Vás chtěl zeptat, jak se Vám líbí dnešní Sparta a jak vidíte její šance v boji o titul?

Českou ligu úplně nesleduju, protože mi zabere hodně času trénování v Hostouni, a když nejsem tam, tak jsem v Tuchoměřicích na zápase. Takže si chci občas od toho fotbalu odpočinout, ale samozřejmě výsledky registruju. Vypadá to, že si to ve Spartě sedlo a dalo se to dohromady.

Myslím si, že hodně napoví derby se Slavií. V takové formě, co teď Sparta hraje, tak kdy jindy to zlomit? Proti Polsku jsme mohli vidět, v jaké pohodě hraje Kuchta s Čvančarou, k tomu ještě Haraslín, takže si myslím, že mají skvěle našlápnuto.

Po psychické stránce musí být v pohodě, a i fanoušci se vracejí, což jim taky pomůže. Mám v plánu jít na derby se synem a ukážu mu, kde jsem hrával. Hrozně se těším na ten zápas, protože když zažijete tu atmosféru, tak vám začnou cukat nohy. Budu klukům držet palce, aby to zvládli, protože si myslím, že na to mají. 

Zdroj: Ruik.cz

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Chystají se velké změny ve Slavii? V létě končí smlouvy Bořilovi, Hovorkovi i Teclovi

V létě by mohlo dojít na velkou obměnu kádru ve Slavii. Smlouva totiž končí hned pěti hráčům, kteří se doposud nedokázali s vedením mužstva dohodnout na prodloužení. O jaké hráče se jedná?

Publikováno

dne

V létě by mohlo dojít na velkou obměnu kádru ve Slavii. Smlouva totiž končí hned pěti hráčům, kteří se doposud nedokázali s vedením mužstva dohodnout na prodloužení. O jaké hráče se jedná?

Slavii se v posledních týdnech příliš nedaří herně, ale ani výsledkově. Zaznamenala zbytečné ztráty bodů s Teplicemi, Českými Budějovicemi i Libercem. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského sice stále jsou v čele tabulky Fortuna ligy, avšak Sparta má stejný počet bodů.

Jednou z příčin zbytečných ztrát by mohlo být i to, že sešívaní nemají k dispozici některé velmi zkušené hráče. Řeč je o obráncích Davidu Hovorkovi a Janu Bořilovi. Právě tito hráči by mohli v létě klub nadobro opustit.

Hovorka je devětadvacetiletý obránce, který v právě probíhajícím ročníku kvůli zdravotním problémům ještě nenastoupil. Příliš nehrál ani v předchozích letech a s pokračováním ve Slavii to zatím příliš dobře nevypadá.

Ani krajní obránce Jan Bořil v letošní sezoně svému týmu příliš nepomohl. Také jeho totiž trápily zdravotní problémy. Po zranění odehrál dvě utkání za B-mužstvo, v souboji s Libercem usedl na lavičku náhradníků.

Jisté je, že v příští sezoně neuvidíme v dresu Slavie Petera Olayinku. Sedmadvacetiletý křídelník se totiž na začátku července připojí jako volný hráč k Crvene Zvezde Bělehrad. Pro sešívané to bude velká ztráta.

Otazník visí také nad budoucností Micka van Burena. Aktuálně druhý nejlepší střelec Fortuna ligy se v zimě vrátil z hostování v Liberci. Trenér Trpišovský mu na hřišti dává hodně příležitostí, jeho odchod by byl pro celek z Prahy komplikací.

Posledním hráčem, který může v létě klub opustit jako volný hráč, je Stanislav Tecl. Dvaatřicetiletý útočník má na svém kontě momentálně deset gólů, v jarní části sezony se ovšem trefil pouze proti Teplicím. Alespoň o rok by ještě smlouvu se Slavií mohl prodloužit.

Zdroj: Transfermarkt

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Nejlepší fotbalové seriály ze zákulisí. Mourinho, Maradona či Sunderland vás vtáhnou do chodu klubu

Fotbalové kluby čím dál tím častěji nabízejí pohled do své vlastní kuchyně. Práce s fanoušky se posouvá každým rokem na nový level a tak si příznivci svého klubu mohou často poslechnout konverzace mezi spoluhráči v kabině, či dokonce přestupové vyjednávání. Některé kluby to dotáhly do úplné dokonalosti a natočily celou sezonu ze zákulisí.

Publikováno

dne

Fotbalové kluby čím dál tím častěji nabízejí pohled do své vlastní kuchyně. Práce s fanoušky se posouvá každým rokem na nový level a tak si příznivci svého klubu mohou často poslechnout konverzace mezi spoluhráči v kabině, či dokonce přestupové vyjednávání. Některé kluby to dotáhly do úplné dokonalosti a natočily celou sezonu ze zákulisí.

Tyhle dokumenty rozhodně stojí za zhlédnutí, ať už jste fanouškem určitého klubu či nikoli, pohled do zákulisí profesionálního sportu je neuvěřitelná příležitost. 

6. Maradona in Mexico – Netflix

Tento sedmidílný dokument sleduje trenérskou cestu Diega Maradony v týmu Dorados ze Sinaloi, nechvalně proslulým městem drogového bosse El Chapa. Tým převzal ze spodních pater tabulky a dotáhl ho až do finále play off druhé mexické ligy. 

Maradona možná není bůhvíjaký taktický mág, ale energie, kterou na své svěřence přenáší a jeho psychologická stránka má na hráče klubu obrovský dopad. Tvůrci perfektně zachytili oddanost hráčů vůči argentinskému bohovi a jejich vůli na hřišti pro něj klidně zemřít. 

Pokud jste měli to štěstí a zažili jste ještě Maradonu jako hráče, ve zdejším dokumentu si připomenete jeho nespornou lásku a vášeň k fotbalu a po všech jeho drogových aférách si vás znovu získá svou osobností.

Seriál má skvělý spád, vývoj, příběh a vtáhne vás atmosférou hlučných mexických fanoušků.

5. All or Nothing: Tottenham Hotspur – Amazon Prime Video

Amazon podobné dokumenty umí skvěle. Po sledování sezony Citizens se tentokrát pustil do Tottenhamu a znovu to stojí za to. Dostanete se k Mourinhovi na kobereček při roztržce s Dany Rosem, licitaci o prodeji Christiana Eriksena či domlouvání spolupráce s kapitánem Harry Kanem. 

Seriál naštěstí nevystřihl pikantní záběry a tak se dozvíme, který hráč je podle něj „fucki*g lazy“, nebo proč se na hřišti musí hráči změnit z hodných kluků na bandu hajzlů.

Také si například poslechnete nadávky realizačního týmu v portugalštině, když se dozví o zranění kapitána Kanea. 

Sezonu Spurs zužovalo spoustu zranění a i díky tomu byla na jejich poměry velice nevydařená. O to víc však na vás dýchne rodinná atmosféra v klubu a rozesměje vás nesmělý José, který v každém díle rozhodně nešetří perlami.

4. At the heart of La Decima – Real Madrid TV

Real Madrid vyšperkoval 4 tituly v Lize mistrů z let 2014-2018 těmito neuvěřitelně povedenými dokumenty. Každý titul má svůj díl(La Decima, La Undecima, La Duodecima, La Decimotercera) a každý vás dostane, i když nejste zrovna příznivec Los Blancos. 

Dokument sleduje přípravu hráčů na finále Ligy mistrů nejprve v tréninkovém centru Madridu, s hráči se poté letadlem přesunete do místa konání finálového zápasu.

Budete moct nahlédnout do taktické přípravy Zinedina Zidana, burcování hráčů pár chvil před utkáním a samozřejmě pozápasové oslavy. 

Uslyšíte, o čem se baví hráči pár hodin před nejdůležitějším zápasem sezony, jaký rituál dodržuje Sergio Ramos nebo třeba co v den finále snídá Cristiano Ronaldo. Nádech finále Ligy mistrů vás pohltí a budete se cítit jako součást kabiny Realu Madrid.

3. Totáln! sezona – Youtube SlaviaTV

Rok 2019 bude navždy zapsán ve slávistické historii a také zdokumentován formou totální sezony. 8dílný dokument sledující sešívanou jízdu Evropskou ligou a honbu za doublem si na ČSFD vysloužil hodnocení neuvěřitelných 91 %. 

Napínavá hudba, poutavý komentář i záběry přímo z kabiny vás uchvátí. Unikátnost celému projektu dodávají úspěchy, kterých po dobu natáčení sešívaní dosáhli.

Jednoznačně nejsledovanější čtvrtý díl s názvem 118:53 mapuje dvojutkání červenobílých se Sevillou a jejich obrat v posledních minutách. 

Motivační proslovy Jindřicha Trpišovského si užijete dosyta, stejně jako pozápasové oslavy, či nikdy nekončící vtípky mezi hráči nebo dokonce i funkcionáři. Na české scéně zatím podobné dílo nemá následovatele.

2. All or Nothing: Manchester City – Amazon Prime Video

Naprosto fantasticky zpracovaný osmidílný seriál sledující titulovou sezonu Citizens 2017/2018. Dostaňte se přímo do hlavy Pepa Guardioly, sledujte jeho taktické porady, burcování před zápasem nebo i poločasovou bouři při špatném výsledku.

Dokument vás provede kabinou, nasajete přátelskou atmosféru v klubu a bujaré pozápasové oslavy nebo třeba uslyšíte rozhovory mezi vlastníkem Mansourem a předsedou Khaldoonem Al Mubarakem. 

Kamera nemá nikam zakázaný přístup, dozvíte se tak třeba něco ze soukromého rozhovoru mezi Guardiolou a Artetou, za co Pep tolik obdivuje Sterlinga či co probírají trenéři těsně před zápasem.

Tento dokument má naprosto vše, co fotbalový fanoušek potřebuje a i když nejste příznivec City, rozhodně stojí za zhlédnutí. 

1. SUNDERLAND TIL I DIE – Netflix

Tento seriál z dílny Netflixu nabízí fanouškům pohled do kuchyně rozpadajícího se velkoklubu. Po sestupu z Premier League se Black Cats chtějí okamžitě vrátit zpět, jenže místo toho spadnou ještě o patro níž. 

Pochopíte, jakou mají fanoušci Sunderlandu vášeň pro klub a ochotu jej podporovat i v těch nejtěžších chvílích. Dostanete se do zákulisí k manažerským činnostem, k vyjednávání o přestupech či řešení hráčských kontraktů. 

Pro velký úspěch přišla na řadu i druhá série, celkově si tak můžete vychutnat 14 dílů. Toto dílo si navíc užijí nejenom příznivci fotbalu, jedná se totiž o skvěle propracované drama s velkými zvraty.

Jedná se o suverénně nejúspěšnější seriál z fotbalového zákulisí, především i díky zpracování na Netflixu.

Zdroj: Netflix, Amazon, Youtube

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené