Plzeňská ostuda! Slovácko Viktorii uštědřilo debakl 4:0

Plzeň si v minulém kole s chutí zastřílela a před duelem v Uherském Hradišti doufala, že konečně nastartuje vítěznou vlnu. Oproti tomu Slovácko v posledních dvou utkáních prohrálo, ale bylo si vědomo slabin Západočechů.

Zdroj: fcviktoria.cz

Začátek utkání byl poměrně vyrovnaný, avšak skóre se měnilo již v 11. minutě. Navrátil nacentroval do vápna na Milana Petrželu, jehož hlavičku dokázal Aleš Hruška ještě vytěsnit, ale na dorážku Jana Kalabišky už neměl nárok – 1:0.

Slovácko zůstávalo nadále lepším týmem a tak kouč Viktorky sáhl ke střídání již v 35. minutě, nevýrazného Kayambu vystřídal Ondrášek. Do poločasu se již nic vážnějšího nestalo a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhého dějství vstoupila Plzeň ofenzivně, připsala si i několik nebezpečnějších šancí, ale byl to domácí celek, který vstřelil další gól. Po kombinaci na hranici levého vápna naservíroval Lukáš Sadílek balón Stanislavu Hoffmanovi a ten se nemýlil.

Plzni začínalo téct do bot. Avšak vzchopila se a předvedla asi jediných 15 minut v zápase, ve kterých byla lepším týmem. Vypracovala si i několik příležitostí, ale střely Čermáka a Buchy stav skóre nezměnily.

Domácí v závěrečné čtvrthodince nenechali nic náhodě a hnali se za dalšími trefami. A ty také v 80. a 90. minutě přišly z nohou Sadílka a Kubaly.

Plzeň si tedy připsala další prohru a v tabulce je až pátá, zatímco Slovácko se posunulo na 9. příčku a je pouhé dva body od Západočechů.

Ve středu sehraje Viktoria duel se Slavií, otázkou zůstává, zda ještě pod Guľou nebo už s jiným trenérem. A celek z Uherského Hradiště se taktéž představí ve středu, ale v Mladé Boleslavi.

Zdroj: Sport.cz