Spojte se s námi


Fortuna liga

Plzeň můžou opustit dva čeští exreprezentanti! Jednomu už Viktoria sdělila, že s ním pro příští sezonu nepočítá

Viktorii Plzeň dost možná opustí dvojice útočníků, která v minulosti oblékala i národní dres. Jednomu z nich vedení klubu sdělilo, že si má hledat nové angažmá. Druhý má smlouvu ještě na jednu sezonu, ale může odejít už v létě.

Publikováno

dne

Viktorii Plzeň dost možná opustí dvojice útočníků, která v minulosti oblékala i národní dres. Jednomu z nich vedení klubu sdělilo, že si má hledat nové angažmá. Druhý má smlouvu ještě na jednu sezonu, ale může odejít už v létě.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Jan Kliment končí v Plzni, na konci června mu vyprší kontrakt a západočeský celek mu sdělil, že nový už nedostane. Bývalý reprezentační forvard si tak bude muset hledat nové angažmá.

V Plzni strávil Kliment dvě sezony. Když v roce 2022 přišel coby volný hráč z polské Wisly, prakticky ihned se usadil v základní sestavě a zařadil se mezi klíčové ofenzivní hráče.

Pak ale přišlo zranění, zdravotní trable výrazně ovlivnily jeho další působení u Viktoriánů. Kliment letos odehrál jednadvacet ligových duelů, v nichž dal dva góly a k nim přidal dvě asistence.

Kliment začínal kariéru v Jihlavě, pak se podíval dokonce i do německé Bundesligy, kde hrál za Stuttgart, nebo do dánské soutěže, kde nastupoval za Bröndby Kodaň. Do Plzně dorazil před dvěma lety ze Slovácka.

Plzeň chce Vašulína, tomu by mohl uvolnit místo Vydra

Druhým někdejším reprezentačním útočníkem, jenž může v létě z Plzně odejít, je Matěj Vydra. Ten má kontrakt ještě na jednu sezonu, avšak jeho setrvání je nejisté.

Vydra po svém příchodu z anglické Premier League sice vyloženě nezklamal, ale ani se nezařadil mezi opory západočeského celku, což se čekalo.

Příští rok by konkurence v plzeňském útoku mohla být ještě větší. Dohromady se po zranění dává nigerijský sniper Rafiu Durosinmi, z Hradce Králové by navíc mohl dorazit Daniel Vašulín, kterého sleduje i Slavia.

Pokud prý přijde zajímavá nabídka na Vydru, tak ze Štruncových sadů odejde. Kliment nejspíš poputuje znovu do ciziny, hovoří se o zájmu srbských či maďarských celků, ve hře může být i druhá italská liga.

Zdroj: inFotbal, FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.