Spojte se s námi


Fotbal

Plzeň může být v klidu! Viktoriáni dali Helsinkám bůra a mají jistou minimálně Konferenční ligu

Viktoria Plzeň zvládla odvetu druhého předkola Ligy mistrů a po výhře 5:0 nad Helsinkami si vedle postupu do dalšího kola zajistila minimálně základní skupinu Evropské konferenční ligy.

Publikováno

dne

Viktoria Plzeň zvládla odvetu druhého předkola Ligy mistrů a po výhře 5:0 nad Helsinkami si vedle postupu do dalšího kola zajistila minimálně základní skupinu Evropské konferenční ligy.

Úvodní utkání ve Finsku bylo hodně bojovné. Plzeň šla rychle do vedení, Helsinky následně nevyužily velké šance, po výměně stran však přeci jen vyrovnaly. Konečný výsledek 2:1 pro Plzeň vystřelil zpoza vápna Jan Kopic.

Odvetu otevřela velká šance hostí, zevnitř vápna pálil Bojan Radulović a jen těsně minul přední tyč. Na druhé straně střílel Lukáš Kalvach, hostující gólman se štěstím míč vykopl pryč.

V 10. minutě již fanoušci slavili. Centr Kalvacha se snesl na přední tyč, kde balón tečoval do sítě Luděk Pernica. Deset minut nato to mohlo být o dva góly, volej Radima Řezníka však trefil pouze střed brány.

Ve 21. minutě Viktoria tlak zúročila ve druhý zásah, z hranice vápna se nemýlil Jan Sýkora. A o deset minut později si na centr Sýkory naběhl Lukáš Hejda a rozvlnil síť potřetí. Plzeň se bavila a tři góly jí logicky dodaly sebevědomí, naopak Helsinky byly pod dekou.

Do kabin se šlo za stavu 3:0, v součtu měla Plzeň náskok dokonce čtyřgólový. Po výměně stran se začalo v klidném tempu, zpoza vápna to zkusil až v 64. minutě Sýkora a jen těsně přestřelil.

Bouřlivý potlesk následně přivítal jednu z legend novodobé historie Václava Pilaře, jenž se v 70. minutě dostal do hry, poprvé od návratu z Jablonce. A čtyři minuty nato se namotal do gólové šance, kterou zakončoval Sýkora.

A týrání finských hráčů pokračovalo, v 84. minutě zvýšil na 5:0 střídající Jan Kliment. Plzeň tak po vysoké výhře postoupila dál.

Zdroj: O2 TV

Reklama

Oblíbené