Živé výsledky
  • HEN
    HEN
    QIN
    QIN
  • NUR
    NUR
    DRE
    DRE
  • GNT
    GNT
    MEC
    MEC
  • STP
    STP
    FUR
    FUR
  • TON
    TON
    SHA
    SHA
  • COT
    COT
    HAN
    HAN
  • MAL
    MAL
    DEG
    DEG
  • SDT
    SDT
    TIA
    TIA
  • HAM
    HAM
    HCK
    HCK
  • LIL
    LIL
    ROS
    ROS
  • GRN
    GRN
    UTR
    UTR
  • BAN
    BAN
    TAB
    TAB
  • PEC
    PEC
    AJA
    AJA
  • KAR
    KAR
    Uhe
    Uhe
  • HRA
    HRA
    PCE
    PCE
  • JAB
    JAB
    RED
    RED
  • SIG
    SIG
    SLO
    SLO
  • Zbr
    Zbr
    FRY
    FRY
  • Zlí
    Zlí
    POL
    POL
  • SPR
    SPR
    FEY
    FEY

Plzeň má ze dvou domácích zápasů jediný bod. Se Zbrojovkou remizovala 1:1

Plzeň má ze dvou domácích zápasů jediný bod. Se Zbrojovkou remizovala 1:1
Foto: FC Viktoria Plzeň

Druhý domácí zápas ligové sezony, druhý velmi nervózní výkon Plzně a druhá ztráta. Se Zbrojovkou svěřenci Martina Hyského tentokrát remizovali 1:1. Za Brno udeřil znovu po rychlém brejku Daniel Vašulín, jenž v létě přišel právě ze západu Čech.

  • V první půli otevřel skóre Christophe Kabongo
  • O srovnání se postaral explzeňský Daniel Vašulín
  • Plzeň nevyhrála ani druhý domácí zápas ligové sezony

Trenér Plzně Martin Hyský poslal do hry výrazně pozměněnou sestavu oproti neúspěšnému prvnímu kolu, ve kterém tým padl s Libercem 1:3. Do základu se dostali třeba Christophe Kabongo nebo Karel Spáčil.

A oba dva byli od úvodu celkem aktivní, především reprezentační útočník měl chuť. Jako první ale hrozil outsider, jenže Daniel Vašulín v koncovce proti svému bývalému zaměstnavateli selhal.

Plzeň vysvobodila teč

Viktoria se čím dál více dostávala na ofenzivní půlku a soupeře potrestala ze své první pořádné šance. Gólovou střelu Kabonga ještě tečoval jeden z bránících hráčů Zbrojovky a gólman Hrdina už byl pak na míč krátký.

Viktorka hrozila především po pravé straně, aktivní Amar Memič byl u další nebezpečné akce v první dvacetiminutovce, tentokrát ale gólman Brna zasáhl. Plzeň chtěla přidat pojistku, ve finální fázi jí to ale podobně jako před týdnem celkem drhlo.

A tak se na druhé straně urval opět Vašulín, jenže opět v koncovce nevolil ideální řešení. Za Plzeň zlobil v první půli především Kabongo, jeho ránu z hranice vápna ale Hrdina dokázal vyboxovat. O půli tak v Doosan Areně platil stav 1:0.

Na srovnání Plzeň neodpověděla

Hned na startu druhé půle naskočil za Zbrojovku do hry po delší než roční pauze kvůli zraněním bývalý reprezentant Petr Ševčík, hrozila ale dál spíše Plzeň. Gól měl na hlavě po pohádkovém centru zprava kapitán Matěj Vydra, trestuhodně však přestřelil.

V 51. minutě pro změnu právě on nahrával, Amar Memič ale pravou nohou výrazně minul bránu Brna. Až pak mělo Brno delší pasáž míč na kopačkách, nebezpečné střely však nepřicházely. Do té doby, než jim jednu takovou Plzeň sama nedala.

Domácím totiž nevyšla celkem pohledná kombinace až do kuchyně, a Zbrojovka pak sehrála totožný brejk jako před týdnem se Spartou. Opět nájezd, opět po pasu Štěpána Vachouška a opět gól Vašulína.

Viktorka pak byla velmi nervózní, přežila pár dalších náznaků hostů, sama byla opět nebezpečná až v 77. minutě, kdy z dobré pozice selhal Spáčil. A o minutu později žolík Tomáš Ladra orazítkoval břevno.

Právě Ladra byl v závěru nejaktivnějším Plzeňákem, naopak hosté se ale ještě v nastavení dostali k jedné střele. Před závěrečným hvizdem za stavu 1:1 se stadionem lynulo „Hyský ven.“

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Na kolik si bude moct Haraslín přijít v Saúdské Arábii? Čeká na něj životní smlouva

Na kolik si bude moct Haraslín přijít v Saúdské Arábii? Čeká na něj životní smlouva

„On nemluví?“ Horníček při debutu za Newcastle nadchl jistotou, se stopery si ale nerozuměl

„On nemluví?“ Horníček při debutu za Newcastle nadchl jistotou, se stopery si ale nerozuměl

Jinde podepisují Salaha, my trpíme Černého, zlobí se fanoušci Besiktase

Jinde podepisují Salaha, my trpíme Černého, zlobí se fanoušci Besiktase

„Jsme nejtrapnější tým v lize. Rosický, otevři oči a vyhoď půlku kádru,“ zlobí fanoušci Sparty

„Jsme nejtrapnější tým v lize. Rosický, otevři oči a vyhoď půlku kádru,“ zlobí fanoušci Sparty

„Přivezte Frťalu, klidně i Fenina. Horší to nebude.“ Fanoušci Plzně zuří a žádají konec Hyského

„Přivezte Frťalu, klidně i Fenina. Horší to nebude.“ Fanoušci Plzně zuří a žádají konec Hyského