Reklama

Plzeň hraje o Evropu, ale i o přežití. Na paty jí šlape Liberec i Pardubice

Viktoria Plzeň zažila v poslední dekádě nejúspěšnější období své historie. Majitel Tomáš Paclík po základním vkladu už jen víceméně žil z příjmů z evropských pohárů. Poslední dva roky se ale Viktoria nedostala ani do základní skupiny, což je pro Západočechy ekonomicky velký problém.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

A třetí neúčast za sebou už by mohla být skutečně kritická. Majitel Tomáš Paclík kvůli osobním problémům svůj podíl prodal, na jeho místo nastoupil Adolf Šádek. Proslýchá se však, že pokud nesežene pořádného sponzora či se Viktoria nedostane do pohárů, na boje o titul a evropské poháry si fanoušci budou muset nechat zajít chuť.

Šanci zajistit si základní skupinu Konferenční ligy přes vítězství v poháru Plzeň nevyužila, zbývá tak jediná možnost. Uhájit 5. příčku v ligové tabulce. A vzhledem k aktuální formě to nebude nic jednoduchého.

Pod novým koučem Michalem Bílkem Plzeň třikrát prohrála s celkovým skóre 1:7, v neděli však čeká Viktoriány extrémně důležitý zápas. Do Doosan Areny přijede Baník Ostrava, který stále živí teoretickou šanci na 5. místo.

Tu ale cítí Liberec a dokonce i Pardubice. Momentální situace v tabulce je následovná:

5. Plzeň 52 bodů
6. Liberec 51 bodů
7. Pardubice 49 bodů
8. Baník 48 bodů

Viktoria má vše ve svých rukou. Pokud porazí Baník a následně vyhraje v Opavě, zajistí si 5. příčku. Pokud však klopýtne, může být malér, jelikož Slovan už dost možná ztrácet nebude.

Změna kouče zatím Viktorii neprospěla, ve finále poháru proti Slavii ale měl předvedený výkon alespoň nějaké parametry. Pokud však západočeši ligový finiš nezvládnou, může to dost ovlivnit budoucnost klubu.

Zdroj: Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Vedení Baníku je stejně amatérské jako to spartˇanské,to co dnes “předvedli” není hodno dresu a tradic mužstva ze Slezské Ostravy!Pseudo trenér Smetana by měl zvážit zda se chce dále ztrapnˇovat, za 50 000 může rozvážet poštu!Vedení klubu vyhodit,nekopy rozprášit.Začít pracovat se svými mladými odchovanci-horší to nebude!Stronatiho okamžitě darovat.ještě jsem neviděl stopera,který míč půl metra nad zemí odehrává hlavou!Ještě kde sehnat trenéra jakým byl pan Tomáš Pospíchal,ten by těm primadonám osladil život!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené