Spojte se s námi


Evropská liga

Plné soustředění na Slavii! Trenér Pioli promluvil o odvetě v Edenu, kudy pro sešívané vede cesta k postupu?

AC Milán má před sebou odvetný duel osmifinále evropské ligy na hřišti Slavii Praha. První zápas ale nebyl co do herního výkonu ze strany Rossoneri zrovna ideální, pochybnosti padaly i v odvetě proti Rennes. Co před zápasem v Edenu pronesl lodivod AC Stefano Pioli?

Publikováno

dne

AC Milán má před sebou odvetný duel osmifinále evropské ligy na hřišti Slavii Praha. První zápas ale nebyl co do herního výkonu ze strany Rossoneri zrovna ideální, pochybnosti padaly i v odvetě proti Rennes. Co před zápasem v Edenu pronesl lodivod AC Stefano Pioli?

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Rossoneri vyhráli první zápas osmifinále Evropské ligy 4:2. Objektivně ale ze říci, že hráčům v červenočerných dresech velice pomohlo vyloučení Malicka Dioufa, který obdržel červenou kartu za zákrok vůči Christianu Pulisicovi.

Milánští pak do konce prvního poločasu třikrát gólově udeřilo. Ve 34. minutě se přesně trefil Olivier Giroud, po něm skórovali Tijjani Reijnders a Ruben Loftus-Cheek. Krásným gólem se ale mezi střelce zapsal David Douděra.

Domácí pak v druhém poločase nasadili vyloženě tréninkové tempo a místo toho, aby do sítě Slavie přidali další góly, nechali Ivana Schranze snížit na rozdíl jediné branky. V závěru se po skvělé individuální akci Rafaela Leãa prosadil Američan Pulisic.

Fanoušci AC však byli po domácím klání se Slavií naštvaní, a to právě za výkon, který jejich oblíbenci předvedli. Hra bez zájmu, výraznější aktivity, Pioliho taktika proti kompaktní obraně soupeře už dlouhodobě neslaví žádný úspěch.

Dlouhodobým problémem je, že se Rossoneri nechají výsledkem velmi rychle uspokojit, tudíž pokud pro Slavii někde vede cesta, tak tímto směrem. Ano, sešívaní stále mají reálnou šanci na postup. Stefano Pioli coby kouč AC však na předzápasové tiskové konferenci uvedl, že podcenění soupeře rozhodně nehrozí.

Pioli před odvetou v Edenu

„Nehrozí, že bychom tento test podcenili, máme mírnou výhodu. Slavia je zvyklá intenzivně útočit, ale to také znamená, že by se nám mělo otevřít i více prostorů. Víme, že musíme dobře útočit, dobře bránit a využívat vzniklých situací,“ uvedl trenér AC.

Fanoušci se přitom odvolávali na předchozí fázi Evropské ligy a zápas s Rennes. Rossoneri totiž první zápas ovládli poměrně jasně 3:0, v tom druhém ale ustoupili ze svého nasazení a ve Francii prohráli 2:3.

„Je pravda, že jsou tu určité podobnosti, ale víme, co můžeme tentokrát očekávat, a plně se soustředíme na Slavii. Sestavu jsem vybral dnes ráno na tréninku, víme, co chceme udělat. Když máte k dispozici silné hráče, je také snazší mít plán B pro případ, že by původní postup nevyšel,“ dodal Pioli.

Zdroj: UEFA, Football Italia

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.