Spojte se s námi


Fortuna liga

Plavšič byl navštívil zápas Baníku, místo v sestavě pro něj ale není

Přišel zdarma, odehrál sezónu, druhou hostoval v Baníku a nyní je na odchodu. Srdjanu Plavšičovi vyšla letní příprava, přesto s ním Jindřich Trpišovský nepočítá. A ze Slavie by údajně mohl do Ostravy odejít natrvalo.

Publikováno

dne

Přišel zdarma, odehrál sezónu, druhou hostoval v Baníku a nyní je na odchodu. Srdjanu Plavšičovi vyšla letní příprava, přesto s ním Jindřich Trpišovský nepočítá. A ze Slavie by údajně mohl do Ostravy odejít natrvalo.

Okolo Srdjana Plavšiče bylo v minulých dnech rušno. Nejprve překvapil Jindřich Trpišovský, když na předsezónní tiskové konferenci oznámil, že počítá s jeho odchodem. To fanoušky Slavie příliš nepotěšilo, zvláště po povedené přípravě.

V neděli si ho kamery našly na zápase Liberce s Ostravou. Ve slunečních brýlích se marně schovával, zjevně se minimálně přijel podívat na zápas týmu, ve kterém se loni cítil dobře. Může za tím být ale i něco víc.

Předběhl ho jiný slávista

Přestože Plavšič loni v moravskoslezském kraji zářil, letos pro něj místo v sestavě již není. Jeho post na levém křídle převzal Ewerton, jenž Slavii opouštěl hlavně s cílem sbírat minuty. Na novou konkurenci není zvědavý.

S odchodem Muhameda Tijaniho se navíc Baník možná oprošťuje od taktiky založené na centrech do vápna. Tím by návrat srbského rychlíka nedával již vůbec smysl, Ostrava totiž loni těžila především z jeho centrů.

Ladislav Almási je podobný typ, formu z předloňské sezóny ne a ne najít. Na šanci čekají mladí dravci, Baník může za pár týdnů hrát bez klasického hroťáka, v takovém případě bude nalevo platnější Ewerton.

Šel by s platem dolů?

Ať už se fanoušci Baníku do hry Plavšiče zamilovali sebevíc, je třeba si uvědomit, že majitelé Ostravy nemají stejné finanční možnosti jako Slavia. A Plavšič zdaleka nepatřil k nejhůře placeným hráčům týmu.

Naopak, s ohledem na to, že ze Sparty přicházel zdarma, mu vedení Slavie přidalo na platu. Právě to je důvod, proč se Plavšiče sešívaní nemohou zbavit – málokdo nabídne tak neproduktivnímu hráči tak pěknou smlouvu.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.