Spojte se s námi


Fotbal

Piqué zveřejnil výplatní pásku, aby vyvrátil lživé spekulace

FC Barcelona a někteří hráči jsou rozzuření po tom, co média zveřejnila zprávu, která hovořila, že několik klíčoví fotbalisté si připisují stále vysoké platy. Včetně Gerarda Piquého, který rázně vyvrátil tato lživá tvrzení.

Publikováno

dne

FC Barcelona a někteří hráči jsou rozzuření po tom, co média zveřejnila zprávu, která hovořila, že několik klíčoví fotbalisté si připisují stále vysoké platy. Včetně Gerarda Piquého, který rázně vyvrátil tato lživá tvrzení.

Gerard Piqué společně se Sergio Busquetsem a Jordi Albou byli tři hráči, kteří získali největší kritiku. Měli totiž být placeni mnohem více, než se uvádí ve skutečnosti. Informaci zveřejnil ve čtvrtek novinář Lluis Canut na stanici TV3. Ve večerním pořadu odhaloval výše mezd jednotlivých barcelonských hráčů.

Informace, která vypadala jako velká bomba, se nakonec ukazuje jako jedna velká lež. Podle ní měl třeba Piqué pobírat plat ve výši 28 milionů eur, následovat ho měl Busquets s 23 miliony eur a další v pořadí měl být Umtiti s Albou, jež měli pobírat 20 milionů eur ročně.

Klub navíc nyní celé obvinění oficiálně popřel. Stejně jako katalánský veterán, který na svém twitterovém učtu veřejně umístil obrázek se svou výplatní páskou. Z jeho online bankovnictví můžeme vidět skutečnost, že se jeho základní plat půlroční plat pohybuje ve výši okolo 2,3 milionů eur čistého. Barcelonští hráči totiž dostávají plat v půlročních intervalech.

„Lidé jako Canut pouze zneužívají prostor ve veřejnoprávní televizi, aby bránili své známé. Tady je 50 procent mého [základního] platu vyplaceného 30. prosince. Mějte k sobě trochu respektu,“ napsal Piqué na Twitteru.

Prohlášení Barcelony k celé situaci

Barcelona jako klub také vydala prohlášení, ve kterém popírá čísla prezentovaná Canutem. Ve vztahu ke komentářům Lluise Canuta na TV3 by Barcelona ráda objasnila následující, které stojí v prohlášení.

1. Klub v žádném případě neposkytl informace o platech některých hráčů prvního týmu a původ [jakéhokoli úniku] není znám.

2. V každém případě jsou částky uvedené v informacích chybné a neodpovídají skutečnosti. Kromě toho v případě prvních tří zmíněných hráčů [Pique, Busquets a Alba] uvádí pevné částky, které jako částky jsou založeny na proměnných a pravděpodobně nebudou nikdy dosaženy.

3. Je také nepravdivé, že výše zmínění hráči pouze odložili svůj plat. Pique, Busquets a Alba se vzdali části svého platu, když loni v létě podepsali prodloužení smlouvy.

Považujeme to za nevhodné, neprofesionální a že [Canut] jednal ve zlé víře, když tyto informace nabídl jako pravdivé. Litujeme, že údaje tohoto typu jsou poskytovány, protože porušují osobní práva hráčů a zaslouží si, když jsou informace pravdivé a důvěryhodné.

Zdroj: Marca a FC Barcelona

Reklama

Fotbal

Viktorka Žižkov dospěla k dohodě o pronájmu stadionu na 30 let! Má to ale háček.

Praha 3 pronajme klubu FK Viktoria Žižkov stadion v Seifertově ulici na 30 let za korunu ročně. Na úterním zasedání to schválili zastupitelé Prahy 3. Má to ale háček. Klub nesmí hrát níže než ve třetí lize.

Publikováno

dne

Praha 3 pronajme klubu FK Viktoria Žižkov stadion v Seifertově ulici na 30 let za korunu ročně. Na úterním zasedání to schválili zastupitelé Prahy 3. Má to ale háček. Klub nesmí hrát níže než ve třetí lize.

Smlouva

Součástí kontraktu je také předkupní právo pro klub pro případ, že by se městská část v době trvání nájmu rozhodla stadion prodat. Podmínkou je, že stadion bude i nadále plnit stávající funkci, v opačném případě bude moci městská část smlouvu jednostranně vypovědět.

Klub bude také muset zůstat v druhé nebo alespoň třetí fotbalové lize. S ohledem na předkupní právo bude muset smlouvu podle dřívějších informací odsouhlasit i pražský magistrát.

Momentálně se Viktoria nachází na posledním místě ve FNL s pouhými deseti body a její záchrana této soutěže nebude vůbec jednoduchá.

Smlouva dává podle vedení žižkovského fotbalového klubu klid. „Získali jsme jistotu domova a tolik potřebné zázemí. Za to bych rád všem, kteří hlasovali pro, upřímně poděkoval. Teď se můžeme plně koncentrovat na sportovní stránku a na hlavní úkol, který nás čeká na jaře a tím je záchrana ve druhé lize,“ uvedl spolumajitel Viktorky Milan Richter.

Starosta městské části Jiří Ptáček se nechal slyšet, že osud fotbalu na Žižkově už nezáleží na stadionu, ale na sportovních výkonech Viktorie. „Pokud by se Viktorce přestalo dařit, vypadla by z druhé či třetí ligy, smlouva končí. Viktorko, teď je to ve tvých rukách. Držím palce,“ uvedl starosta Prahy 3 Jiří Ptáček.

Vlastníci

Předloni v lednu Viktorii Žižkov koupil podnikatel Martin Louda. Ten se pokoušel u radnice prosadit, aby mu stadion prodala s odůvodněním, že ho chce opravit a výhledově tam postavit nové moderní sportoviště. Radnice však na Loudovy podmínky nepřistoupila.

Po tomto neúspěchu tak akcie klubu odprodal předsedovi představenstva FK Viktoria Žižkov Milanu Richterovi a členovi představenstva Jiřímu Rývovi.

Po změně majitelů se radnice dohodla s klubem na dlouhodobém pronájmu stadionu. V úterý schválená smlouva počítá s třicetiletým pronájmem za symbolické nájemné a investicí 25 milionů korun ze strany městské části do rekonstrukce, a to do konce letošního roku. Údržbu stadionu si bude klub zajišťovat na vlastní náklady, což minulý vlastník klubu odmítal.

Zdroje: Pražská drbna

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Honduras vs. Kanada: Preview a tipy na sázení

V rámci kvalifikace na Mistrovství světa 2022 v Kataru proti sobě nastoupí výběr Hondurasu a Kanady. Domácí Honduras se v tabulce pro týmy ze Střední a Severní Ameriky nachází na posledním místě, hostující Kanada přijíždí jako lídr celé tabulky.

Publikováno

dne

V rámci kvalifikace na Mistrovství světa 2022 v Kataru proti sobě nastoupí výběr Hondurasu a Kanady. Domácí Honduras se v tabulce pro týmy ze Střední a Severní Ameriky nachází na posledním místě, hostující Kanada přijíždí jako lídr celé tabulky.

Honduras se po osmi odehraných zápasech nachází na posledním místě v kvalifikační skupině na závěrečný turnaj MS. Utrpěl pět porážek a dokázal třikrát remizovat. Výhru však ještě ani jednou neokusil. Jeho skóre činí 5:15.

Hostující Kanada je na tom mnohem lépe. Ta se nachází na opačném pólu tabulky. Se ziskem 16 bodů vede celou tabulku o bod před USA. Kanada má na svém kontě 4 výhry a 4 remízy. V těchto zápasech vstřelila 13 branek a obdržela jich 5.

Domácí tým v kvalifikaci zatím ani jednou nevyhrál, zatímco jeho soupeř ani jednou ještě neprohrál. Favoritem duelu tedy bude Kanada, která si přijede pro tři body, aby se udržela na pozici lídra tabulky.

Kanada se může pyšnit i prvenstvím v žebříčku nejlepších střelců. Cyle Larin má čtyři přesné zásahy a vede tabulku v počtu vstřelených gólů. Na druhém místě je jeho kolega Jonathan David se třemi vstřelenými brankami.

Mírné oslabení pro hostující tým může znamenat absence Alphonsa Daviese, který kvůli drobnému zranění nemůže do zápasu nastoupit. I bez něj však do zápasu vstoupí jako favorit.

Poslední zápas mezi těmito reprezentačními výběry se uskutečnil loňské září v Kanadě. Jednalo se o první kvalifikační zápas v této tabulce. Oba týmy vstřelily po jedné brance a braly ze zápasu bod.

Od tohoto utkání však uběhla už nějaká doba a Kanada nabrala mnohem více bodů než Honduras. Hrála přesvědčivěji a stejně se jí povede i v tomto zápase.

Tip na sázení | Výsledek zápasu a počet gólů v zápasu: Kanada a méně než 4,5 v kurzu 2,15 u Tipsportu

Pokračovat ve čtení

Fotbal

David Zima si v posledních zápasech vybojoval místo v základní sestavě Turína a bojuje o Evropu

Reprezentační obránce David Zima si v týmu Turín FC vydobyl za krátkou dobu solidní pozici. Už šestý měsíc si zvyká na náročnost Serie A a zdá se, že úspěšně.

Publikováno

dne

Reprezentační obránce David Zima si v týmu Turín FC vydobyl za krátkou dobu solidní pozici. Už šestý měsíc si zvyká na náročnost Serie A a zdá se, že úspěšně.

Na rozdíl od Slavie, kde hrál na pozici levého stopera ve čtyřčlenné obraně, nastupuje David Zima v Itálii v systému na tři obránce a hlavně zprava.

Z posledních 13 soutěžních zápasů zasáhl hned do 11 a z toho sedmkrát nastoupil v základní sestavě. Naposledy to bylo v ligovém duelu proti Sassuolu, který skončil remízou 1:1.

Neměl jsem s tím od začátku problém. Zvyknout si na tento model mi trvalo maximálně tři týdny. Nevidím v tom žádný rozdíl oproti klasickému systému na dva stopery. Jen nyní hraju vpravo. Myslím ale, že v modelu se třemi obránci je pro mě lepší být právě vpravo. Víc se útočí. Co se tedy týká centrů a přihrávek, je pro mě příznivější hrát svojí silnější nohou.“ uvedl v rozhovor pro stránky gol.cz.

Daří se ale i celému týmu. Momentálně se celek z Turína nachází na velmi solidním 10. místě s šesti bodovou ztrátou na 6. příčku, která znamená vstupenku do evropských pohárů. K tomu má i k dispozici jeden odložený zápas k dobru.

Zima je ale optimista a věří, že se o evropské poháry tým popere. Je si však vědom, že k účasti v Evropě vede velice dlouhá cesta.

Sám na sobě cítí, že udělal velký krok dopředu a že se stále zlepšuje: „Myslím, že těch pět měsíců proběhlo úspěšně. Nevím, jestli jsem měl nějaká konkrétní očekávání. Přicházel jsem do Itálie s cílem se zlepšovat, zkusit si zahrát jednu z nejlepších soutěží světa. Tohle byla moje největší motivace. Prosadit se v zahraničí je těžké, ať jste kdekoli.“

Zkušenosti, které Zima získává v prestižní Serii A, se jistě budou hodit i pro českou reprezentaci, která má v poslední době na pozici stopera nouzi o kvalitu.

Zdroje: livesport, gol.cz

Pokračovat ve čtení

Oblíbené