Reklama

Piqué se po prohře Španělska rozčiloval: Penalty jsou nespravedlivé, první má výhodu. Co by změnil?

První semifinále Eura 2020 mezi Itálií a Španělskem došlo až k pokutovým kopům. Tam byli Italové silnější a po selhání Daniho Olma a Álvara Moraty jedou Španělé domů. Rozstřel se ale nelíbil Gerardovi Piquému, stoperovi Barcelony.

Gerard Piqué odehrál za španělskou reprezentaci 103 utkání, po mistrovství světa 2018 už ale reprezentační kariéru ukončil. Fanouškem však být nepřestal.

Po vyřazení Španělska po pokutových kopech s Itálií přišel si na Twitteru postěžoval na systém penalt.

“Není náhodou, že ve čtyřech penaltových rozstřelech jak Eura, tak Copa América, vyhrál tým, který střílel jako první. Statistik říkají, že první tým má více možností a na takovém turnaji mi nepřijde spravedlivé, že los rozhodne o tom, že začínáte v nevýhodě,” přišel s novou myšlenkou Piqué.

Fanoušky ihned začali horlivě diskutovat, spousta jich nepochopila, jak by to chtěl obránce Barcelony vyřešit.

“Jaké by bylo řešení? Mohl by první střílet domácí. A na turnajích když je to neutrální, jak to vyřešíš? Ať střílí první kdo byl lépe umístěný ve skupině? (V tomto případě Itálie)” ptal se Piquého fanoušek.

“Myslím si, že nejlepší formát by byl ABBAABBAAB. Tímto způsobem pokud týmy nepromění tak se střídají. Mění se toho hodně, jestli začínat nebo končit,” uvedl Piqué.

Zdroj: Gerard Piqué

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené