Reklama

Phil Neville se rozhodl, že nebude pokračovat jako hlavní trenér u anglické reprezentace

Phil Neville se rozhodl, že již nebude pokračovat v roli hlavního kouče ženské anglické reprezentace. Po Olympijských hrách v Tokiu, které se kvůli pandemii koronaviru uskuteční příští rok, zakončí svoje působení v reprezentaci, jež započal v lednu 2018.

http://gty.im/1160422008

Anglická reprezentace žen se těšila na Olympijské hry, které měly letos proběhnout, jenomže stejně jako mnoho dalších šampionátů po celém světě musely být hry v Tokiu o rok odloženy.

Bývalý obránce Manchesteru United však necítí touhu po tom, aby své svěřenkyně i nadále vedl na o rok odloženém EURU 2022, které se původně mělo konat už příští rok.

Přitom Neville sbíral s týmem úspěchy. Na loňském světovém šampionátu získala Anglie čtvrté místo poté, co podlehla následným vítězkám z USA, které si ve finále poradily s Nizozemskem.

Zatím není zcela jasné, kam povedou kroky třiačtyřicetiletého trenéra dále. Je totiž velmi možné, že se nyní vrhne na trénování mužů a bude následovat kroky svých vrstevníků, kteří se již pozvolna začínají protlačovat do předních evropských celků.

Snad ale nepůjde ve šlépějích svého bratra Garyho, jehož prozatím velmi krátká trenérská kariéra by se dala shrnout jako tragická. Vzpomínat na něj určitě budou především fanoušci Valencie.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené