Petr Svěcený: Sledovanost Tiki-taka neustále roste. Dočkají se diváci i merchandisingu?

Tiki-taka vstoupila již do své páté sezony. Na fotbal diváci sice stále nesmí, pondělní večery však mohou trávit se svou oblíbenou talkshow. Petr Svěcený, její moderátor, se opět po roce pro náš web rozpovídal nejen o ní, ale i o tom, jak to vidí s návratem diváků na fotbalové stadiony, nebo o tom, zda očekává očištění našeho fotbalu.

Zdroj: instagram.com/petrsveceny/

Tiki-Taka letos vstupuje do své páté sezony. Na co jste za ty čtyři roky nejvíce pyšný?

Pyšný jsem na tým kolegů, s nimiž spolupracuji. No a pak právě na fakt, že vysíláme už pátý rok. Formát, který by propojoval fotbal, jeho odbornost a zároveň zábavu, ten tu dosud nebyl. Ani v zahraničí nebylo kde se inspirovat.

Tak jsme to zkusili a jsme rádi, že to takhle dopadlo. Máme radost, že show diváky baví, sledovanost neustále roste a pyšní jsme třeba i na hodnocení na ČSFD, kde máme velmi slušných 78 %.

Už v pondělí 25. ledna odvysíláte druhý letošní díl. Na jaké hosty se diváci mohou těšit?

Zatím máme potvrzenou dvojici stabilních tahounů, tedy Vláďu Šmicera a Petra Švancaru, pak také baviče Michala Suchánka a vůbec poprvé také populárního šéfkuchaře Přemka Forejta. Už jsme tam měli Zdeňka Pohlreicha a Manu Ridiho, tak jsem rád, že i na Přemka dojde. Pátý host je ještě v řešení.

Jste rád za to, jak Petr Švancara v pořadu vystupuje? Často fanoušky dokáže rozesmát, občas to ale i přežene…

Takový prostě je. Já jsem rád za to, že je součástí naší show. Má spoustu fanoušků a má i odpůrce. Když něco přežene, on sám si to uvědomí a umí „vzít zpátečku“, případně se omluvit. Rád se pohybuje „na hraně“ a to jsem moc rád, protože já taky.

V dnešní „hyperkorektní” době je to mnohem složitější než dřív. Vůbec si nedovedu představit, že by třeba dnes mohl existovat pořad Česká soda a ještě k tomu vysílaný na veřejnoprávní televizi. A to je škoda.

Jaké nové hosty byste do talkshow letos rád pozval?

Je za námi 126 dílů a v nich se protočilo 242 různých hostů. To je hezké číslo. Ale spousta osobností tam ještě nebyla. Ze sportovců bych rád Ester Ledeckou, Petru Kvitovou nebo Jarda Jágra. Z umělců třeba Ivana Trojana, Petra Čtvrtečka nebo Ondru Sokola. Z kolegů Adélu Banášovou nebo Leoše Mareše. A chceme občas i mladou krev, nastupující generaci, youtubery, prostě kohokoliv, kdo má co říct a koho baví fotbal.

Na svém Instagramu jste sdílel fotku svých hodinek, které jsou ve stylu Tiki-Taka. Plánujete rozjet i nějaký merchandising?

To byl spíš fór, chytré hodinky, na nichž si můžete zvolit „své“ pozadí. Otázka merche „Tiki Taka“ musí mířit na vedení O2TV Sport. Ale bylo by to pěkné, kdybychom dospěli až tam…

Bude i nadále Milan Kounovský v průběhu vysílání kreslit obrázek, který v závěru získá jeden z hostů?

Ano. Milan je velký sportovní fanda a úžasný a velmi rychlý kreslíř. Jeho obrázky jsou vtipné a výstižné. Zároveň je to i poměrně cenná trofej pro naše hosty. Originál, který se nedá nikde koupit. Taková obrazová vzpomínka na natáčení a na ostatní hosty, s nimiž se daný díl točil.

Očekáváte návrat fanoušků na tribuny ještě v první polovině roku?

Moc bych si to přál. Myslím, že v nějakém počtu se fanoušci vrátí. Očkovaní a testovaní lidé by měli mít přístup na sportovní a kulturní akce. To je můj názor. Na druhou stranu jsem sám zvědav, jestli se vůbec někdy ještě dočkáme zápasu, který bude z ochozů vyprodaného Camp Nou sledovat sto tisíc lidí. Přál bych si to, ale nejsem si jist.

Uvidíme Vladimíra Šmicera stejně jako v minulých letech v pořadu pravidelně? Nebo se nyní více bude věnovat projektu Fevoluce?

Další aktivity Vláďu nijak neomezují směrem k Tiki Taka. My jsme v něm našli unikátní osobnost, která má úžasné jméno ve fotbalovém prostředí, u nás i v zahraničí. Vláďa fotbalem neustále žije a zároveň je totálně „nad věcí“.

Může si říct, co chce, co v daný moment cítí. Není nikomu zavázán, nemusí se nikoho bát. Prostě řekne, co si o dané situaci myslí. Je to úžasný glosátor. Takových mnoho není.

Dočká se český fotbal alespoň částečného očištění? Nebo může propuštění Romana Berbra na svobodu celou tuto iniciativu zpomalit či dokonce zastavit?

Tak na tohle opravdu neznám odpověď. Přál bych si změnu, nový začátek, nové lidi. Ale zároveň musím říct, že před 11 lety jsem součástí podobné změny byl. Šel jsem na svaz za Ivanem Haškem, chtěl jsem být součástí revoluce v českém fotbale.

A neměli jsme šanci. Nevím, jestli teď je situace horší nebo lepší. Ale nedělám si iluze, že od léta už bude všechno jenom sluncem zalité. Aspoň budeme mít v Tiki Taka pořád co řešit…

Loni vytvořil Ondřej Novotný společně s Janem Podroužkem fotbalový podcast Kudy běží Zajíc. Berete tento pořad jako konkurenci?

Vůbec ne. Oba kluci chodí i do Tiki Taka, s Ondrou jsem kamarád už delší dobu a musím smeknout, čeho v poslední době dosáhl. A Honza má v psané žurnalistice taky dobře našlápnuto. Oni dělají podcast, my máme fotbalovou talkshow. Úplně v pohodě.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Moderní forma otroctví při přípravách na mistrovství světa? V Kataru zemřelo již 6500 dělníků

Při přípravách na příští mistrovství světa ve fotbale, které se má konat v roce 2022 v Kataru, zemřelo již 6500 dělníku. Většinou migranti, kteří pracují v hrozných podmínkách a nedostávají plat.

Jak zničit velkoklub? Valencia je odstrašujícím příkladem klubu v nesprávných rukou

Valencia je bezesporu jedním z největších klubů ve Španělsku. V minulosti za ni hrálo mnoho dnes již legendárních fotbalistů. Od roku 2014 to ale jde z kopce, přičemž v této sezoně to vypadá opravdu bídně. Co za tím stojí?

Policie zatkla bývalého prezidenta Barcelony! Vytvářel falešné zprávy o svých hráčích

Jestliže to s Barcelonou už teď nevypadalo nejlépe, tak na startu nového týdne vyšel najevo další obrovský skandál. Bývalý prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu byl společně s dalšími členy vedení zatčen.