Spojte se s námi


Fotbal

Petr Čech se ohradil proti karanténě anglických hráčů

Bývalý český reprezentační brankář Petr Čech vyjádřil svou nelibost ohledně karantény Masona Mounta a Bena Chilwella.

Publikováno

dne

Bývalý český reprezentační brankář Petr Čech vyjádřil svou nelibost ohledně karantény Masona Mounta a Bena Chilwella.

Anglická reprezentace sehrála minulý pátek utkání proti svým úhlavním rivalům ze Skotska. Zápas ve Wembley nakonec skončil remízou 0:0. V zápase proti Skotům ztratila Anglie nejen 2 body, ale také 2 hráče, kteří nesmí nastoupit proti České republice.

Jedná se o dva spoluhráče z Chelsea – Masona Mounta a Bena Chilwella. Po zápase si šli oba hráči popovídat s dalším hráčem londýnských Blues, 20letým Billy Gilmourem.

Billy Gilmour byl však později testován pozitivně na přítomnost Covidu-19 a Mount s Chilwellem u něj byli moc blízko. výsledkem je pro ně tedy karanténa, která potrvá do 28. června.

Především anglická média a veřejnost teď řeší jednu otázka, které se zcela přirozeně nabízí. Jak je možné, že je zbytek národního týmu Skotska z obliga a karanténa se jich netýká?

Je to nepochopitelné!

Ve světle těchto informací se k celé věci vyjádřil i bývalý brankář Chelsea a nyní jeden z vysokých funkcionářů londýnského klubu Petr Čech. Celou situaci označil za nepochopitelnou.

„Prosím, může mi někdo pomoci s pochopením toho, jak je možné, že Mason Mount a Ben Chilwell, oba mající negativní testy, musí do karantény poté, co se dostali do blízkého kontaktu s Billy Gilmourem, zatímco celý skotský národní tým, který spolu sdílí šatnu, hotel, letadlo, jídelnu a společné prostory smí hrát bez jakýchkoliv problémů, protože měli požadované negativní testy?“

Takto ostře kritizoval Petr Čech pravidla týkajících se restrikcí okolo koronavirové situace. Čech na ostrovech není rozhodně jediný, komu se toto rozhodnutí nelíbí a příliš ho nechápe.

Trenér Albionu Gareth Southgate se vyjádřil, že nechce způsobovat žádné „drama“, ale že také nechápe dané rozhodnutí. Před zápasem s Českou republikou se Southgateovi nabízí splnit přání mnoha anglických fanoušků, a to dopřát první hrací minuty Jadonu Sanchovi a umožnit delší časový hrací úsek také Grealishovi.

Zdroj: Petr Čech

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.