Evropská liga

Pětiletka Trpišovského bandy: Nezapomenutelná Sevilla, nula proti Messimu i zkrocení lišek

22. prosince 2017 je jedno z nejdůležitějších dat novodobé historie fotbalové Slavie. Přesně před pěti lety byl novým trenérem klubu jmenován Jindřich Trpišovský a za pět let se svým trenérským štábem vybojoval skupinu Ligy mistrů, čtvrtfinále Konferenční ligy a dvakrát se dostal mezi nejlepších osm Evropské ligy. Na kterou pětici zápasů se bude nejvíce vzpomínat? Věru, bylo to těžké vybírání.

Chelsea vs. SLAVIA 4:3 – čtvrtfinále EL 2018/19

Slavia letěla do Londýna na jaře 2019 s deficitem jednoho gólu a v 17. minutě byla v podstatě ze hry, když prohrávala 0:3. Do poločasu se šlo za stavu 4:1 pro favorita, když za sešívané snižoval z rohu Tomáš Souček.

Po výměně stran nastoupila úplně jiná Slavia a dvěma zásahy Petra Ševčíka z dálky se vrátila do zápasu. Srovnání na 4:4 měl na noze opět blonďatý záložník, v dobré pozici ale netrefil míč ideálně. Prohra 3:4 i tak na Angličany zapůsobila, stejně tak pozápasová děkovačka. Trenér Blues Maurizio Sarri na pozápasové konferenci řekl, že tým s takovým nasazením ještě neviděl.

Inter Milán vs. SLAVIA 1:1 – skupina LM 2019/20

Sešívaní již bez Simona Deliho a Michaela Ngadea naskočili k premiérovému zápasu skupiny Ligy mistrů s českou dvojicí David Hovorka, Ondřej Kúdela. První zmíněný byl mužem zápasu, když úspěšně ubránil ve formě hrajícího Romelua Lukakua.

Slavia vedla po zásahu Petera Olayinky, domácí začali být lepší až v závěru. Nakonec dokázali srovnat a v nastavení měl rozhodnutí na hlavě Lukaku. Vytáhl se ale neuvěřitelným zákrokem Ondřej Kolář a červenobílí otevřeli skupinu bodem.

Leicester vs. SLAVIA 0:2 – šestnáctifinále EL 2020/21

Domácí remíza 0:0 dávala Slavii velkou šanci na postup mezi nejlepších 16. První půli se sešívaní na Foxes stadium, které bylo kvůli covid opatřením prázdné, rozkoukávali, hned po výměně stran ale zasadil úder Lukáš Provod.

Leicester tak potřebovat najednou dvakrát skórovat, Slavia si ale držela dobré tempo a ranou Abdallaha Simy zpoza vápna přidala pojistku. Závěr už si zkušeně pohlídala. Trenér Brandan Rodgers opět chválil práci týmu Jindřicha Trpišovského.

Barcelona vs. SLAVIA 0:0 – skupina LM 2019/20

Na málokterou bezbrankovou remízu můžete být tak hrdí, jako slávisté na tu z Camp Nou. Pražané sehráli s Barcelonou slušnou partii, přestože po stránce držení míče ani střelecky se samozřejmě gigantovi nevyrovnali.

Když Lionel Messi napálil břevno, bylo to slyšet až do sektoru hostujících fanoušků na samém vrcholu stadionu. Jan Bořil se trefil z těsného ofsajdu, v bráně čaroval Kolář. Sešívaní udrželi nulu na Barceloně, to se povedlo jen jednomu týmu v předchozích třech sezónách Ligy mistrů!

SLAVIA vs. Sevilla 4:3pp – osmifinále EL 2018/19

Ať už byly předchozí výsledky sebevíc úchvatné, Sevilla byla doma. A proto ji fanoušci řadí tak vysoko. Dvojité vedení, které favorit dvakrát dohnal a za stavu 2:2 se šlo do prodloužení. V něm Španělé udeřili potřetí a naděje Pražanů padly blízko k nule.

Naději vykřesal ve 105. minutě Mick van Buren a postup vystřelil v poslední minutě prodloužení Ibrahim Traoré. Stadion vybuchl, Slavia právě vyřadila nejúspěšnější tým historie EL, jenž vyhrál tři z posledních pěti ročníků.

Zdroj: SK Slavia Praha