Spojte se s námi


Fotbal

Peter Schmeichel: Byl jsem v šoku, když jsem se dozvěděl, že de Gea v United neprodlouží

Legendární dánský brankář Peter Schmeichel pro televizní stanici Canal+ podal rozhovor o tom, jaké to bylo v kabině za doby legendárního Sira Alexe Fergusona. Zmínil se také o Karlu Poborském či o působení v dresu městského rivala Manchesteru City. Zajímavá byla i reakce na odchod dlouholeté jedničky Red Devils.

Publikováno

dne

Legendární dánský brankář Peter Schmeichel pro televizní stanici Canal+ podal rozhovor o tom, jaké to bylo v kabině za doby legendárního Sira Alexe Fergusona. Zmínil se také o Karlu Poborském či o působení v dresu městského rivala Manchesteru City. Zajímavá byla i reakce na odchod dlouholeté jedničky Red Devils.

V Manchesteru United byl Dán 8 let. Přišel za 750 tisíc euro, tudíž za částku, za kterou si dnešní kluby nepořídí ani dorostence z nižší soutěže. V tu dobu mu bylo 28 let a právě podruhé za sebou vyhrál s Brondby dánskou ligu.

Dalo by se říct, že přestup do Anglie mu změnil celou kariéru. Kdyby hrál jen v Dánsku, bezpochyby by neměl takové jméno jako má dnes.

Během působení na Old Trafford vyhrál 5x Premier League, 4x anglický Superpohár, jednou FA Cup, jednou Evropský superpohár. Jeho posledním zápasem v dresu Red Devils bylo legendární finále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov.

Ještě v 90. minutě Manchester prohrával 1:0, po dvou rozích však skóre otočil norský žolík Ole Gunnar Solskjær. Ve třiceti pěti letech se dočkal i nejvýznamnější klubové trofeje. S Dánskem mimo jiné v roce 1992 zapsal titul mistra Evropy.

Schmeichel nechápe de Geův konec

V rozhovoru se přes témata kolem kabiny United nebo Karla Poborského redaktor Canalu+ dostane k odchodu španělského brankáře. „Upřímně nevím, co se tam stalo, nebo co by se tam mohlo stát. Bylo očividné, že obě strany chtějí smlouvu podepsat. Netuším, proč se tak nestalo. Když jsem se to dozvěděl, tak jsem byl v šoku,“ začal dánský mistr Evropy.

Za celé působení v Manchesteru byl de Gea několikrát vyhlášen hráčem sezony, jelikož ne jednou byl tou hlavní oporou, bez které by celý tým hrál daleko na nižších příčkách. Především on měl v sezoně 2021/22 velké zásluhy na umístění zaručující aspoň Evropskou ligu.

Schmeichel pokračoval: „De Gea byl někdo, kdo strávil v United 12 sezon, v minulé sezoně měl nejvíce čistých kont v celé Premier League, 5x se stal hráčem sezony. Opravdu je to hodně zvláštní, že se z něj z ničeho nic stal někdo, kdo už nemá na to, aby byl hráčem Manchesteru United.“

Co říká na Onanu a současnou formu klubu?

André Onana, nová posila a náhrada za Španěla, disponuje především kvalitnější hrou nohama. Právě tento aspekt ten Hagovi u Španěla chyběl. V posledních zápasech se však ukazuje, že de Gea měl nejspíš lepší ostatní kvality než Kamerunec.

Onanu ten Hag zná, hodí se do jeho stylu. Věci v klubu však nejsou správně nastavené, něco tým ovlivňuje z venku. Až se všechno vyřeší, většina hráčů bude hrát o dost lépe, Onana bude jedním z nich,“ dodal na téma brankáře Schmeichel.

V posledních dnech vycházejí informace z kabiny United o tom, jak někteří hráči nejsou nadšení se zacházením ten Haga právě s de Geou, Sanchem nebo Ronaldem v minulé sezoně. Samozřejmě v klubu je mnoho problémů, které musí nizozemský manažer odstranit, únik informací z kabiny na veřejnost je jedním z nich.

Posledním tématem, které celý rozhovor obsahuje je závěr Schmeichlovi kariéry. Kariéru totiž Dán uzavřel v roce 2003 po sezoně, kterou strávil u městského rivala Manchesteru City.

Dánský brankář se totiž zmínil, že by nikdy nešel do rivala svého bývalého zaměstnavatele, v této souvislosti se ho redaktor zeptal, jak to myslí, když přece hrál za Manchester City. „V té době ještě Manchester City určitě nebyl rival United. Citizens se pohybovali úplně na jiných příčkách, než je tomu dnes,“ odpověděl Schmeichel.

Zdroj: Canal+

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.