Spojte se s námi


Premier League

Pět nejlepších stoperů z Premier League za rok 2019

Publikováno

dne

Rok 2019 se chýlí ke konci, je tedy ideální čas na hodnocení jednotlivých hráčů. Dnes se podíváme na pět nejlepších stoperů za rok 2019. V žebříčku jsou použity statistiky z posledních sedmnácti utkání sezóny 2018/19 a celý letošní ročník.

5. místo – Caglar Syoncu

Turecký stoper se ukázal až v této sezóně, v té loňské dostal totiž šanci jen jednou, a to proti Huddersfieldu. V probíhající sezóně nastoupil do všech ligových zápasů, dal jeden gól a na jeden další nahrál. Syoncu vyniká poziční hrou a výborným čtením hry. Pro Lišky je v obraně nepostradatelný, uvidíme zda ho v létě uloví nějaký z větších celků.

4. místo – James Tarkowski

Když hrajete v Burnley, není lehké o sobě dát vědět, Tarkowskimu se to ale daří perfektně. Loni v sedmnácti utkáních jednou asistoval, letos má po osmnácti zápasech bilanci 1+1. Byť není rychlý, má slušnou rozehrávku a přesné obranné zákroky, které umí geniálně nadčasovat.

3. místo – Harry Maguire

Již loňská sezóna v Leicesteru mu sedla, vypracoval se tam na stopera s vysokými kvalitami, navíc dal i jeden gól. V probíhajícím ročníku v osmnácti duelech jednou asistoval a drží obranou řadu Manchesteru United. Má výbornou rozehrávku, přesné skluzy i obranné zákroky, je též skvělým hlavičkářem.

2. místo – Aymerick Laporte

Laporte prožil vynikající loňskou sezónu, ve čtrnácti zápasech vstřelil dva góly, na tři další nahrál. V této se ale brzy zranil a stačil odehrát pouze čtyři utkání, to však nic nemění na tom že to pro něj byl parádní rok. Je výborný v poziční hře, má kvalitní rozehrávku, vyniká i v hlavičkách.

1. místo – Virgil van Dijk

Holandský stoper zažil vynikající rok, vyhrál Ligu mistrů, evropský Superpohár i Mistrovství světa klubů, málem uspěl i v anketě Zlatý míč. V minulé sezóně se v sedmnácti utkáních prosadil třikrát, k tomu jednou asistoval.

Tato sezóna už z jeho strany není tak výjimečná, i tak už stihl vystřelit tři branky. Ve vzduchu najdeme jen stěží dominantnějšího hráče, jeho obrovskou zbaní je též fyzická síla a přesné skluzy. Jednoznačně nejlepší obránce současnosti.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.