Pět nejlepších levých křídelníků probíhající sezóny Premier League

Po žebříčku pravých křídelníků jsem si pro vás připravil i druhou stranu křídelních prostor. Na této pozici jednoznačně dominuje dvojice Mané a Sterling, jenž jsou na této pozici nejlepší na světě. Kdo je v tomto seznamu doplní?

5. místo – Christian Pulišič
Na páté místo jsem vybral Američana Pulišiče. Rozjezd měl sice pomalý a špatný, v říjnu se ale zvedl a vstřelil i jeden hattrick. Celkově se v Premier League trefil pětkrát a na další dva góly nahrál, to je slušná bilance.

Christian vyniká především v rychlosti, v lize nenajdeme mnoho rychlejších hráčů. Výborně pracuje s míčem, centruje, chybí mu ale jistota ve střelbě. Potenciál má určitě velký, měl by ale zapracovat na slabší levé noze a na zakončování akcí.

4. místo – Daniel James
Mladičký James se po přestupu do Manchesteru nečekaně usadil v základní sestavě. Tři góly a dvě asistence nejsou na první sezónu špatná čísla, když vezmeme v potaz že ještě vybojoval několik penalt.

Stejně jako Pulišič i on vyniká rychlostí a vzhledem k jeho výšce se těžko zbavuje míče. Fantastický driblink, ale i klinicky přesné zakončení naznačuje, že má obrovský potenciál. Negativem je občané zbytečně padání a síla, na které bude muset zapracovat, Premier League totiž není pro fyzicky slabší hráče.

3. místo – Heung Min Son
Tottenham zažívá šílenou sezónu, Son si ale jako jeden z mála drží svou formu. Tři góly a stejný počet asistencí, to sice nejsou na Sona kdovíjaká čísla, musíme vzít ale v potaz jeho klíčovost pro kohouty.

Son je specifický v tom, že mu je jedno jakou nohou vystřelí. Je rychlý, technicky výborně vybavený a umí střelit jak z dálky, tak zakončit akci z vápna. Pokud bude Tottenham pokračovat v takovýchto výkonech, v létě s velkou pravděpodobností přestoupí.

2. místo – Raheem Sterling
Malý Angličan po vynikající sezóně pokračuje ve svých famózních výkonech, když vstřelil sedm branek a na jednu nahrál. Od přestupu z Liverpoolu udělal obrovský progres, především co se zakončování akcí týče.

Je navíc extrémně rychlý a na to jak je malý je dosti silný v osobních soubojích. Mezi fanoušky fotbalu není příliš oblíbený a to především kvůli často zbytečnému simulování, které by mohl omezit. Jinak se jedná o komplexního hráče.

1. místo – Sadio Mané
Bylo těžké zvolit, kdo je lepší. Nakonec jsem vybral tohoto Senegalce, který je ústřední postavou Reds. V loňské sezoně se stal nejlepším střelcem celé ligy, k čemuž má nakročeno i letos. Sedm gólů a dvě asistence mluví za vše.

Rychlost, mrštnost, kvalitní střelba i centry, v tom všem vyniká. S míčem umí pracovat oběma nohama a je výborný v soubojích jeden na jednoho, kdy se nebojí udělat kličku. Mnoho nedostatků v jeho hře nenajdeme, snad jen zakončování akcí, na tom by měl zapracovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..