Spojte se s námi


Premier League

Pět nejlepších anglických fotbalistů všech dob – 2. místo

Publikováno

dne

Druhé místo je tu. Po Banksovi, Linekerovi a Rooneym je to další anglická fotbalová hvězda minulosti. Nezapomenutelný obránce, kterému se klaněl celý svět.

2. Bobby Moore

Bobby Moore je kapitán mistrů světa z roku 1966 a v londýnských klubech West Hamu United a Fulhamu je velikou legendou. Pele ho označil jako nejtěžšího obránce, proti kterému kdy musel nastoupit. To jen ukazuje na to, jaká byl Moore kapacita.

Tento Angličan dovedl národní celek svým vůdcovstvím k největšímu triumfu reprezentantů Albionu v historii a i čtyři roky na to v roce 1970 byl fenomenální.

Za Anglii hrál na třech světových šampionátech a na kontě má 108 odkopaných utkání. V roce 1970 se stal v anketě Zlatý míč druhým nejlepším fotbalistou.

Nebyl to nijak hbitý hráč. Nedostatek rychlosti ale nahrazoval skvělým čtením hry. V obraných řadách šéfoval a vytvořil výbornou stoperskou dvojici s Nobby Stilesem.

Za West Ham odehrál 647 klání a dal 27 branek. Vyhrál s ním pohár UEFA a FA Cup. Kopačky se rozhodl pověsit na hřebík v roce 1977 a ukončil tak kariéru nejlepšího obránce Angličanů všech dob.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.