Spojte se s námi

Fotbal

Pět nejkrásnějších akcí historie fotbalu, které bohužel neskončily gólem!

Mohly to být ty nejkrásnější góly historie fotbalu, ale osud tomu chtěl jinak. Podívejme se v článku na seznam pěti těch nejhezčích fotbalových momentů, které bohužel neskončily míčem v síti.

Publikováno

dne

Mohly to být ty nejkrásnější góly historie fotbalu, ale osud tomu chtěl jinak. Podívejme se v článku na seznam pěti těch nejhezčích fotbalových momentů, které bohužel neskončily míčem v síti.

Rozvlnit síť míčem v bráně, to je hlavní cíl doposud stále největšího fenoménu v rámci všech sportovních disciplín. Ale rovněž můžeme ocenit i momenty, které gólem neskončily a přesto si zaslouží své místo na výsluní historie fotbalu.

Proto jsme pro vás sestavili žebříček pěti takových fotbalových akcí, které stojí za to shlédnout, a to nejen pokud jste fanouškem fotbalu. Kdyby skončily gólem, patří zajisté mezi ty nejkrásnější branky historie.

#5 Jeden z nejkrásnějších gólů Cristiana Ronalda zhatil spoluhráč Nani

Psal se rok 2010 a 26letý Cristiano Ronaldo právě válel první sezonu za hvězdný tým Realu Madrid. Na Mistrovství světa v Jihoafrické republice Portugalci vypadli v osmifinále s reprezentačním výběrem Španělska a s tím samým týmem se poté utkali na podzim v přátelském zápase.

V tom Portugalci alespoň zmírnili bolest v srdcích svých fanoušků, když deklasovali svého východního soupeře v poměru 4:0. Ten den jediným Portugalcem, který vyloženě běsnil, byl právě hvězdný Ronaldo.

Ten po krásné individuální akci za stavu 0:0 vykoupal stopera Piquého a nádherným lobem překonal bezmocného Casillase. Překrásnou branku ale zhatil spoluhráč Nani, který na brankové čáře sebral Ronaldovi gól z důvodu postavení mimo hru.

#4 Hans-Günter Bruns a jeho sólo přes celé hřiště

Mohl to být jeden z nejkrásnějších gólů fotbalové historie, ale milimetry nakonec rozhodly, že míč v bráně neskončil. V sezoně 1983/1984 se odehrál v německé Bundeslize zápas mezi domácím Bayernem Mnichov a Borussií Mönchengladbach.

Hráč hostujícího celku Hans-Günter Bruns se postaral o jednu z nejsmolnějších, ale také nejkrásnějších fotbalových akcí historie. Jeho sólo přes celé hřiště se odrazilo od obou tyčí a skončilo nakonec v náruči mnichovského brankáře. Jaká smůla!

#3 Ronaldinho byl také jen člověk

Ronaldinho v první dekádě tohoto století bavil celý fotbalový svět až neuvěřitelnými fotbalovými kousky a nejinak tomu bylo v sezoně 2006/2007. Na konci února se odehrál ve španělské La Lize duel mezi domácí Barcelonou a Athleticem Bilbao.

Barcelona tento duel ovládla jednoznačným výsledkem 3:0, ale mohlo to být ještě radostnější vítězství. Brazilský kouzelník Ronaldinho totiž předvedl jeden ze svých památných fotbalových kousků, jeho driblink přes obranu soupeře a krásný dloubák ale skončil bohužel na břevně. Brazilec ale vzal vše, jak bylo u něj zvykem, s úsměvem.

#2 Spolupráce Ronalda se Zidanem nakonec brankou neskončila

Sezona 2003/2004 ve španělské La Lize a zápas mezi domácím Realem Valladolidem a hvězdným týmem Realu Madrid. 15 minut před koncem základní hrací doby svítil na světelné tabuli výsledek 2:2.

V tu chvíli ale zaúřadovala galaktická dvojice Ronaldo Nazário a Zinedine Zidane. Ronaldo zády k bráně neskutečným způsobem předal míč svému spoluhráči, ten se klasickou „Zidanovkou“ zbavil obránce, následně i gólmana, ale jeho střela mířila bohužel nad bránu. Ronaldo nakonec zachránil výsledek v poslední minutě.

Galácticos v celé své kráse. Na hřišti mohli fanoušci Realu Madrid vidět ty nejkrásnější fotbalové akce svých hvězd, bohužel výsledkově to ne vždy bylo ono. Real Madrid tu sezonu skončil druhý za Barcelonou a v Lize mistrů vypadl již ve čtvrtfinále.

#1 Pelé na MS v Mexiku ukázal kousek, který fanoušci ještě neviděli

Mistrovství světa v Mexiku v roce 1970 a hvězdná Brazílie v čele s Pelém ukazovala ten nejlepší fotbal v dosavadní fotbalové historii. V cestě k vytouženému zisku zlata ze světového šampionátu jim ale v semifinálovém střetnutí stála houževnatá Uruguay.

Brazílie vyhrála duel v poměru 3:1 a přestože jedna z největších hvězd turnaje Pelé neskóroval, předvedl památný moment, který ještě fotbaloví fanoušci do té doby neviděli. Po přihrávce Tostaa naznačil před vyběhnuvším brankářem Uruguaye převzetí míče, toho se ale vůbec nedotkl a stála před ním odkrytá brána.

Bohužel pro fotbal ale Pelé netrefil bránu, nicméně „Kanárky“ to nakonec mrzet nemuselo. Ve finále totiž porazili výběr Itálie 4:1 a Pelé se v utkání trefil jako první. Brazílie nakonec vyhrála celý turnaj a stala se potřetí mistry světa.

Zdroj: Wikipedia, Twitter účty – Emmy, Mother Soccer, Ball Knowledge, Yo 14.Tú? a Christian Martinoli

Reklama

Oblíbené